VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUDVÍK POUZA

Ludvík Pouza / Klatovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Na Sušicku se slavilo výročí konce války

Sušice - Pietní akt u příležitosti výročí konce druhé světové války se uskutečnil i v Sušici. Tam vyhrávala po celé odpoledne kapela a zavítala tam i kolona historických vojenských vozidel, která potěšila především děti.

FOTO: V Sušici poměřili síly nejlepší dřevorubci

Sušice – Město Sušice jako jediné v západních Čechách přivítalo v neděli nejlepší sportovní dřevorubce České republiky. I v letošním roce se tak fanoušci timbersportu měli na co těšit.

Klatovsko bojuje o titul Stavba roku hned čtyřikrát

Klatovsko - Ve své vítězství věří Sušice, která do soutěže přihlásila zregenerovaný ostrov Santos.

PODÍVEJTE SE: Klatovy v pondělí vzpomínaly na konec války

Klatovy - Historický zvon  Vondra na Černé věži v Klatovech zahájil v pondělí 5. května 2014 v pravé poledne oslavy konce druhé světové války v Klatovech. 

GALERIE: Střelba z praku má na Klatovsku stále své příznivce

Sušice – V obchodě koupený prak, nebo guma z tepláků? Kdepak. Nejlepší prak si pro závodní střílení musí každý vyrobit sám. Alespoň to v sobotu tvrdili účastníci prvního závodu letošního Mistrovství ČR ve střelbě z praku, který se konal v Sokolovně v Sušici.

OBRAZEM: Hasiči slavili výročí a odhalili desku první české pilotce

Slavíkovice – Hned dvě výročí slavili v sobotu dobrovolní hasiči ve Slavíkovicích u Černíkova. Připomněli si 120 let od založení svého hasičského sboru a 110 let od narození slavíkovické rodačky Anežky Formánkové – Šedivcové, první československé pilotky.

PODÍVEJTE SE: V Milínově hasiči v sobotu slavili průvodem obcí

Milínov - Oslava  115. výročí založení SDH Milínov a okresní oslavy  sv. Floriána u příležitosti 150. výročí založení I. hasičského sboru ve Velvarech se konala v sobotu 3. května 2014 v Milínově u Hlavňovic.

GALERIE: Plavci i Švejk rozezpívali v sobotu klatovské náměstí

Klatovy – Déšť a chladné počasí pokazily letošní slavnostní zahájení nové turistické sezony v Klatovech, které se konalo v sobotu. Přesto se na bohatý program, který se během celého dne konal, přišlo podívat několik stovek diváků.

GALERIE: První máj slavili na Klatovsku tradičně komunisté i recesisté

Klatovy, Bolešiny - Podle okresní policejní mluvčí nebyly během akcí zaznamenány žádné incidenty a narušení.

OBRAZEM: Předvečer 1. máje se na Klatovsku vydařil. Deník byl u toho

Klatovsko – Průvody spojené s pálením čarodějnic, soutěže pro děti, ale také tradiční stavění májek a jejich hlídání patří na Klatovsku o posledním dubnovém dnu k tradicím. V téměř každé vesnici, ale i městě se konaly akce vítající jaro.

PODÍVEJTE SE: V Zářečí u Horažďovic tekla kořalka proudem

Horažďovice – Zářečí u Horažďovic ožilo poslední dubnový den už tradičním průvodem veselých vozů. Takzvaná Zářečská májka se zde konala už podeváté.

FOTO: Tragický první máj. Po nárazu do stromu zahynul řidič

Kejnice – První máj začal na Klatovsku tragicky. U Kejnic na Horažďovicku zemřel po šesté hodině ráno po nárazu do stromu muž z nedaleké obce.

Slatina má bohatou židovskou tradici

Slatina – Jednou z vesnic, ve které židovská komunita existovala téměř tři sta let, je ves Slatina u Horažďovic. Rozsahem židovského osídlení je Slatina svým způsobem ojedinělá.

Unikátní most ve Velharticích se rozpadá

Velhartice – Stav unikátního mostu, který je dominantou hradu Velhartice, je natolik vážný, že potřebuje nezbytnou opravu.

Svéradice chystají oslavy obce a sraz rodáků

Svéradice - Rozhovor se starostou obce Svéradice Václavem Duškem.

FOTO: Ohnivá show se lidem velice líbila

Klatovy - Lampionovým průvodem s komentovanou prohlídkou města a závěrečnou ohnivou show skončila v Klatovech akce Týden v památkách, která byla součástí projektu Brány památek dokořán.

FOTO: Hráz provoněly stovky perníčků

Hráz - Nadšené perníkářky vyrábějí z perníku různé zajíčky, ovečky, beránky, srdíčka a kytičky.

OBRAZEM: Tvořivá dílna přilákala stovky lidí

Klatovy - Další tvořivý víkend se konal v kulturním domě v Klatovech.

PODÍVEJTE SE: V Nýrsku poměřili své síly před sezonou mladí hasiči

Nýrsko – Mladí hasiči z Klatovska a Domažlicka se sjeli do Nýrska, kde se o víkendu konal již 16. ročník jarní soutěže dětí.

GALERIE: Na Gymnaziální padesátce v Klatovech padl letos rekord

Klatovsko – Neuvěřitelných 823 lidí přišlo v sobotu na tradiční turistickou akci Gymnaziální padesátka, která se šla tentokrát už po 39.

GALERIE: S Tomášem Klusem zpívala v Klatovech plná "Družba"

Klatovsko - Populární zpěvák Tomáš Klus a jeho cílová skupina vyprodal kulturní dům v Klatovech. 

PODÍVEJTE SE: Hasiči z Dešenic mají prapor. Světili ho v kostele

Dešenice – Dobrovolní hasiči z Dešenic měli v sobotu velký den. Konalo se tam slavnostní předání a svěcení hasičského praporu. Ten si hasiči za přispění obce pořídili v letošním roce.

Výpravy zpět aneb co se kdysi psalo

Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o obcích v regionu, v němž kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se o obcích psalo v minulosti.

Lis muži v Klatovech rozdrtil ruku

Klatovy – U vážného pracovního úrazu zasahovali v pátek v poledne záchranáři v Klatovech. Ošetřovali 58letého muže z Klatovska, který se zranil v areálu jedné z tamních soukromých firem při práci na lisu.

Slatina a Hartmanice uspěly v soutěži

Klatovsko – Slatina u Horažďovic může slavit.

Strašín chce pomoci zachránit vzácný kostel

Strašín – Dominantou Strašína je románský kostel Narození Panny Marie. Ten byl vybudován kolem poloviny 13. století a později prošel gotickou přestavbou.

V létě zabezpečí silnici za Švihovem zdí

Klatovsko – Na konci letošního léta budou čekat na řidiče za Švihovem další komplikace.

GALERIE: V Klatovech oslavovali narozeniny Bohumila Hrabala

Klatovy – Připomenout sté výroční narození významného českého prozaika Bohumila Hrabala se rozhodl Pošumavský kulturní spolek Rašelina. Vzpomínkový večer se konal v kavárně U Bílého jednorožce v Klatovech.

Módní přehlídka ženy v Dešenicích nadchla

Dešenice – Téměř třicítka modelek všech věkových i váhových kategorií předvedla v kulturním domě v Dešenicích více než sto padesát kostýmů. Dešenická módní přehlídka i tentokrát ženy nadchla. Konala se tam už popáté a uspořádal ji tamní Spolek pro radost.

GALERIE: Řemeslný jarmark v Kolinci lákal hlavně ženy a děti

Kolinec - Velikonoční rukodělný jarmark se konal v sobotu 29. března v Kolinci, v sále rastaurace Na Radnici. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT