VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAVID KOJAN

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kino synagoga promítne Vyšší princip

Hartmanice – Pravidelné projekce vybraných titulů ze zlatého fondu české kinematografie v horské synagoze v Hartmanicích nabídne projekt kulturního spolku Rašelina hartmanické synagogy „Kino synagoga“.

Janovičtí upraví nádvoří bývalého lihovaru v centru města

Janovice nad Úhlavou – Do nutných oprav historické budovy a úprav nádvoří bývalého lihovaru v centru města investují v letošním roce v Janovicích nad Úhlavou.

FOTOGALERIE: V kině připomněli Karla Klostermanna

Kašperské Hory – Vzpomínce na spisovatele Karla Klostermanna, který se narodil 13. února před 170 lety, patřil páteční večer v kašperskohorském kině.

Čelní střet u Borov si vyžádal šest zraněných, zasahoval i vrtulník

Borovy, Běšiny – Celkem devět zraněných si vyžádaly v sobotu odpoledne krátce po začátku hustého sněžení dvě nehody na hlavní silnici z Plzně na Železnou Rudu.

Kroniku bude nová nýrská kronikářka psát ručně

Nýrsko – Novou kronikářku mají v Nýrsku. Zastupitelstvo města na svém zasedání v pondělí 12. února schválilo, aby se o městskou kroniku starala Martina Bastlová.

VIDEO: Počasí na Šumavě lyžařům přeje

Šumava – Počasí na Šumavě letos zatím lyžařům přeje. Teploty ani přes den nestoupají nad nulu a na sjezdovkách na Špičáku leží v průměru 70 cm sněhu. Podobné podmínky jsou i v ostatních železnorudských areálech.

Dlouhoveští páťáci pomohou Domovu svaté Zdislavy

Sušice – Domovu svaté Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Klatovech pomohou páťáci ze základní školy v Dlouhé Vsi a jejich rodiče. Domovu věnují výtěžek karnevalu, který pořádají v pátek v sušické Sokolovně.

OBRAZEM: Myslívem prošly maškary

Myslív – Spolu s tradiční kapelou a „parádní maškarou“ kráčelo první únorovou sobotu Myslívem více než čtyřicet masek. Veselý masopustní průvod vedený policistou vyrazil od kulturního domu po poledni.

OBRAZEM: Horažďovický kulturní dům patřil dětem

Horažďovice - Hlavně dětem patřil v neděli odpoledne sál horažďovického kulturního domu. Maškarní bál tam pro ně uspořádal hudebník Pavel Justich.

Domov pro seniory v Horažďovicích stavět nezačnou

Horažďovice – Stavba dlouho plánovaného domova pro seniory v Horažďovicích, která měla začít na jaře, se opět odkládá.

VIDEO: Lyžaři mají na Šumavě ideální podmínky

Šumava – Až deset centimetrů prašanu připadlo do čtvrtečního rána na sjezdovkách lyžařského areálu na Špičáku.

Vlaky nejezdí, do viaduktu v Běšinech nabouralo nákladní auto

Běšiny - Až do odvolání nepojedou vlaky mezi Běšinami a Nemilkovem na trati Klatovy - Horažďovice předměstí. Důvodem je poškození viaduktu na hlavní silnici Klatovy - Železná Ruda.

OBRAZEM: Sál ve Vrhavči patřil šibřinkám

Plzeň - Více než čtyřicet masek se sešlo v sobotu večer v sále vrhavečské restaurace U Hošků, kde TJ Sokol Vrhaveč uspořádala tradiční šibřinky pro dospělé.

FOTO: Kateřina Salajová z Klatov oslavila stovku

Klatovy - Sté narozeniny oslavila v pondělí 5. února Kateřina Salajová, které do klatovského domova pro seniory v Podhůrčí přišli popřát i zástupci města, městského ústavu sociálních služeb a české správy sociálního zabezpečení.

FOTO, VIDEO: Velkým Borem prošly maškary

Velký Bor – Tradiční medvěd či ženich s nevěstou, ale ani historický fotograf, jeptiška, nebo pracovníci odboru kontroly záchodů krajské hygienické stanice s mobilní toaletou „Oi Oi“ (v čele s vedoucí odboru Ing. Irenou Bobkovou PhD.) a desítky dalších maškar nechyběly v sobotním masopustním průvodu ve Velkém Boru.

OBRAZEM: Janovická sportovní hala patřila dětem

Janovice - V indiánském stylu s „pravým“ indiánem a indiánským teepee i soutěží o nejlepší masku se nesl sobotní dětský maškarní bál v janovické sportovní hale. Nechyběla ale ani „klasika“: děti si zahrály třeba pohádku o Sněhurce.

Obce bojující proti úložišti dosáhly částečného úspěchu

Pačejovsko – Dílčího úspěchu dosáhly obce a spolky včetně šesti obcí z lokality Březový potok na Horažďovicku, které usilují o přehodnocení postupu státu při vyhledávání místa pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva.

OBRAZEM: Ufoni nabízeli zelenou „ufovici“

Strážov – /FOTO, VIDEO/ Pojízdná stáj s ovečkami i bačou, celý černošský kmen, skupinka zelených ufonů nabízející každému zelenou „ufovici“, námořnická parta, mušketýři, sněhuláci a spousta dalších masek nechyběli v sobotu na osmém ročníku masopustu ve Strážově. 

OBRAZEM: V Klatovech si připomněli krále Přemysla Otakara II.

Klatovy – Připomenout osobnost zakladatele města Klatov, pátého českého krále Přemysla Otakara II, od jehož smrti v bitvě na Moravském poli letos uplyne 740 let, bylo cílem sympozia, které se v pátek a v sobotu konalo v klatovské knihovně.

FOTO: Barillonova svatba diváky pobavila

Plánice – Tlouštík středního věku jménem Barillon si bere krásnou Virginii proti její vůli, kvůli chybě neustále opilého pracovníka matriky jej však starosta ožení s dívčinou matkou, která měla být původně jeho tchyní.

Čtvrtou poštu Partner mají Běšiny

Klatovsko – Snaha o záchranu pošty je důvodem, proč některé obce na Klatovsku souhlasily s převzetím poštovní pobočky v rámci projektu Pošta Partner, ve kterém Česká pošta nabízí smluvní provozování malých poštovních poboček obcím a soukromým provozovatelům.

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo - 407

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto a více let.

Janovičtí připravují celkovou rekonstrukci koupaliště

Janovice nad Úhlavou – Na zahájení rekonstrukce koupaliště se připravují v Janovicích nad Úhlavou.

FOTO: Do Ruska vyrazil na minimotocyklu

Klatovy – Cestu z Klatov přes Polsko a Bělorusko do Moskvy a Petrohradu a přes Pobaltí zpět dlouhou 5 300 kilometrů absolvoval loni v létě na minimotocyklu SkyTeam Gorilla 125 Klatovan Vladislav Toman.

Na Kašperku odkryli původní gotickou zeď

Kašperk – Kvalitu středověkého stavitelství dokládá objev, který učinili pracovníci při stavbě kanalizace pro hrad Kašperk. Během prací byla odkryta část původní gotické zdi.

Ve Strážově v sobotu čekají stovky maškar

Strážov – Stovky masek i letos očekávají na masopustu ve Strážově. Průvod maškar vyrazí od tamní sokolovny v sobotu 3. února ve 13 hodin.

V Pačejově besedoval režisér Chaloupek

Pačejov - V tradici klubových večerů plánují pokračovat v letošním roce v Pačejově.

Zubaře na venkov shánějí marně

Klatovsko – Roky už marně shánějí zubaře v Měčíně nebo ve Strážově, v Kašperských Horách končí tento týden. Podle starostů je šance dostat odborné lékaře, ať už zubního nebo dětského, na venkov minimální. 

Na Modravě postaví parkoviště

Modrava – Se stavbou nového záchytného parkoviště s kapacitou 200 osobních aut začnou letos na Modravě.

VIDEO: Ve vyšších polohách jsou podmínky pro lyžaře ideální

Šumava – Rekordní výšku sněhové pokrývky, srovnatelnou se zimou v sezoně 2005/2006, má v těchto dnech Ski&Bike Špičák.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT