Soutěžní klání vyhráli hasiči ze Slavošovic

Slavošovice /FOTOGALERIE/ - Sedmnáct družstev mužů a žen z Klatovska se sjelo v sobotu odpoledne do Slavošovic u Bolešin, kde se konal již devátý ročník soutěže sborů dobrovolných hasičů s motorovými stříkačkami PS 8.

2.10.2011

Hasičská soutěž ve SlavošovicíchFoto: DENÍK/Ludvík Pouza

„S účastí družstev jsme spokojeni. Tato soutěž má silné obsazení každý rok, za což jsme jako organizátoři rádi,” říká starosta pořádajícího hasičského sboru SDH Slavošovice Pavel Potužník.

Družstva ve Slavošovicích soutěžila v požárním útoku na dvě kola, kdy se jim do celkového času počítal lepší zaběhnutý čas.

Pro vítězství si ve Slavošovicích letos doběhli domácí hasiči SDH Slavošovice s výsledným časem 23,61 sekundy. V patách jim byli hasiči z Dešenic s časem 25,91 s a na třetím místě skončili hasiči z Petrovic s časem 27,8 sekundy.

Podzimní setkání hasičů je každoročně spjato s grilováním prasete, kuřat i klobás.

„Chtěli jsme soutěž něčím zpestřit, a tak připravujeme prasátko, na kterém si po závodech všichni pochutnáme,” dodal Potužník.

Klatovům vystřelil tři body Lukeš, Sušice podruhé remizovala

Klatovsko – Druhým kolem pokračovaly o víkendu fotbalové soutěže – divize, krajský přebor, 1. A třída a z okresních soutěží okresní přebor a III. třída. Tento víkend se k nim přidají také 1. B třída a IV. třída.