VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Modrý tygr se zakousl a už nepustil

Klatovy – Návštěvníci klatovského kina viděli jako první v ČR pohádku Petra Oukropce z Těchonic

19.2.2012
SDÍLEJ:

Premiéra filmu Modrý tygr v KlatovechFoto: DENÍK/Milan Kilián

Kino Šumava v Klatovech patřilo v pátek večer modrému tygrovi. Neprocházel se tam skutečný dravec v nezvyklé barvě, ale klatovské publikum mohlo jako první v republice spatřit stejnojmenný film. A měl úspěch. Režisér Petr Oukropec, který žije v Těchonicích na Horažďovicku, se dočkal velkého potlesku, stejně jako přítomní herci. A někteří to neměli do Klatov daleko. Na plátně se totiž v epizodních rolích mihli i někteří ochotníci z těchonického souboru Zmrzlík.

Pro Oukropce, který je známým producentem, byla pohádka Modrý tygr režisérskou prvotinou. „Dlouho jsem hledal látku jako producent a chtěl jsem udělat dětský film. Když jsem s Terezou Horváthovou adaptoval knihu Modrý tygr do scénáře, tak jsem k tomu tak srdečně přilnul, že už jsem to nemohl dát nikomu jinému. Ta vize filmu byla tak silná, že jsem risknul sám sebe, i když to nebylo jednoduché,“ řekl po premiéře Deníku Oukropec.

Modrý tygr vypráví o desetiletém Matyášovi (Jakub Wunsch) a jeho stejně staré kamarádce Johance (Linda Votrubová), kteří žijí v neudržovaná botanické zahradě ve velkoměstě. Zahrada se nachází na velmi pěkném pozemku a podle plánu ambiciózního a prospěchářského starosty města Rýpa (Daniel Drewes) má být zbourána. Pro obyvatele Klatov je pikantní, že se tak má stát v rámci akce nazvané Čisté město. Zahradu má nahradit nové zábavní centrum, politikovy plány ale zmaří tajuplný příchod Modrého tygra, který umí dělat zázraky.

„Natáčeli jsme v Praze a v Liberci. Než jsme našli optimální místa, projeli jsme celé Čechy. Natáčecích dnů bylo asi pětatřicet, ale film vznikal celý loňský rok a čtyři roky jsme ho připravovali,“ uvedl Oukropec.

Právě dlouhé čekání bylo asi jedinou kaňkou na natáčení pro jednu z dětských účinkujících. „Když jsem vyhrála v konkurzu, měla jsem obrovskou radost. Bylo mi proto líto, že se to o rok zdrželo. Jinak ale bylo natáčení výborné. Nejhezčí byl tygr, to bylo velké lákadlo,“ svěřila se Linda Votrubová z Prahy, která si ve filmu zahrála poprvé a s výsledkem byla nadmíru spokojena. „Film je nádherný. Jsem pyšná na režiséra, že to tak hezky zrežíroval,“ složila desetiletá dívka Oukropcovi poklonu jako profesionální herečka.

Oukropec je impresáriem těchonického souboru Zmrzlík, a tak umožnil některým jeho členům účinkovat ve svém filmu. „Zahrála jsem si studentku Mirku. Bylo to hodně příjemné. Strašně jsem se na to těšila a byl to opravdu skvělý zážitek. Film mě úplně překvapil. Je krásný a dojemný,“ neskrývala nadšení Mirka Paťková ze Strakonic.

„Profesionální komparsisty těžko donutíte, aby vypadali ve filmu dobře a autenticky. Moji drazí ochotníci tento dar mají a filmu strašně pomohli. Navíc viděli při práci Jana Hartla, Báru Hrzánovou, Annu Polívkovou a spoustu dalších herců, takže si natáčení užili a snad jim i něco dalo,“ usmál se Oukropec, který ale na konci promítání neskrýval dojetí nad bezprostřední pochvalnou reakcí publika. Modrého tygra totiž ocenili malí i velcí.

„Bylo to moc pěkné, určitě bych na to šel znovu,“ pochvaloval si při odchodu domů desetiletý Ondra Denk, který přijel na premiéru z Pačejova-nádraží. „Moc se mi to líbilo. Nechala jsem si proto podepsat pana režiséra, i když do dneška jsem podpisy nesbírala,“ uvedla další školačka Veronika Marčíková z Klatov.

Autor: Milan Kilián

19.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda osobního auta u Bezděkova a nehoda autobusu v Klatovech.
5

FOTO: Řidič autobusu nedal přednost

Žáci 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice s třídní učitelkou Ivanou Katrušákovou.

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice

FOTOGALERIE: Pohádkový les na Klenové si děti užily

Klenové – Nedělní odpoledne patřilo na Klenové dětem, pro něž skautský oddíl Radost Janovice nad Úhlavou ve spolupráci s janovickou radnicí uspořádal pohádkový les.

V Měčíně už potřetí překopl pracovník plynové potrubí

Měčín – Už potřetí museli do Měčína vyjet hasiči a policisté kvůli prokopnutému plynovému potrubí.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení