VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

27.11.2016

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo - 349

Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se psalo.

26.11.2016

OBRAZEM: V Klatovech přivítali občánky

Klatovy - Deset holčiček a dva kluky přivítali mezi nové občany Klatov ve středu na tamní radnici. „Na vítání občánků bylo pozvaných devatenáct dětí, sedm jich nedorazilo," uvedla matrikářka Šárka Červená. 

26.11.2016

V náhonu zemřel recidivista

Čeňkova Pila – Za smrt 33letého muže z Domažlicka, který byl nalezen ve čtvrtek dopoledne utopený v náhonu vodní elektrárny Čeňkova Pila na Šumavě, nikdo cizí nemůže.

25.11.2016

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

25.11.2016

FOTO: Lidé riskují vedle chodníku

Klatovy – Sražením chodce podle některých řidičů nejspíše skončí uzavírka chodníku mezi frekventovanou Plzeňskou ulicí v Klatovech a parkovacím domem Klatovské nemocnice. Důvodem je nekázeň některých chodců, kteří buď přecházejí Plzeňskou u začátku uzavírky nebo podél uzavřeného chodníku jdou přímo po silnici.

24.11.2016

Na Šumavě se utopil mladý muž

Čeňkova Pila – V náhonu vodní elektrárny v Čeňkově Pile byl ve čtvrtek dopoledne nalezen mrtvý muž. Příčina smrti je ještě v šetření, ale pravděpodobně se utopil.

24.11.2016

Od pátku do neděle se budou rozsvěcet vánoční stromy

Klatovsko - Na páteční slavnostní rozsvícení, jehož se zúčastní i plzeňský biskup Tomáš Holub, už mají svůj strom připraven Klatovy. Nazdobili ho pracovníci tamních technických služeb.

24.11.2016

Ředitel: Pamlsková vyhláška je paskvil

Klatovsko – Zbytečná až nesmyslná je podle některých ředitelů škol na Klatovsku tzv. pamlsková vyhláška ministerstva školství, která ve školách zakazuje prodej potravin podle ministerstva „neodpovídajících svým výživovým složením zásadám zdravé výživy".

23.11.2016

Katakomby oslaví páté výročí znovuotevření

Klatovy – Páté výročí svého znovuotevření si v sobotu 26. listopadu připomenou klatovské katakomby. Při této příležitosti se v tento den uskuteční symposium o česko-německých vztazích v období středověku.

23.11.2016

Lidé si bazary pro zvířata v nouzi oblíbili

Sušice – Stále větší úspěch mají bazary, které se konají na podporu zvířat v nouzi. Na Klatovsku se pořádají dva takové, a to pro kočičí útulek v Žikově a pro zvířata v nouzi, který dělá spolek Nalezenci Šumaváci. A právě ten se konal o uplynulém víkendu v Sušici.

23.11.2016

OBRAZEM: Aranžování ve Lhovicích lákalo

Lhovice - Plný sál kulturního domu ve Lhovicích sledoval v sobotu odpoledne ukázky vánočního aranžování Elišky Váňové. Zájem byl nejen o nápady, které aranžérka na místě předváděla, ale také o nákup už hotových svícnů, adventních věnců a podobných výrobků, které zpestří vánoční stůl.

22.11.2016

Ve čtvrtečním Deníku vyjde velká příloha Vánoční města s tipy pro celý advent

Západní Čechy - Na 72 stranách najdete podrobný program pro celý advent nejen ve všech západočeských městech, ale i obcích a vesničkách.

22.11.2016

OBRAZEM: Běšiny ozářily lampióny a ohňostroj

Běšiny - V pátek v podvečer se sešly před Zenitem v Běšinech děti se svými rodiči, aby se zúčastnily lampiónového průvodu aneb cesty za perníkovou chaloupkou. Průvod šel v čele v Jeníčkem a Mařenkou na tamní fotbalové hřiště. Součástí akce byl také ohňostroj. 

20.11.2016

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 348

Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se psalo.

19.11.2016

GALERIE: V Sušici a v Klatovech si připomněli 17. listopad

Klatovy, Sušice – Hořící svíčky, stovky lidí a zpěv. Tak to už tradičně vypadalo 17. listopadu v podvečer pod lípou svobody na sušickém náměstí. Desítky lidí se sešly i v Klatovech před jezuitským kostelem.

18.11.2016

Špičák se v sobotu nerozjede. Kvůli teplu

Špičák – Teplá vlna počasí, která přinesla vytrvalý déšť a zvedla výrazně i teploty, neumožní zatím start lyžařské sezony na šumavském Špičáku.

18.11.2016

OBRAZEM: Do areálu dají desítky milionů

Horažďovice – Areál Na Lipkách v Horažďovicích by se v následujících letech mohl proměnit k nepoznání. Město plánuje jeho celkovou rekonstrukci za desítky milionů korun.

16.11.2016

FOTO: Střelnici obsadili o víkendu papoušci

Klatovy - K vidění v Klatovech byli i velmi vzácní ptáci za stovky tisíc.

15.11.2016

Daněk uvízl parožím v plotě, museli ho vystříhat hasiči

Klatovsko – Zachránit daňka, který uvízl parožím v pletivu obory mezi Luby a Malou Vískou, museli v pondělí dopoledne profesionální hasiči z Klatov.

15.11.2016

Březník neotevřou ani tuto zimu

Šumava - Na úpravy běžeckých stop jsou obce připraveny, moc novinek letos na běžkaře nečeká.

15.11.2016

Na Šumavě opět mrzlo, bylo až minus 20 stupňů

Šumava – Úterní ráno bylo na Šumavě opět mrazivé.

15.11.2016

Opustili nás...

Klatovsko - Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

15.11.2016

FOTO: Z Hůrky vyrazili malí i velcí

Klatovy - Téměř dvě stě účastníků dorazilo v sobotu na klatovskou Hůrku, odkud v půl šesté odpoledne vyrazil lampiónový průvod.

14.11.2016

Na řadě míst byl rekordní mráz, na Šumavě až minus 14

Praha, Šumava - Na řadě míst v Česku dnes nad ránem padla rekordní minima pro 14. listopad.

14.11.2016

OBRAZEM: Zámecké nádvoří zaplnil jarmark

Horažďovice – Nakupující i ti, kteří se přišli jen podívat, zaplnili v sobotu dopoledne zámecké nádvoří v Horažďovicích. Konal se tam totiž svatomartinský jarmark.

14.11.2016

FOTOGALERIE: Sušické gymnázium slavilo

Sušice – Ukázky chemických pokusů i prezentace dalších předmětů, den otevřených dveří pro veřejnost, koncert vážné hudby i divadelní představení. To vše i mnoho dalšího bylo na konci minulého týdne součástí dvoudenních oslav 110. výročí založení sušického gymnázia.

13.11.2016

FOTO: Přivolat zimu se tentokrát podařilo

Železná Ruda – Přivolat paní Zimu se napošesté konečně podařilo účastníkům Svatomartinského sjezdu z Pancíře aneb Přivolání paní Zimy do hor. Šestý ročník akce v sobotu pořádala Horská služba Šumava.

13.11.2016

Park: Šumavu otevřeme, obce lžou

Šumava – Ze lži se vzájemně obviňují Správa Národního parku Šumava (NPŠ) a Svaz obcí NPŠ. Jádrem sporu se stal balíček 34 projektů na další zpřístupnění Šumavy, který správa parku připravila k posouzení vlivů na životní prostředí v tzv. procesu EIA.

13.11.2016

Řidiči, pozor. Západočeské silnice jsou sjízdné, ale s opatrností

Plzeň - V Plzeňském kraji je na některých silnicích druhých a třetích tříd ve vyšších polohách Šumavy, které silničáři kvůli ochraně přírody nesolí, vrstva ujetého sněhu krytá posypem. Ostatní západočeské silnice jsou dnes převážně holé a vymrzlé, v lesních úsecích a na mostech mohou být některé vozovky vlhké, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

13.11.2016

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo - 347

Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se psalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies