VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN KILIÁN

Milan Kilián / Klatovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Orli už mají kde hnízdit, byla to ale fuška

Klatovsko - Pracovníci plzeňské záchranné stanice živočichů spolu s horažďovickými hasiči instalovali v Kolinci na Klatovsku nové hnízdo pro orly mořské. Tito dravci ho měli na 25 metrů vysokém modřínu pět let, jenže po větrných smrštích neobstálo.

FOTO: V klatovském divadle zahrála filharmonie

Klatovy - Skvělý hudební zážitek nabídl návštěvníkům klatovského divadla koncert Plzeňské filharmonie v čele s dirigentem Tomášem Braunerem.

Výběh s jeleny uzavřou. V říji jsou nebezpeční

Šumava - Národní park Šumava nechce riskovat napadení turisty v návštěvnickém centru na Kvildě zvířetem.

Uprchlá dívka se toulala Evropou. Spala v lesích, jedla zbytky

Klatovy - Tereza, která utekla od dcerušky, se podle rodiny chtěla dostat z vlivu špatné party. Toulala se po Evropě. Teď je sice doma, ale chce zase odejít, pryč od kamarádů, kteří ji táhli ke dnu.

„Divný zvuk“ osvětlení měli na svědomí cvrčci

Klatovy – Dvě úsměvné příhody zažili v posledních dnech klatovští městští strážníci.

Pět řidičů před jízdou popíjelo, další byl silně zfetovaný

Klatovsko – Smutný výsledek mají víkendové policejní kontroly na silnicích Klatovska. Dopadeno bylo pět motoristů pod vlivem alkoholu, další byl zfetovaný.

Autobaterie vybuchují. Pro muže zasaženého do obličeje letěl vrtulník

Klatovsko - Vážný úraz utrpěl v pondělí starší muž v Běšinech na Klatovsku, jemuž vybuchla do obličeje autobaterie. Musel pro něj přiletět záchranářský vrtulník. Podobných případů je v kraji více.

Sušičtí strážníci vyhráli další bitvu

Klatovsko, Plzeň – Sušičtí městští strážníci Bohumil Daněk (49) a Zdeněk Chudý (45) si mohou oddychnout.

Opilý bezdomovec křičel v parku ze spaní, rušil lidi v okolí

Klatovy – Křik, který se o půlnoci ozýval z parečku u klatovské střední zdravotnické školy a který rušil spící lidi v okolí, vyjeli řešit tamní městští strážníci.

Muž, který chtěl sex po čerpadlářce, se soudu vyhýbá

Klatovy – David Kovács (43) z Klatov to za mřížemi důvěrně zná, v minulosti byl dokonce odsouzen k deseti letům vězení za pokus vraždy, neboť bodl nožem známého, jenž přežil jen díky skvělé práci doktorů.

Terčem útoku psychicky narušeného muže se staly dvě „kebabárny“

Klatovy – Dvě prodejny kebabu v Klatovech, které patří muslimským majitelům, se staly v neděli večer terčem útoku 41letého místního muže. Ten poškodil výlohy, přičemž měl vykřikovat i protimuslimská hesla.

Přijede Arakain s Lucií Bílou

Klatovy – Parádní zážitek pro všechny rockery a metalisty slibuje akce, která se bude konat 7. září v klatovském kempu Lázně.

FOTO: Na Velharticích se lidé přenesli do doby Jana Lucemburského

Velhartice – Poznat život šlechty i obyčejných lidí ve 14. století, blíže se seznámit s tehdejší výzbrojí, vidět, jak vypadaly operace, řemesla, poslechnout si sedm se let starou hudbu – to vše mohli příchozí o víkendu na hradě Velhartice, kde se konaly tradiční Štíty stříbrného lva.

FOTO: Cizinci opravují zchátralý zámek ve Veselí

Klatovsko – Mexičan, Belgičan, Italka a další dobrovolníci se sjeli do Veselí u Janovic nad Úhlavou, aby pomohli s rekonstrukcí tamního zámku.

Psi útočí na lidi. Vinen je majitel, zvíře jedná pudově, tvrdí odborník

Plzeňský kraj - V Plzeňském kraji došlo v posledních týdnech k několika vážným útokům psa na člověka.

Ženě začalo hořet auto, zastavila s ním u benzinky

Klatovsko – K tragédii bylo blízko v pondělí odpoledne Kolinci, kde zastavila žena hořící auto přímo u čerpací stanice. Díky pohotovému zásahu náhodného svědka naštěstí nedošlo k výbuchu.

Viníkovi požáru hrozí roky vězení, lidé domů stále nemohou

Klatovsko – Až pět let vězení hrozí 34letému muži z Nalžovských Hor, kterého nyní policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti.

Snaha strážníků byla marná, bobr nepřežil

Klatovy – Zraněného bobra, kterého zřejmě srazilo projíždějící auto, našli na křižovatce ulic Národních mučedníků a Puškinova v Klatovech tamní strážníci.

Psychopat s nožem je za mřížemi, soud ho poslal do vazby

Klatovsko – Jen pár dní poté, co ho klatovský soud poslal nepravomocně do vězení za vyhrožování s nožem v ruce, se Petr K. (46) ze Sušice zfetoval a opět s nožem v ruce vyhrožoval likvidací dalšímu člověku, tentokrát v Hartmanicích. To už s ním došla všem trpělivost a putoval do vazby.

Podříznu vás, vyhrožoval mladíkům. Odsedí si to

Klatovsko – Žádné servítky si nebral klatovský soudce Jan Kasal s Petrem Koscelníkem (46 let) ze Sušice, který ohrožoval nožem dva mladíky. I když pro obžalovaného požadovala státní zástupkyně jen výchovný trest, poslal Kasal recidivistu za mříže.

FOTOGALERIE: Podchod je ostudou města

Klatovy - Podchod pod Plzeňskou ulicí v Klatovech se pomalu, ale jistě stává jedním z nejostudnějších míst tohoto města. Žádné výrazné opravy se ale v nejbližším období nedočká.

Při střetu se zranily dvě ženy

Sušice – Dvě zraněné ženy – to je výsledek čtvrteční nehody v Sušici, jejíž příčinou bylo nedání přednosti.

Teprve dvanáctiletá dívka se na koupališti opila do bezvědomí

Janovice nad Úhlavou – Teprve dvanáctiletá dívka se ve čtvrtek odpoledne takřka do bezvědomí opila na koupališti v Janovicích nad Úhlavou.

FOTO, VIDEO: Sušičané si užili Den s hasiči

Sušice - Již čtvrtý Den s hasiči se konal v Sušici. Tradičně ho pořádal tamní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s městem, odborným garantem byl Hasičský záchranný sbor Plzeńského kraje.

Řidiči kamionů nedodrželi přestávky, platili vysoké kauce

Klatovsko – Policisté z Klatovska dopadli dva řidiče kamionů, kteří porušili mezinárodní předpisy, neboť nedodrželi přestávky.

Vydával se za hokejistu Plzně. Z žen lákal nahé fotky, pak je vydíral

Klatovsko – Vladimír Pliska z Domažlicka předstíral, že je hráč Škody Plzeň David Stach, a lákal z dívek jejich intimní snímky.

Natáčení Policie Modrava je v polovině

Srní - Přesně do poloviny se v úterý 31. července dostalo natáčení populárního seriálu Policie Modrava, neodlučně spjatého se Šumavou a Pošumavím.

Zloději vykradli kiosek i jídelnu

Klatovsko – Policisté z Klatovska řeší dvě vloupání, k nimž došlo v noci z pondělí na úterý. Prvním je vloupání do kiosku v Plzeňské ulici v Klatovech.

Hlídky musely budit opilce

Klatovy – Kombinace úmorných veder, panujících v těchto dnech, a alkoholu je pro některé jedince příliš náročná.

S autem udělal řidič několik kotrmelců

Štěpánovice – Štěstí v neštěstí měl dvaašedesátiletý muž z Klatov, který v pondělí před 17. hodinou havaroval se Škodou Fabia při jízdě z Klatov směrem na Plzeň.

Řidič omotal auto kolem stromu, trpěl v něm hodiny

Klatovsko – Několik hodin trpěl ve zdemolovaném autě těžce zraněný devětadvacetiletý muž z Horažďovicka, který v noci z pátku na sobotu havaroval u Chanovic.

Kašperskohorští mají poutní slavnost

Kašperské Hory – Tradiční šumavská poutní slavnost Panny Marie Sněžné se bude konat ve dnech 3. až 5. srpna v Kašperských Horách.

Na Hradech CZ byl klid, policie řešila jen jednu rvačku

Švihovsko – Od pátku do neděle dohlížela policie na akci České hrady CZ, která se konala ve Švihově.

Pobyt za mřížemi si muž, co projel pivní slavnosti, prodlouží

Klatovsko – Josef Mičan (38 let, na snímku) z Nýrska, který se vloni „proslavil“ tím, že při honičce s městskými strážníky projel klatovské pivní slavnosti a ohrozil tak tamní návštěvníky, si pobyt za mřížemi prodlouží. Klatovský soud ho potrestal za to, že se vyhýbal nástupu do vězení.

Policisté hledají řidiče, jenž narazil do železničního viaduktu

Železná Ruda – Policie chce objasnit nehodu, při které došlo k poškození železničního viaduktu.

Rodáci přijeli i z ciziny, sraz se vydařil

Kadešice – Setkání rodáků se konalo v Kadešicích na Sušicku. Díky tomu, že akce byla podpořena Dispozičním fondem, mohla být na malou vesničku pojata velkolepě. Odpovídala tomu hojná účast, hosté zaplnili celou náves, hosté přijeli i ze zahraničí.

Cyklista měl dvě promile, zlomil si nohu

Horažďovice – Zlomená noha a ještě pokuta – to je cena, kterou zaplatí pětatřicetiletý muž z Horažďovic za to, že usedl na jízdní kolo opilý a zároveň zfetovaný a v tomto stavu havaroval.

Exstarosta je podezřelý z dotačního podvodu

Slatina – V hledáčku policistů se ocitl Václav Vachuška, který byl do června starostou obce Slatina na Horažďovicku. Je podezřelý z dotačního podvodu.

Terezko, vrať se domů, prosí zoufalá rodina

Klatovy – O holčičku, od které žena z Klatov utekla, se starají příbuzní.

Pouť v Anníně bude velká, opět zvolí sklářskou královnu

Annín – Korunovace nové sklářské královny bude vrcholem III. sklářské anenské pouti v Anníně na Sušicku.

Řidič, který boural v Klatovech, nadýchal přes tři promile

Klatovy – Nevěřícně nejspíše zírali policisté na alkoholtester poté, co dali dýchnout jedenašedesátiletému muži ze Železnorudska, který ve čtvrtek před desátou hodinou dopoledne boural v Klatovech. Nadýchal totiž přes tři promile.

Člen známé rodiny Kominíků pobodal bratra

Klatovy – Do ostrého konfliktu se v noci ze středy na čtvrtek dostali v Klatovech členové tamní vyhlášené rozvětvené rodiny, přezdívané Kominíci. Spor vyvrcholil tím, že jeden z bratrů druhého pobodal.

Jako kněžna. Ženy si na zámku vyzkouší šaty šlechty

Žihobce – Která žena či dívka by se nechtěla stát aspoň na chvilku princeznou, vévodkyní či kněžnou? V Muzeu Lamberská stezka v Žihobcích nedaleko Sušice tuto možnost máte.

Hrady CZ rozpálí letos nově i kapela Škwor

Švihov – O víkendu se známý festival přesune do Švihova. Nabídne nejen hudbu, ale i soutěž masek či vstup na hrad zdarma.

Místo přimontování skříňky se žena dočkala vulgárních nadávek

Klatovy – Hlídku městské policie si musela přivolat na pomoc žena z Klatov, která se setkala s až neuvěřitelným chováním pracovníků známé firmy vyrábějící kuchyně.

Řidič srazil cyklistu. Ten byl opilý, tak z místa raději ujel

Sušice – Nestává se často, aby z místa dopravní nehody ujela oběť, navíc zraněná, a nikoli viník.

Vybrzdil ženu a rozbil jí auto, nesmí dva roky řídit

Klatovsko – Dva roky nesmí sednout za volant a rok a půl musí sekat latinu, jinak půjde do vězení. Tak potrestal klatovský soud Petera R. (37) z Plzně, který na Horažďovicku vybrzdil o rok starší řidičku ze Strakonicka a rozbil jí auto.

Řidič posunul koleje. Vlaky nejezdily, jemu hrozí vězení

Klatovsko – Železniční dopravu v úseku Špičák – Železná Ruda-Alžbětín musely nahradit autobusy.

Opilec poškodil autem Černou věž v Klatovech

Klatovy – Neuvěřitelně drzý kousek předvedl v noci z neděle na pondělí v Klatovech 38letý Moldavan. Silně opilý projel s Audi A4 podchodem pod Černou věží, přičemž poškodil jak památku, tak auto.

„Diskuse“ v baru skončila vyražením čtyř zubů

Klatovsko – Jubilejní dvacátý trest hrozí Josefu Puškovi (37) z Horažďovic, který bezdůvodně napadl staršího muže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT