VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Plánice shání peníze na své investiční akce

Plánice – Zastupitelé se sešli na svém posledním jednání, program byl bohatý.

22.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Město Plánice má pro rok 2010 velké investiční plány. Zastupitelé města proto projednali na svém zasedání chystané projekty a zařazení žádostí do různých dotačních titulů.

„Naše město získalo v krajské soutěži Vesnice roku zelenou stuhu s finanční dotací určenou na využití v oblasti životního prostředí. Proto se pokusíme sehnat ještě další prostředky na obnovu zelených ploch ve městě a parkové úpravy v centru města,“ informoval tajemník městského úřadu Milan Vojta.
Pláničtí chtějí ale investovat také do kulturních památek, drobných sakrálních staveb i do oprav školy.

„Oblastí, do kterých potřebujeme investovat, je celá řada. Připravujeme tedy žádosti také o dotace na pokračování oprav zámku, kde byla dokončena oprava krovu a střechy včetně klempířských prvků. Nyní potřebujeme vyměnit okna a v další etapě přijdou na řadu omítky. Peníze z krajského úřadu chceme také na opravu kapličky v Lovčicích,“ pokračuje tajemník.

Oprav by se mohla dočkat také budova radnice. „Na radnici potřebujeme nové fasády, nová okna a opravit chceme také věžní hodiny. Na tuto investiční akci potřebujeme zhruba jeden milion korun. Proto se pokusíme získat prostředky z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje,“ dodává Vojta.

Významnou investicí by byla i nutná rekonstrukce Základní školy a Mateřské školy Františka Křižíka v Plánici. „Potřebujeme nové podlahy, sociální zařízení, zateplení budov, nová okna. Investovat se bude muset i do střechy,“ popisuje nutné investice ředitel školy Jan Bulánek.

Co se školy týče, pokusí se město sehnat prostředky z programu LEADER. Zastupitelé i veřejnost byli seznámeni také se zahájením výběrového řízení na kanalizaci a výstavbu čistírny odpadních vod, na kterou Plánice shání prostředky již delší dobu. Zda s projektem Pláničtí uspějí, se dozvědí až v únoru 2010.

Autor: Ludvík Pouza

22.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz socialistických vozidel v Hnačově 2016.

Na Hnačov se sjedou socialistické vozy

Jízdárna Světce
14

FOTO: Proměna Jízdárny sklízí ceny

Postrach klatovských obchodů opět kradl zboží

Klatovy – Postrach prodavaček opět udeřil. Jde o 19letého mladíka R. G. z Nýrska, který nepřestává krást v klatovských obchodech, i když mu reálně hrozí, že skončí za mřížemi.

Simona Kadlecová pojede na tenisové mistrovství ČR

Mariánské Lázně, Klatovy – O obrovské překvapení a velkou senzaci se v polovině května na dvorcích v Mariánských Lázních při oblastním přeboru dorostenek postarala tenistka LTK Klatovy Simona Kadlecová, kterou turnaj zastihl ve výtečné formě.

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Policie hledá muže z Klatov. Zmizel z domova pro seniory

Letiny - Senior byl naposledy viděn v úterý při večeři přibližně v 18 hodin v Domově pro seniory v Letinech.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies