VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nýrská přehrada upouští více vody

KLATOVY - Důvodem je nutnost naředění zvýšené koncentrace znečištění Úhlavy za městem Klatovy kvůli opravě čistírny odpadních vod

6.8.2008
SDÍLEJ:

Část jedné z biologických linek ČOV KlatovyFoto: DENÍK/David Kojan

Nýrská přehrada bude upouštět přibližně 4,5krát více vody. Důvodem je současná odstávka obou biologických linek v klatovské čistírně odpadních vod od 6. do 10. srpna. „Zvýšení odtoku z přehrady je nutné pro naředění větší koncentrace znečištění řeky Úhlavy v úseku pod městem Klatovy,“ uvedla tisková mluvčí Povodí Vltavy, s.p., Petra Krainová.


„Obě biologické linky současně budou odstaveny pouze na nezbytně nutnou dobu kvůli jejich propojení,“ řekl Deníku vedoucí střediska odpadních vod Šumavských vodovodů a kanalizací, a.s., Zdeněk Vavřík a dodal: „V této době bude voda čištěna pouze mechanicky, jinak jsou opravy prováděny pouze na jedné biologické lince a druhá je v provozu. Starosty obcí po proudu Úhlavy jsme písemně informovali o možnosti zvýšeného znečištění vody v řece, kvalitu vody také sami monitorujeme.“


Při mechanickém čištění jsou odpadní vody zbaveny nerozpustných nečistot jako je štěrk, písek nebo tuky. Jemné nerozpuštěné látky se odstraňují v usazovací nádrži. Mechanicky vyčištěná voda se pak v biologických linkách zbavuje rozpuštěných organických látek pomocí mikroorganismů.


Podle Vavříka jsou opravy hydraulických cest prováděny v souvislosti s přípravou čistírny odpadních vod Klatovy na bezpečné zvládnutí zvýšeného průtoku v důsledku realizace projektů podle Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací (například napojení dalších obcí na klatovskou čistírnu). Práce začaly 28. července a naplánovány jsou do 28. srpna. Opravy a mimořádné vypouštění odpadních vod do toku Úhlavy v době úplné odstávky biologických linek povolil Šumavským vodovodům a kanalizacím Krajský úřad Plzeňského kraje.

Autor: David Kojan

6.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Na Šumavě prolétl strom hotelem Modrava.

Park rozhodne o osudu stromů ohrožujících hotel

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova

Klatovsko - Ve středu 20. září najdete v Klatovském deníku prvňáky z 1. A a 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova

FOTO: Svatojánský festival ukončil Lubomír Brabec v Kladrubech

Kladruby - Důstojné prostory klášterního kostela v Kladrubech opět hostily hvězdu světového hudebního významu. 

Akce Bezpečná Šumava se bude letos konat již posedmé

Šumava – Na Slunečné u Prášil se v sobotu 23. září od 10 do 15 hodin koná již tradiční akce Bezpečná Šumava.

Hlasujte v programu Prazdroj lidem a podpořte tak projekt, který Plzni prospěje

Plzeň - Celkem z devíti projektů, které pomáhají rozvoji města Plzně a oživování tamního veřejného prostoru, mohou až do 28. září vybírat lidé ty, které jsou jim nejsympatičtější a které získají od Plzeňského Prazdroje speciální prémii.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení