VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ulice čekají na kamery

Klatovy - Klatovy se chystají letos rozšířit kamerový systém do ulic Plánická a Vídeňská

15.5.2009 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Uwe Titscher

Už na podzim by mohly mít Klatovy kamerový systém v dalších problémových ulicích. Město tak chce zabránit stále se rozšiřujícímu nešvaru – vandalismu a drobné kriminální činnosti.

„V současné době máme kamerový systém na náměstí Míru, v Podhůrčí, ve Vančurově a na Plzeňské ulici. Denně se situace v těchto lokalitách nepřetržitě sleduje,“ říká velitel městské policie v Klatovech Kamil Mastný.

Krajský úřad, který přerozdělil finanční prostředky z dotačního programu Ministerstva vnitra České republiky, přiklepl Klatovům na rozšíření kamerového systému 960 000 korun,“ informovala mluvčí Plzeňského kraje Jana Filípková.

„Nyní musí město Klatovy splnit další náležitosti k naplnění podmínek čerpání dotace. Pokud se mu podaří projít úřednickou mašinérií, může se těšit na to, že přiklepnuté peníze na podzim od nás obdrží,“ říká Radek Jiránek z oddělení prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky.

„Klatovy by za získané peníze chtěly rozšířit kamerový systém ve městě, a to v ulicích Plánická ve směru k úřadu práce, a ve Vídeňské ulici,“ pokračuje velitel policie.

Klatovy mají kamerový systém od roku 2003. Od té doby se podle slov Mastného páchání přestupkové činnosti a trestných činů v kontrolovaných oblastech snížilo, nebo úplně vymýtilo. Oblasti, kam se kamery umístí, vybírá vedení města po diskusi s městskou policií a Policií ČR. Někteří občané Klatov si ale myslí, že kamerový systém je ve městě nezbytný.

„Vezměte si třeba Jarošovu ulici. Loni tam vysázeli truhlíky s květinami, zavěsili je na sloupy a druhý den bylo všechno dole. Jinde jsou vyvrácené a polámané stromy, rozbité značky a odpadkové koše. Každý vandal by měl být potrestán, protože ničí věci za naše peníze,“ zlobí se důchodce Zdeněk Kašpar z Klatov.

Jaký je váš názor na rozšiřování kamerového systému? Potřebují ho Klatovy? Napište do diskuze.

Autor: Ludvík Pouza

15.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Žáci 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice s třídní učitelkou Ivanou Katrušákovou.

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice

Pohádkový les na Klenové.
22

FOTOGALERIE: Pohádkový les na Klenové si děti užily

V Měčíně už potřetí překopl pracovník plynové potrubí

Měčín – Už potřetí museli do Měčína vyjet hasiči a policisté kvůli prokopnutému plynovému potrubí.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Klatovy – Dlouhodobé sousedské spory, které vyvrcholily v pátek v noci v Masarykově ulici v Klatovech, dostaly jednoho z aktérů do vězení. Jeden muž pořezal druhého a teď mu hrozí až deset let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení