VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti oslaví svátek v bazénu, na hradech a soutěžemi

Klatovsko – Blížící se víkend bude patřit především dětem, jelikož na pondělí připadá Den dětí. Připraveno je pro ně několik akcí a oslav po celém Klatovsku.

28.5.2015
SDÍLEJ:

Rabijáda 2014Foto: DENÍK/Daniela Loudová

Vydat se můžete například na hrad Rabí, kde na 30. května od 9 hodin chystají již 14. ročník dětského dne plného soutěží a odvážných disciplín – Rabijádu. „I letos mohou s dětmi soutěžit rodiče, takže bude více zábavy pro všechny. Během soutěžního klání se zastaví u ševce, tkadleny, pekaře, lovčího, zbrojíře, hokynáře, pradleny, včelaře a dalších řemesel. Jak je již dobrou tradicí, při plnění úkolů projdou celým hradem – podzemím, příkopem, hladomornou a dostanou se až na vysokou věž. Odměnou bude opečený vuřt," pozval kastelán hradu Karel Broža.

Program nejen pro děti se o víkendu 30. a 31. května uskuteční také na hradě Kašperk, který bude plný buchet. „Účastníci soutěže ve výrobě hliněných cihel, tzv. buchet, budou soutěžit o buchty tvarohové, povidlové i makové. Hlavně dětem budou určeny speciální interaktivní prohlídky, které se konají v sobotu i v neděli od 13 hodin. V sobotu v 15 hodin odstartuje navíc speciální prohlídka pro rodiny Staň se stavitelem hradu!, při které týmy účastníků soutěží o nejlepší návrh středověkého hradu. Vítězný tým bude moci na Kašperku přenocovat," pozval kastelán Zdeněk Svoboda. Navíc budou na nádvoří pro děti připraveny různé aktivity.

Na děti čekají čerti, indiáni a pohádky

Pokud se chcete trošku bát, tak právě pro vás je v sobotu určen dětský den v Myslívě, který je pojat jako cesta čertím lesem. Sraz je ve 13.30 hodin u tamního koupaliště. Na závěr se můžete těšit na táborák, opékání vuřtů a skákací hrad.

Naopak areál Tělovýchovné jednoty Žihobce ovládnou indiáni. Od 14.30 hodin tam na děti čekají hry, soutěže, odměny a zábava. Pořadatelé uvítají, když chlapci a děvčata přijdou v indiánském či kovbojském oblečení.

Pohádkovou trasou se mohou děti s rodiči projít v neděli od 13.30 hodin v Pačejově. Start je do 15 hodin u tamní mateřské školy. Akce z Pohádky do pohádky má cíl na fotbalovém hřišti, kde se pak ratolesti vyřádí na skákacím hradu.

Hry a divadlo

Také Sportoviště města Sušice se rozhodla uspořádat oslavu Dne dětí. Dějištěm jejich programu bude venkovní koupaliště či ostrov Santos. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže, hry, ale také divadlo. Ve 14.15 hodin zahraje TEArTR RAJDO pohádku Červená karkulka a v 16.30 divadlo Tik Tak pohádku O pyšné dívence jménem Ajoga.

Den s hasiči

Děti přivítají v jejich den také hasiči. V pondělí 1. června od 8 do 15 hodin bude na hasičských stanicích v Klatovech, Sušici i Horažďovicích den otevřených dveří. „Je to již tradiční akce pořádaná na Den dětí. Přivítáme rádi nejen děti, ale i rodiče, prarodiče, prostě všechny. Budeme mít otevřené stanice, které si bude možné prohlédnout, a zhruba od 11 do 15 hodin budou připraveny ukázky," zve okresní ředitel hasičů Aleš Bucifal.

Dětské dny se budou konat i na dalších místech v okrese.

Dny dětí na Klatovsku

30. května
Nýrsko – 9 – 11 hodin – Pojdťe s námi do pohádky – zábavná a napínavá cesta pohádkovým lesem. Start ve vestibulu DDM Nýrsko.
Rabí – 9 – 17 hodin – Rabijáda na hradě.
Myslív – 13.30 hodin – Cesta čertím lesem, start u koupaliště.
Žihobce – 14.30 hodin – Indiánský dětský den, areál TJ Žihobce
Dolany – 15 hodin – Den dětí na hřišti – soutěže, táborák, ukázka kynologického výcviku.
Kašperské Hory – od 14 hodin – Den dětí v prostoru vedle domu s pečovatelskou službou. Připravena budou stanoviště se zajímavými úkoly.
Makov – 15 hodin – Dětský den – letní kino, vystoupení dětí, soutěže, hry, opékání vuřtů, promítání pohádky Malý pán
Bolešiny – od 14 hodin – Dětský den u hospody, bohatý program.

31. května
Pačejov – Z pohádky do pohádky – start před MŠ 13.30 – 15 hodin
Sušice – od 14 hodin – Dětský den, venkovní koupaliště nebo Santos.
Železná Ruda – od 13.30 hodin – Železnorudští hasiči a kynologové zvou na zábavné odpoledne pro děti do základní školy.
Vrhaveč – od 13 hodin – Dětský den – Piráti na obzoru, hřiště, v soutěžích bude každý odměněn.

30. a 31. května
Klatovy – děti do 15 let vstup zdarma do krytého bazénu.
Hrad Kašperk – Víkend plný buchet.

6. června – Janovice nad Úhlavou – od 15 hodin – Dětský den s Fešákem Pínem – hasičské hřiště, soutěže, kouzelník, iluzionista, mega basket, skákací hrad.

13. června – Hejná – od 13 hodin – Dětský den Z pohádky do pohádky, fotbalové hřiště na Drahách.

Autor: Daniela Loudová

28.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční prohlídky na Švihově
18

FOTO: Noční prohlídky bývají na Švihově vyprodány

Jak reklamovat koupený dům či byt

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

OBRAZEM: Oživené prohlídky Klatov měly úspěch

Klatovy – Za tajemstvím klatovských ulic – tak se jmenovaly čtvrteční večerní prohlídky města s oživenými obrazy, které připravilo město Klatovy ve spolupráci s divadelními spolky Divadlo Rynek a Za oponou a Klubem přátel Klatovska.

FOTO, VIDEO: V Olšanech požehnali obecní symboly

Olšany - U příležitosti 790. výročí první písemné zmínky obce a udělení obecního znaku a vlajky v únoru letošního roku se v Olšanech v sobotu uskutečnil sraz rodáků a přátel obce.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení