VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé schválili rozpočet, drželi se při zdi

Klatovy – Klatovský rozpočet počítá na příští rok se skateparkem či katakombami

12.12.2010 8
SDÍLEJ:

Místostarosta Klatov Václav Chroust představuje na zastupitelstvu navrhovaný rozpočet.Foto: DENÍK/Milan Kilián

Zastupitelé města Klatov schválili rozpočet na příští rok. Stejně jako jejich předchůdci se drželi osvědčené taktiky, že město se může pustit jen do akcí, na které má. Obyvatelé Klatovska se tak nemusejí bát zbytečného zadlužení a případných exekucí, s nimiž se potýkají v některých jiných městech.

Návrh rozpočtu zastupitelům představil místostarosta Václav Chroust, který připomněl, že na jeho podobě mají velkou zásluhu již předešlí zastupitelé. „Rozpočet pracuje se dvěma základními principy, které jsou podle mého názoru rozumné. Za prvé se zásadou opatrnosti, která říká, že příjmy jsou nejisté, zatímco výdaje jsou vždy jisté, a druhou zásadou je, že jsou určité příjmy, které předurčují výdaje. Na mysli mám, aby se z tepla platilo teplo, aby z vody se platila voda a podobně,“ vysvětlil přítomným Chroust.

Doplnil, že návrh rozpočtu vychází z aktualizovaného rozpočtového výhledu města na rok 2011 až 2015 a očekávané skutečnosti v roce 2010. Návrh rozpočtu byl zastupitelům předložen jako vyrovnaný. Celkové příjmy činí 321 milionů korun. Na druhé straně jsou neinvestiční výdaje 247 milionů, kapitálové výdaje 20 milionů, rozpočtová rezerva 38 milionů a splátky téměř 16 milionů, což činí celkem také 321 milionů korun. „Limit na platy zaměstnanců městského úřadu je stejný jako v roce 2010 a 2009,“ podotkl Chroust a dodal: „Město má tři úvěry. Dva jsou hypotečního charakteru a sloužily k vybudování bytových jednotek. Zůstatek je 15 a 27 milionů. Třetí je tzv. revolvingový úvěr na 160 milionů korun na „Klatovy čisté město“.
Rozpočet, který zastupitelé jednohlasně schválili, počítá s tím, že by v příštím roce byla započata rekonstrukce systému centrálního zásobování tepla, dostat by se mělo i na areál domu s pečovatelskou službou, katakomby, hřiště ZŠ Čapkova, skatepark a další. Otevřena je naopak rekonstrukce ZŠ Tolstého, zatraktivnění letního kina či zatraktivnění letních lázní, které by přišlo na 120 milionů korun. Tady bude záležet na financích.

Klatovští zastupitelé také odsouhlasili dotace. Klatovský hokej obdrží celkem 2,25 milionu korun, Stálá divadelní scéna 820 tisíc a TJ Start VD Luby 200 tisíc. „Držíme se částek, které jsou roky stejné. Jedinou výjimkou je divadlo, kde se dotace zvýšila,“ řekl k tomu klatovský starosta Rudolf Salvetr.

12.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční prohlídky na Švihově
18

FOTO: Noční prohlídky bývají na Švihově vyprodány

Jak reklamovat koupený dům či byt

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

OBRAZEM: Oživené prohlídky Klatov měly úspěch

Klatovy – Za tajemstvím klatovských ulic – tak se jmenovaly čtvrteční večerní prohlídky města s oživenými obrazy, které připravilo město Klatovy ve spolupráci s divadelními spolky Divadlo Rynek a Za oponou a Klubem přátel Klatovska.

FOTO, VIDEO: V Olšanech požehnali obecní symboly

Olšany - U příležitosti 790. výročí první písemné zmínky obce a udělení obecního znaku a vlajky v únoru letošního roku se v Olšanech v sobotu uskutečnil sraz rodáků a přátel obce.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení