VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé neví, kudy jezdit domů

KLATOVY - Cesta k rodinným domkům pod nemocnicí se proměnila v jedno velké staveniště

5.8.2008
SDÍLEJ:

Klatované, kteří míří k rodinné zástavbě na Křesťanském vršku a k nemocnici, musí až do konce prázdnin počítat s objížďkami a čilým stavebním ruchem. Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Už více než půl roku si musí Miroslav Terš zvykat na jinou cestu do práce. Klatovan žijící v Borské ulici pravidelně jezdíval do provozovny v bývalém Kozaku zkratkou přes panelovou komunikaci vedoucí do Koldinovy ulice. Jenže nyní se Koldinova ulice už delší dobu rekonstruuje, a tak začal Terš a další obyvatelé části rodinné zástavby za Křesťanským vrškem využívat jiné trasy, konkrétně ulice Pod Nemocnicí. Ale i tam se v poslední době objevily pracovní stroje a značky zakazující průjezd.


„Koldinova ulice prochází dlouhou a liknavou opravou. O sobotách, nedělích a při prodloužených směnách zde nikdo nedělá,“ říká Terš.
Od konce července se podle něho zkomplikovala situace i v ulici Pod Nemocnicí. „Nemluvím o tom, že město arogantně a bez projednání s občany uzavřelo a zrušilo celou silnici V Lázni. Nyní se zdlouhavě a nekonečně dlouho opravuje povrch ulice Ke Spravedlnosti,“ dodal Terš. Ten si také ze stavby odnesl několik zajímavých poznatků a seznámil s nimi písemně vedení města Klatov. Zjistil například, že ulice Pod Nemocnicí byla zahrazena od 24. července, ale až do 28. července se na ní ani nekoplo. Tak tomu bylo i o sobotách a nedělích. Navíc prý dopravní omezení zákazu zastavení a stání v ulici Ke Spravedlnosti nikdo nerespektuje, dokonce ani hlídky městské policie.


Stejně jako Teršovi vadí pomalý průběh oprav v lokalitě pod nemocnicí i jiným lidem. „Jezdím sem za svým lékařem. K cestě používám nejčastěji kolo, což je v současné době nejjednodušší prostředek, jak se do této části města dostat,“ domnívá se Klatovan František Hošek. Mladá maminka z Klatov Dana Průchová je přesvědčena o tom, že kdyby měla automobil, pak i ona by měla potíže s průjezdem ulicemi domů. „Protože ale chodím pěšky, rozkopané ulice kolem našeho domu mi nevadí. Na druhou stranu musím přiznat, že opravami se ve městě hodně změnilo k lepšímu, třeba výstavba nových hřišť a parku v sídlišti pod nemocnicí,“ říká Průchová.


Podle vedoucího hospodářského odboru Městského úřadu v Klatovech Františka Kocfeldy by komplikace měla vyřešit celková rekonstrukce této části města, která skončí v závěru prázdnin. Radnice na opravu vyčlenila 1,218 milionu korun. „Stávající parkoviště budou od silnice oddělovat chodníky. Formou chodníkového přejezdu bude vybudován nový samostatný vjezd a výjezd z parkoviště. Opraví se povrch přilehlé části ulice Pod Vrškem. Příchod od parkoviště k nemocnici a poliklinice bude řešen bezbariérově,“ nastínil nový vzhled lokality Kocfelda.


Podle včerejšího vyjádření klatovského místostarosty Jana Vrány se chýlí ke konci také oprava Koldinovy ulice. „Od 17. října zde bude umožněn průjezd, oprava skončí 31. října,“ dodal Vrána.

Autor: Radmila Nagovská

5.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Na Šumavě prolétl strom hotelem Modrava.

Park rozhodne o osudu stromů ohrožujících hotel

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova

Klatovsko - Ve středu 20. září najdete v Klatovském deníku prvňáky z 1. A a 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova

FOTO: Svatojánský festival ukončil Lubomír Brabec v Kladrubech

Kladruby - Důstojné prostory klášterního kostela v Kladrubech opět hostily hvězdu světového hudebního významu. 

Akce Bezpečná Šumava se bude letos konat již posedmé

Šumava – Na Slunečné u Prášil se v sobotu 23. září od 10 do 15 hodin koná již tradiční akce Bezpečná Šumava.

Hlasujte v programu Prazdroj lidem a podpořte tak projekt, který Plzni prospěje

Plzeň - Celkem z devíti projektů, které pomáhají rozvoji města Plzně a oživování tamního veřejného prostoru, mohou až do 28. září vybírat lidé ty, které jsou jim nejsympatičtější a které získají od Plzeňského Prazdroje speciální prémii.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení