VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LADISLAV VAINDL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mzda v kraji vzrostla. Ale jen naoko

Plzeňský kraj – Mnohem pomaleji než v minulých letech rostla vloni průměrná mzda v Plzeňském kraji. Lidé si tu v průměru vydělali 23 235 korun. To je o sedmdesát korun více než v roce 2010. 

Pád z okna dílny muž nepřežil

Plzeň - Dvacetimetrový pád z okna plzeňské invalidní dílny v Radobyčické ulici nepřežil ve středu kolem poledne pětačtyřicetiletý muž. 

Fénix od Prazdroje bude vonět po pšenici a koriandru

Plzeň – Pšeničné pivo s příchutí pomerančové kůry a koriandru. Tak vypadá pivní novinka Plzeňského Prazdroje. Její název je Fénix a měla by se vyznačovat svěží lehkou chutí.

Vysokoškoláci: Reforma sebere akademikům nezávislost

Plzeň – Reformy školství uškodí vysokým školám. I toho se bojí studenti Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Proto se jich část připojí k protestům, které budou tento týden hýbat celou republikou.

Architekti promění Besedu. Jenom na filmové Finále

Plzeň – K nepoznání se promění část plzeňské Měšťanské besedy. Alespoň po dobu festivalu Finále. Organizátoři tradiční akce totiž oslovili české architekty, aby secesní perlu Plzně dočasně upravili.

Vánoce na Srí Lance? Sloni i hadí doktor

Plzeň, Srí Lanka - Místo plískanic a zimy teploty kolem třiceti stupňů Celsia, místo shánění dárků návštěva želví záchranné stanice nebo sloního útulku. Takové Vánoce letos prožil Plzeňan Tomáš Novák.

Pivaři ochutnají silná piva z Belgie i Dánska

Plzeň - Polotmavé pšeničné pivo z Německa, žitný pale ale z Dánska nebo piva ovesná a mléčná. To všechno bude k ochutnání na vánoční pivní besídce, která se uskuteční v sobotu v Plzni.

Pivaře na Vánoce zahřeje Anděl i KAPR

Plzeňsko - Piva s příchutí skořice, vanilky i citrusů si na letošní Vánoce připravili sládkové na Plzeňsku.

Německé firmy: Čechům chybí praxe

Plzeňský kraj - Získat informace o podnikání v Německu mohou teď čeští podnikatelé, kteří tam chtějí investovat, najít v Plzni. Vznikla tu totiž společná regionální kancelář Hospodářské a průmyslové komory z Řezna a Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Muž hrozil, že ve vlaku odpálí bombu

Plzeň - „Chci deset milionů korun, jinak vyhodím do povětří vlak.“ Takovou výhružku si v pondělí večer vyslechl operační důstojník na tísňové policejní lince.

Pivaři experimentují. Pijí višňové i kokosové

Plzeň – Experimentátoři se v poslední době stali z plzeňských pivařů. Neholdují už pouze světlé desítce, jako tomu bylo ještě před nedávnem, ale dopřávají si klidně pivo višňové, pšeničné nebo kokosové.

E-mail straší houbaře. Zbytečně

Plzeňský kraj – Před sbíráním a snězením hub varují e–maily, které kolují v současnosti po západních Čechách. Podle nich jsou totiž kontaminované po havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Důvod k panice však žádný není. Jedná se totiž o klasickou poplašnou zprávu, která se nezakládá na pravdě.

Autobus zastavil na přejezdu, smetl ho rychlík

Chrást - Nehoda autobusu a vlaku na železničním přejezdu v Chrástu u Plzně si vyžádala dva zraněné.

Zaměstnanci ČSAD stávkovat nebudou

Plzeňský kraj - Odbory ČSAD Autobusy Plzeň ve středu dopoledne rozhodly, že ve čtvrtek stávkovat nebudou. Protest podpoří pouze symbolicky.

Vlaky zastaví, autobusy pojedou

Plzeňský kraj– Ani jeden vlak neprojede v pondělí Plzní. Kvůli stávce proti vládním reformám se totiž zastaví železniční doprava i v celém Plzeňském kraji.

Metal ovládne Plzeň už dnes

Plzeň – Jedna z největších rockových akcí v České republice, Metalfest, vypukne v Plzni dnes. Už od včerejška ale do západočeské metropole míří fanoušci tvrdé muziky. Ke stanování mají letos vyhrazeny hned tři prostranství poblíž amfiteátru na Lochotíně, kde se akce koná.

Plzeňská legenda chystá oslavu i desku

Plzeň – Jedna z mála plzeňských kapel, která se dokázala proslavit celorepublikově, Turbo, má letos třicetiny. Oslavit je spolu s členy kapely mohou zájemci třetího června v Příchovicích.

Za plyn si budou muset lidé od léta připlatit

Plzeňský kraj – Až o dvě stě korun měsíčně navíc zaplatí od prvního června domácnosti v Plzeňském kraji za plyn.

Prazdroj hájil pivo před soudem

Plzeň – Stará pivovarská kniha a pivní láhve. To byly hlavní důkazy v netradičním soudním sporu, který ve středu začal u Krajského soudu v Plzni.

Mlýnská strouha je bez vody. Musí se vyčistit

Plzeň /FOTO/ – Podruhé od loňského června se plzeňská Mlýnská strouha ocitla znovu bez vody. Po dlouhé zimě totiž musí být vyčištěna. Deníku to v úterý sdělila tisková mluvčí plzeňského magistrátu Zdeňka Kubalová.

Organizátoři: Zboření Inwestu je likvidace kultury

Plzeň – Plzeň má v roce 2015 vládnout evropské kultuře, některé tradiční akce se tu ale možná už v té době konat nebudou. Na vině je plánovaná demolice Domu kultury Inwest.

Rentgen ozáří víc než mrak z Japonska

Plzeň – Pokud by byla japonská jaderná elektrárna Fukušima vybavena nejmodernějším bezpečnostním zařízením, žádná havárie by se nejspíše neudála. V rozhovoru to Deníku řekl plzeňský odborník na jaderný průmysl Jan Zdebor ze společnosti Škoda JS.

Plzeňanku překvapilo svítící maso

Plzeň – Velké překvapení zažila Plzeňanka Alena Koudelková, když šla v pondělí ráno před pátou nakrmit kočku. Kousky hovězího masa, které na přilepšenou svému domácímu mazlíčkovi nasypala do misky, totiž ve tmě světélkovaly.

Na Majálesu zahrají Chinaski i Divokej Bill

Plzeň - Chinaski, Divokej Bill, Sto Zvířat nebo Ivan Mládek. To by měly být největší hvězdy letošního Majálesu, který se v Plzni uskuteční na konci dubna.

Formulář přinesou dvakrát. Pak musíte na poštu

Plzeňský kraj – Pokud vás v těchto dnech navštíví listonoška, nemusí to být tentokrát proto, že vám přináší dopis či důchod. V pondělí totiž začalo rozdávání formulářů ke sčítání lidu. A roznášku mají na starosti zaměstnanci České pošty.

Kvůli hokeji spolu muzikanti nemluví

Plzeň – O důvod víc fandit hokejistům Plzně v předkole play off s Litvínovem má plzeňská kapela Hlasoplet. Pokud totiž indiáni Severočechy vyřadí, skupina při domácích zápasech na stadionu zazpívá hymnu.

Apocalyptica: Nahrávání bez šatů je větší legrace

Plzeň – „Okay, jestli prodáme tisíc kopií a dostaneme možnost párkrát si někde zahrát, bude to skvělé.“ To si říkali v roce 1996 po natočení první desky členové finské kapely Apocalyptica.

Knížky už si můžete i osahat

Plzeň – Více než 1200 čtenářů navštívilo během šesti dnů volný výběr, který má nově Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje (SVKPK).

Prazdroj postaví stáčírnu na PET lahve

Plzeň – Pivovar Plzeňský Prazdroj se chystá v Plzni investovat 150 milionů korun do nové stáčecí linky na PET lahve. její maximální hodinový výkon bude 18 tisíc lahví.

Lékaři musí přemlouvat pacienty, aby zůstali doma

Plzeňský kraj – Stále více nemocných lidí v Plzeňském kraji si místo neschopenek bere dovolenou, nebo dokonce dál chodí do práce. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Cizinec chtěl vyskočit z okna s dítětem v náručí

Plzeň- Perné chvilky zažívali hasiči a záchranáři v noci ze soboty na neděli v plzeňské Korandově ulici.

Firmu z Domažlicka poškodila dioxinová aféra

Domažlicko – Mnohamilionová ztráta, pošramocená pověst, stovky urážlivých e–mailů. Takové následky má pro společnost Česká drůbež z Velkého Malahova na Domažlicku údajné spojení s dioxinovou aférou, která v současné době hýbe Německem.

Kvůli vládnímu návrhu lidé ruší stavební spoření

Plzeň - Stále více žádostí o zrušení stavebního spoření musí v současné době řešit stavební spořitelny. Na vině jsou změny, s nimiž před několika dny přišla nová vláda. Měly by totiž od nového roku vést ke snížení státní podpory pro tento produkt.

Plzeň je Evropským městem kultury 2015

Plzeň - Bouřlivý potlesk a křik otřásal ve středu odpoledne ministerstvem kultury. Zástupci západočeské metropole tak přijali zprávu o zisku titulu Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Boj byl těsný. Konkurenční Ostravu Plzeň porazila o jediný hlas.

Havla ukradli při Pilsner Festu

Plzeň - Šok zažila studentka Barbora Daušová, když se dozvěděla, že sochu Václava Havla v životní velikosti, kterou tvořila půl roku, někdo odcizil.

ČSAD autobusy Plzeň zdraží jízdné

Plzeň - Více peněz budou muset od prvního září zaplatit cestující, kteří využívají služeb ČSAD Autobusy Plzeň. Společnost totiž zvyšuje jízdné v průměru o tři a půl procenta.

Mig 21 si na Pilsner Festu vyzkouší novou píseň

Plzeň - V jeden velký kulturní bulvár se dnes v pátek a zítra v sobotu promění plzeňská ulice U Prazdroje. Během Pilsner Festu se tu představí tanečníci, bubeníci či beatboxeři.

Vatikán Plzni nabídl Da Vinciho

Plzeň - Originály od nejslavnějších malířů historie Leonarda, Michelangela a Rafaela by mohly být v příštím roce k vidění v Plzni.

Na ulici zahraje po letech i legendární Žalman

Plzeň - Skromnější podobu bude mít letos tradiční plzeňský festival Na ulici, který se uskuteční od 16. do 19. srpna.

Provokativní dílo Entropa skončí v Plzni

Plzeň - Plastika Entropa, která před časem vyvolala v Evropě velký rozruch a rozzlobila představitele hned několika států, zřejmě natrvalo skončí v Plzni.

Na zastávce lidi překvapili ufoni

Plzeň - Poněkud zaskočeni byli v pondělí večer cestující, kteří vystupovali z tramvaje na náměstí Republiky.

V kraji se hledá rebel roku v podnikání

Plzeňský kraj - Myslíte si, že podnikáte originálním způsobem? Máte výjimečný přístup k zákazníkům nebo jinak vybočujete ze zajetých podnikatelských kolejí? Tak právě vám je určena soutěž Vodafone Byznys rebel.

První den plzeňského Metalfestu ovládli vikingové

Plzeň - Stovky lidí tísnící se v prostoru před pódiem. Tak vypadal koncert kapely Amon Amarth, který se ukutečnil v rámci plzeňské akce Metalfest v amfiteátru na Lochotíně.

Plzeň bude o víkendu patřit metalu

Plzeň - Tisíce fanoušků metalové hudby z celého světa zamířily do Plzně. Začal tu totiž mezinárodní hudební akce Metalfest.

Za performanci hrozilo umělci v USA vězení

Plzeň - Japonka rozdělávající si oheň v ulici B. Smetany, Brit s kanylou zapíchnutou v ruce na náměstí Republiky. I taková netradiční vystoupení byly součástí festivalu akčního umění Anymous art.

Prazdroj uvaří patnáctku

Plzeň - Nový pivní speciál Plzeňského Prazdroje bude k dostání od letošního června. Půjde o patnáctistupňový Master Zlatý a k dostání bude pouze v láhvích.

Borská pole stále drtí krize

Plzeň – Některé firmy rozprodávají své pozemky, několik projektů se dostává do skluzu.

Missky vystoupily v klaunském obleku i džínách

Plzeň - V sále měla nejvíce příznivců, jejím hlavním cílem je teď udělat maturitu a na pustý ostrov by si vzala brýle, plavky a svého přítele. I tak by se dala charakterizovat vítězka soutěže Miss Plzeň 2010, dvacetiletá Kateřina Hlaváčková.

Bez léků dcera zemře, říká žena

Plzeň - „Pokud neseženete peníze na léčbu, vaše dcera zřejmě do pěti let zemře.“ Tuto zdrcující zprávu se dozvěděla před několika dny Ukrajinka Svitlana Lytvyniuková, která žije v Plzni.

'Dům hrůzy' zatím bude stát dál

Plzeň - Plzeň o svůj Dům hrůzy zřejmě hned tak nepřijde. Společnost Amádeus Real, která Dům kultury Inwest vlastní, totiž prozatím ustoupila od plánu zbourat ho a postavit na jeho místě nové nákupní centrum.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT