VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvatu se blýská na lepší časy

HORAŽĎOVICE - Obyvatelé Horažďovic by se už do dvou let mohli dočkat alespoň malého obchvatu města

1.8.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Již několik generací obyvatel města Horažďovice čeká na obchvat města, který odvede z centra těžkou automobilovou dopravu. Ta trápí jak obyvatele, tak i představitele města. Lidé zde mají problémy přecházet hlavní silnici, která vede centrem. Nebezpečno je tak i u školských zařízení.
Město Horažďovice by se mohlo prozatímního malého obchvatu města dočkat už kolem roku 2010. Záleží prý ale na Správě a údržbě silnic, která bude realizaci financovat, a Ředitelství silnic a dálnic, které vybuduje na silnici I. třídy potřebný kruhový objezd.


„V současné době máme vyhotovenou projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí, které v současné době probíhá,“ říká starostka města Horažďovice Jindřiška Jůdová.


Malý obchvat Horažďovic spojí Třebomyslickou a Plzeňskou ulici, a tak vyvede z centra města alespoň část těžké nákladní, ale i osobní dopravy.
„Rozpočet stavby zatím není hotov, ale bude se pohybovat v řádech několika desítek milionů korun,“ říká starostka.


„Správa a údržba silnic by měla zafinancovat komunikaci a město Horažďovice chodníky, kanalizaci, veřejné osvětlení,“ dodává.
Velký obchvat města, který je snem několika generací obyvatel Horažďovicka, byl zapracován do územního plánu města, ale jeho realizace je podle vedení radnice zatím v nedohlednu.


„U velkého obchvatu bude investorem Ředitelství silnic a dálnic. Tato akce se bude financovat převážně z dotačních titulů a z vlastních zdrojů,“ konstatuje první žena radnice. „Město však zatím nemá potřebné peníze, nejsou ještě dořešeny ani všechny pozemky,“ doplňuje informace místostarosta města Horažďovice Ladislav Lenský.


Město si je vědomo nebezpečné dopravy ve městě i problémů s bezpečím na přechodech hlavního tahu. Proto v rámci realizovaných investičních akcí byla ve městě již vyhotovena část nových přechodů, které jsou přístupné i pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. „V jejich budování budeme ještě pokračovat, a tak jsme podali žádosti o další dotace,“ doplňuje informace Jůdová.


Město připravuje a plánuje i další úpravy komunikací, které přispějí k pohodlnému a rychlému průjezdu řidičů městem. „Čeká nás celková rekonstrukce komunikace včetně vodohospodářské infrastruktury v Okružní ulici. Město požádalo o dotaci z Regionálního operačního programu, což jsou peníze z Evropské unie. Zpracovává se také projektová dokumentace na úpravy křižovatky u hotelu Prácheň. Projektová dokumentace pro územní řízení se připravuje i pro ulice Komenského a Třebomyslická, kde se zaměříme i na chodníky, cyklostezky, vodohospodářskou infrastrukturu a nové veřejné osvětlení,“ dodala Jůdová.

Autor: Ludvík Pouza

1.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Na Šumavě prolétl strom hotelem Modrava.

Park rozhodne o osudu stromů ohrožujících hotel

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova

Klatovsko - Ve středu 20. září najdete v Klatovském deníku prvňáky z 1. A a 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova

FOTO: Svatojánský festival ukončil Lubomír Brabec v Kladrubech

Kladruby - Důstojné prostory klášterního kostela v Kladrubech opět hostily hvězdu světového hudebního významu. 

Akce Bezpečná Šumava se bude letos konat již posedmé

Šumava – Na Slunečné u Prášil se v sobotu 23. září od 10 do 15 hodin koná již tradiční akce Bezpečná Šumava.

Hlasujte v programu Prazdroj lidem a podpořte tak projekt, který Plzni prospěje

Plzeň - Celkem z devíti projektů, které pomáhají rozvoji města Plzně a oživování tamního veřejného prostoru, mohou až do 28. září vybírat lidé ty, které jsou jim nejsympatičtější a které získají od Plzeňského Prazdroje speciální prémii.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení