VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město Plánice shání peníze na své investiční akce

Plánice – Zastupitelé se sešli na svém posledním jednání, program byl bohatý.

22.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Město Plánice má pro rok 2010 velké investiční plány. Zastupitelé města proto projednali na svém zasedání chystané projekty a zařazení žádostí do různých dotačních titulů.

„Naše město získalo v krajské soutěži Vesnice roku zelenou stuhu s finanční dotací určenou na využití v oblasti životního prostředí. Proto se pokusíme sehnat ještě další prostředky na obnovu zelených ploch ve městě a parkové úpravy v centru města,“ informoval tajemník městského úřadu Milan Vojta.
Pláničtí chtějí ale investovat také do kulturních památek, drobných sakrálních staveb i do oprav školy.

„Oblastí, do kterých potřebujeme investovat, je celá řada. Připravujeme tedy žádosti také o dotace na pokračování oprav zámku, kde byla dokončena oprava krovu a střechy včetně klempířských prvků. Nyní potřebujeme vyměnit okna a v další etapě přijdou na řadu omítky. Peníze z krajského úřadu chceme také na opravu kapličky v Lovčicích,“ pokračuje tajemník.

Oprav by se mohla dočkat také budova radnice. „Na radnici potřebujeme nové fasády, nová okna a opravit chceme také věžní hodiny. Na tuto investiční akci potřebujeme zhruba jeden milion korun. Proto se pokusíme získat prostředky z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje,“ dodává Vojta.

Významnou investicí by byla i nutná rekonstrukce Základní školy a Mateřské školy Františka Křižíka v Plánici. „Potřebujeme nové podlahy, sociální zařízení, zateplení budov, nová okna. Investovat se bude muset i do střechy,“ popisuje nutné investice ředitel školy Jan Bulánek.

Co se školy týče, pokusí se město sehnat prostředky z programu LEADER. Zastupitelé i veřejnost byli seznámeni také se zahájením výběrového řízení na kanalizaci a výstavbu čistírny odpadních vod, na kterou Plánice shání prostředky již delší dobu. Zda s projektem Pláničtí uspějí, se dozvědí až v únoru 2010.

Autor: Ludvík Pouza

22.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dobový inzerát z klatovských novin z let 1900 - 1910

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 381

Turnaj v malé kopané "Hledá se! .. vítěz memoriálu Vojtěcha Marka" 2017 v Nalžovských Horách
48

Vítězem turnaje v Nalžovských Horách se stal strakonický 3D Team

FOTO: Koukáme na svět

Klatovsko - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník.

Tip pro vás: Poběžovice se vrátí do dob baroka

Poběžovice – V letošním roce si Poběžovice připomínají dvě významná výročí osobností související s barokem.

Klatovům stojí v cestě třetiligové Domažlice

Klatovy – Pohádky z minulých dvou ročníků národního fotbalového poháru MOL Cupu, kdy přivítali na svém hřišti prvoligové týmy Mladé Boleslavi a Jihlavy, si chtějí v letošní sezoně zopakovat fotbalisté divizního SK Klatovy 1898.

Tyran z Nýrska půjde již brzy před soud

Nýrsko – Před soud půjde 63letý invalidní důchodce z Nýrska, který týral o 18 let mladší ženu. Ta s ním podle svých slov prožila peklo. Nejprve ji výhrůžkami přiměl, aby se za něj vdala, a pak ji zavíral v bytě, mlátil ji a vyhrožoval jí smrtí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení