VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začal se stavět další 'kruháč'

Klatovy – Řidiči, připravte se, na tři dny se už brzy zcela uzavře klatovská Tyršova ulice.

7.5.2010 8
SDÍLEJ:

Plán nového kruhového objezduFoto: MěÚ Klatovy

Řidiči v Klatovech se musejí v těchto dnech na některých místech obrnit trpělivostí. K rozsáhlé revitalizaci Tylova nábřeží se přidaly rekonstrukce některých frekventovaných ulic blízko centra města či výstavba další z kruhových křižovatek.

Největší akcí v Klatovech je nyní přeměna Tylova nábřeží. Stavební náklady dosáhnou částky cca 30 milionů korun a budou plně hrazeny z rozpočtu města Klatov. Již byla zbourána bývalá střední zdravotnická škola a dva další objekty, místo nich je v plánu okružní křižovatka v místě „U Váhy“, napřímení místní komunikace v ulici Kollárova, vybudování 73 parkovacích míst, úprava parčíku, přemístění autobusových zastávek z Nádražní ulice na Tylovo nábřeží. „Práce jsou rozděleny do tří etap. V první je uzavřena Nádražní ulice v úseku od Budovcovy po vjezd do obchodního zařízení BILLA. V druhé etapě, pravděpodobně od 22. května, dojde k uzavírce Nádražní ulice v úseku od vjezdu do BILLY po Kollárovu ulici,“ informoval František Kocfelda z klatovské radnice.

V plném proudu je i výstavba nové komunikace Za Čedíkem, která propojí Plánickou ulici na příjezdu do města se Studentskou ulicí v místě areálu BMX a kterou zakončí další „kruháč“. „Napojení ulice Plánické formou okružní křižovatky bude prováděno za provozu při částečném omezení dopravy. Už se začalo s frézováním vozovky, termín dokončení ulice je 30. červen,“ uvedl Kocfelda.

Zejména za odpoledního provozu značně komplikuje dopravu v Klatovech oprava povrchu vozovky, kterou provádí ředitelství silnic a dálnic v Tyršově ulici. A někteří motoristé to špatně nesou. „Jel jsem pro známého, kterému bylo špatně, a tak jsem chvátal. Tedy chtěl jsem chvátat, protože zhruba kilometrová cesta mi v Klatovech trvala snad dvacet minut. Pěšky bych za tu dobu došel tam i zpět,“ posteskl si řidič Štefan Novotný. V Tyršově ulici by ale mělo být hotovo do deseti dnů.

„Od 5. 5. do 12. 5. je uzavírka silnice ve směru od Plzně. Objízdná trasa je ulicemi Domažlická, V Řekách, Vrbova, dále směr na Luby Dragounská, Šumavská. Od 13. 5. do 15. 5. bude úplná uzavírka, a to včetně vjezdů na přilehlé plochy,“ upozornil Kocfelda, podle něhož se lidé mohou v této lokalitě těšit na dvě příjemné změny. První je, že novou povrchovou úpravu dostane dosud nezpevněné parkoviště u místa, kde by měl v budoucnu stát parkovací dům, a že se výrazně vylepší přechody pro chodce od kulturního domu k sokolovně a sídlu policie. Budou bezbariérové a jejich součástí bude i značení pro nevidomé. Opravuje se i Plzeňská ulice a i některé další chodníky a komunikace.

Autor: Milan Kilián

7.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Starosta: Správa parku nás tahala za nos

Ilustrační foto

Senior se zřítil ze střechy, letěl pro něj vrtulník

Gambrinus den opět zve na největší pivní zahrádku

Plzeň - Už víte, co budete dělat v sobotu 24. června?

Hrádku se vzdálil postup do 1. A třídy

Klatovsko – Ve čtvrtek vstoupily do barážových bojů další fotbalové týmy z Klatovska. Sen v podobě postupu do 1. A třídy by si chtěli splnit fotbalisté Hrádku v souboji s Křimicemi.

FOTO: Děti nadchla přestřelka, ale i vojenská technika

Klatovy – Stovky nadšených dětí byly ve středu k vidění v klatovských dragounských kasárnách. Tamní 142. prapor oprav totiž uspořádal již tradiční den otevřených dveří a nabídka byla bohatá.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies