71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Klatovanka pojede na 'Evropu'

Jedenáctiletá Michaela Lávičková se chystá na Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu.

Jedenáctiletá Michaela Lávičková se chystá na Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Autor: archiv rodiny

30.9.2010 15:40

Klatovy – Michaela Lávičková bude reprezentovat Českou republiku na ME v mažoretkovém sportu.

Jedenáctiletá Michaela Lávičková z Lub, která vybojovala na mistrovství České republiky mažoretek třetí místo, pojede reprezentovat Českou republiku do švýcarského Neuchâtelu. Tam se o víkendu 8. – 10. října uskuteční mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu.

„Na mistrovství Evropy se těším hodně. Připravuji se už od prázdnin. Choreografii, se kterou jsem uspěla i na mistrovství republiky, cvičím už ale od listopadu,“ uvedla Lávičková.

Lávičková bude soutěžit v kategorii děti sólově s hůlkou a rekvizitami. Tématem je pohádkový příběh Zakletý princ. „Choreografii jsme vymýšleli s rodiči. Myslím, že důvodem úspěchu byla především velká obtížnost hůlky a také byly dobře zvolené rekvizity. Při vystoupení také záleží na tématu a jeho hereckém zpracování, to se jí povedlo,“ zdůvodnila úspěch své svěřenkyně na republice choreografka Dominika Hořejšová.

Mezi mažoretky Modern při Městském kulturním středisku Klatovy přišla Lávičková už ve čtyřech letech. „Již po prvním roce bylo vidět, že je šikovná, má rytmus a že si kroky velmi lehce pamatuje,“ zavzpomínala vedoucí mažoretkových skupin Dana Grünerová. „Na mistrovství Evropy bude velká konkurence, ale šanci na úspěch má určitě velkou. Michaela je velmi tanečně nadaná, je jedna z mých nejlepších malých tanečnic. To co se naučí, umí velmi dobře prodat a má velmi dobrý výraz,“ dodala Grünerová.

Michaela cvičí denně, kromě tréninků přes týden musí zvládat i ty v sobotu a neděli. „Cvičit pro mě těžké není, protože mě to opravdu baví,“ řekla Deníku Lávičková. „Chtěla bych poděkovat rodičům, protože v nich mám velkou podporu, a také Dominice Hořejší za sestavu a Daně Grünerové za to, že mě naučila základy, bez nich bych nebyla tam, kde jsem nyní,“ sdělila Lávičková. „Vděčni jsme také celému městskému kulturnímu středisku a našemu sponzorovi Jiřímu Bohmannovi,“ doplnila její maminka Jana Lávičková.

Autor: Jana Pavlasová

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Hvězdy Primy se porvaly v písku a vyhrály nad ČT

Hvězdy Primy se porvaly v písku a vyhrály nad ČT

Moderátoři zpráv FTV Prima si v pátek změřili své síly v beach volejbalu. I přes nepříznivé a chladné… celý článek ›

Směšné tresty v kauze Janoušek: Policistům snížili platy

Směšné tresty v kauze Janoušek: Policistům snížili platy

Za zbabraný zásah v případu nehody lobbisty Romana Janouška rozdělilo policejní vedení tresty… celý článek ›

Kapitánův synek je jako táta: Hodnej kluk po mně, hlásil Plekanec

Kapitánův synek je jako táta: Hodnej kluk po mně, hlásil Plekanec

FOTO | VIDEO | Poslušně ležel na klíně maminky, táta na ně zamilovaně koukal. Když bylo třeba, kapitán… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz