VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radar nabádá ke zpomalení

HARTMANICE - Informace z města

4.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Varovat řidiče před rychlou jízdou Hartmanicemi bude radar, který v šumavském městečku bude v nejbližších dnech nainstalován. Jeho pořízení přišlo podle slov starosty Hartmanic Jiřího Jukla obecní kasu na 50 tisíc korun.


„Umístíme jej na začátek obce pod kopec, kde auta jezdí podle našeho názoru nejrychleji,“ upřesnil starosta. Radar sice nebude sloužit k vybírání pokut za rychlou jízdu a překročení rychlosti, má spíše sloužit jako retardér upozorňující řidiče na to, aby včas sundali nohu z plynu.

Hlavní tah čeká rekonstrukce

Nového povrchu hlavního silničního tahu Hartmanicemi by se mohli tamní obyvatelé a zejména řidiči dočkat v průběhu příštího roku. V současné době se zpracovává projektová dokumentace, o financování se podstatnou měrou postará Plzeňský kraj, zbytek bude hradit město z rozpočtu.


„Jde o zhruba kilometrový úsek počínaje od čerpací stanice směrem na výpadovku na Železnou Rudu,“ upřesnil starosta Hartmanic Jiří Jukl. Ten také dodal, že město zafinancuje stavbu chodníků, přípojky a osázení zeleně. Hartmaničtí se rovněž chystají opravit před rekonstrukcí celé komunikace vodovodní sítě, a to ve vlastní režii.

Amálie Šimková oslavila stovku

Nejstarší obyvatelku Hartmanic – Amálii Šimkovou – není třeba veřejnosti z městečka a okolních osad představovat. Všichni ji znají jako velmi pohodovou, čilou a stále aktivní seniorku, jejíž domek se nachází těsně vedle zrekonstruované Horské synagogy. V závěru minulého měsíce oslavila Amálie Šimková rovných sto let a gratulanti z řad příbuzných, známých ale i zástupci hartmanické radnice si zde doslova podávali dveře. Písemnou gratulaci zaslal jubilantce také ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Na radnici je odpadní box

Drobného elektrozařízení se mohou obyvatelé Hartmanic a okolních osad zbavit přímo v budově městského úřadu. Na chodbě je totiž umístěn box sloužící k odkládání právě tohoto odpadu.


„Do boxu lze vhazovat použité mobilní telefony, baterie, kalkulačky, toustovače, počítačové klávesnice a myši, fény, holicí strojky, vrtačky, digitální teploměry, fotoaparáty, elektrické hračky a podobně,“ upřesnila Marcela Mézlová z Městského úřadu v Hartmanicích. Naopak sem nelze odhazovat žárovky, zářivky, televizory, monitory, stolní počítače a autobaterie. „Tato zařízení zlikviduje firma 12. září v 8 hodin u hotelu Vintíř v Hartmanicích,“ upřesnila Mézlová.

Autor: Radmila Nagovská

4.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Žáci 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice s třídní učitelkou Ivanou Katrušákovou.

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice

Pohádkový les na Klenové.
22

FOTOGALERIE: Pohádkový les na Klenové si děti užily

V Měčíně už potřetí překopl pracovník plynové potrubí

Měčín – Už potřetí museli do Měčína vyjet hasiči a policisté kvůli prokopnutému plynovému potrubí.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Klatovy – Dlouhodobé sousedské spory, které vyvrcholily v pátek v noci v Masarykově ulici v Klatovech, dostaly jednoho z aktérů do vězení. Jeden muž pořezal druhého a teď mu hrozí až deset let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení