VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Děti se dočkaly v parku tří atrakcí

Klatovy – Dětské hřiště v Mercandinových sadech, které klatovská radnice slibovala, už je hotové. Pokračují práce na dalších místech parku.

16.5.2017
SDÍLEJ:

Dětské hřiště v Mercandinových sadech v Klatovech je dokončeno.Foto: Deník / Loudová Daniela

„V parku se prolínají jednotlivé etapy jeho revitalizace. Na podzim jsme nebyli spokojeni s dokončením mlatových cest a centrálního zeleného parteru a další části trávníků. Tyto práce nyní dodavatelská firma musí postupně dokončit, nutno dodat, že již po termínu,“ uvedl místostarosta Klatov Václav Chroust.

Další dodavatel nyní dokončil dětské hřiště, finišuje s pracemi na přístavišti a během června má osadit i takzvanou plovoucí fontánu do rybníka v parku. I tento dodavatel bojuje s termínem dokončení. „To, že v posledních týdnech více pršelo, nemůžeme ale brát jako argument. Březen, kdy měly jeho práce začít, byl naopak z hlediska počasí příznivý,“ podotkl Chroust.

Kromě těchto prací se připravuje projektová dokumentace na obnovu trávníků, mlatových stezek a cyklostezky v zadní části parku, včetně i tzv. „cesty v korunách stromů.“ „Tyto práce budou provedeny v příštím roce. Věříme, že se nám tak podaří v příštím roce dokončit sanaci parku, čili uvedení parku do jeho původní krásy, jak jsme ji před léty slíbili,“ dodal místostarosta.

S novým hřištěm, které v parku chybělo, jsou lidé víceméně spokojeni. „Čekala jsem, že bude hřiště větší, ale je dobře, že je tady alespoň takovéhle. Patří to sem,“ řekla jedna z maminek, která si právě na hřišti hrála se svým dítětem.

Chlapci a děvčata si tam nyní mohou dovádět na houpačkách, houpacím kruhu a skluzavce.

Autor: Daniela Loudová

16.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Žáci 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice s třídní učitelkou Ivanou Katrušákovou.

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice

Pohádkový les na Klenové.
22

FOTOGALERIE: Pohádkový les na Klenové si děti užily

V Měčíně už potřetí překopl pracovník plynové potrubí

Měčín – Už potřetí museli do Měčína vyjet hasiči a policisté kvůli prokopnutému plynovému potrubí.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Klatovy – Dlouhodobé sousedské spory, které vyvrcholily v pátek v noci v Masarykově ulici v Klatovech, dostaly jednoho z aktérů do vězení. Jeden muž pořezal druhého a teď mu hrozí až deset let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení