„Kvůli různým nemocem, některým zraněním a dalším předvánočním těžkostem jsme nastupovaly pouze v devíti hráčkách. Na některých holkách byl vidět herní posun směrem kupředu, ale neustále bohužel u některých bojujeme s nízkou koncentrací na hru," uvedla v podrobném hodnocení pro klubový web trenérka klatovských děvčat Lucie Čmejlová s tím, že na soupeři byla vidět sehranost týmu, která naopak jejímu družstvu častokrát chyběla.

BK Klatovy do 19 let.
Odehráli jsme vyrovnané utkání, řekl trenér basketbalistů po porážce s lídrem

První zápas s Tachovem byl ovšem velice dlouhou dobu vyrovnaný. Klatovské basketbalistky po první čtvrtině sice ztrácely dva body (8:10), ale po prvním poločase vedly o jeden (21:20). „Ale bohužel z nějakého nepochopitelného důvodu holky odešly ve třetí čtvrtině a dál jsme již tempo prvních dvou čtvrtin nedokázali udržet," posteskla si trenérka Klatov.

Lucie Čmejlová poznamenala, že během prvního utkání měl její výběr poměrně vysoké procento faulů, což vyústilo v opatrnost ve druhém utkání. „Ve druhém zápase jsme už bohužel s Tachovem nedokázali držet krok. Pokud se holky chtějí zlepšovat, tak to za ně nikdo neudělá a musí se naučit srovnat si priority. Pěvně věřím, že nadále budeme pracovat nejen na tom, abychom byli výborná parta, ale i na basketbalových dovednostech," doplnila Lucie Čmejlová.

BK Klatovy (bílé dresy), ilustrační snímek.
Klatovské juniorky otočily zápas na půdě BŠ Tygři, pak skolily (opět) lídra