VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

17.6.2017

FOTO: Při střetu tří aut se zranili dva dospělí a dvě děti

Nýrsko – Čtyři zraněné si vyžádala čtvrteční odpolední srážka tří aut nedaleko Nýrska.

17.6.2017

FOTO: Park v Klatovech láká ke svatbám

Klatovy – Po velkých úpravách, kterých doznaly Mercandinovy sady v Klatovech, se zalíbil tento prostor i párům, které chystají svatbu. Jedna z nich se tam konala v sobotu a další bude následovat.

16.6.2017

FOTOGALERIE: Děti dostaly dárek – nové hřiště

Pačejov – Dárek v podobě nového sportovního hřiště pro volnočasové aktivity, které vybudovala obec Pačejov za finanční podpory Nadace ČEZ, dostala pačejovská omladina k letošnímu Dni dětí.

16.6.2017

Fotbalisty o víkendu čeká poslední kolo

Klatovsko – V posledním kole divizních, krajských a okresních fotbalových soutěží si již celá řada týmů může závěr ročníku 2016/2017 užívat.

16.6.2017

POKOCHEJTE SE: Jízda Klatovskem nabídla řadu skvostů

Klatovsko – Již 15. ročník Jízdy Klatovskem, který se konal o víkendu, byl tradičně zážitkem nejen pro samotné účastníky, ale především pro diváky, kteří obdivovali řadu unikátních historických automobilů a motocyklů. Zpestřením akce byly parní automobil a parní motocykl.

16.6.2017

Cirkusový klaun dostal za zmlácení seniora podmínku

Klatovsko – Cirkusový klaun Karel Kaiser (48) z Prahy, který v dubnu zbil v Klatovech 79letého řidiče jen proto, že zastavil na kruhovém objezdu, dostal od klatovského soudu podmínku.

15.6.2017

Panel Deníku: Na opravy čeká katedrála, statek, zámek i sídlo opata

Plzeňsko – Některé se už opravy dočkaly, jiné se dočkají. Památkám Plzeňska, které potřebovaly zásah restaurátorů či stavařů, se v poslední době docela daří.

15.6.2017

V Klatovech uzavřou část Domažlické ulice

Klatovy – Řidiči projíždějící Klatovy ve směru na Domažlice se budou muset o letních prázdninách opět obrnit trpělivostí. Bude se totiž opravovat část Domažlické ulice a půjde o úplnou uzavírku.

15.6.2017

FOTOGALERIE: Vrhavečské hřiště bylo plné malých rytířů

Vrhaveč – Rytířský dětský den si v neděli užili kluci a děvčata ve Vrhavči. Účast byla hojná.

15.6.2017

FOTO: Basketbalový klub Klatovy se rozloučil se sezonou i s Kylem Nelsonem

Klatovy – Tečku za sezonou 2016/2017 udělal Basketbalový klub Klatovy minulý pátek v Centru míčových sportů v Klatovech tradiční akcí Poslední koš sezony, na které se v přátelské atmosféře schází hráči, jejich rodinní příslušníci, trenéři, funkcionáři a fanoušci klatovského klubu.

14.6.2017

Pacienty ordinace vyděsil had, chytali ho hasiči

Nýrsko – Policie ČR požádala v úterý dopoledne klatovské hasiče o odchyt neznámého hada, který ohrožuje pacienty rehabilitační ordinace v Nýrsku.

14.6.2017

OBRAZEM: Dětský den představoval různá povolání

Obytce - Dětský den si v sobotu odpoledne užili v Obytcích na Klatovsku.

14.6.2017

PODÍVEJTE SE: Výstava vrací návštěvníky do minulosti

Klatovy – Návštěvou výstavní síně klatovského muzea se vrátíte do dob minulých, kdy tatínkové, maminky, dědečkové a babičky doma po večerech ledacos vyráběli.

13.6.2017

Muži se zabodla větev do krku, letěl pro něj vrtulník

Klatovsko – Hned dvakrát musel v úterý ráno letět na Klatovsko záchranářský vrtulník. Na Železnorudsko pro zraněného dřevorubce, na Kašperskohorsko pro muže, který se zřítil z lešení. Oba jsou vážně zraněni.

13.6.2017

FOTO, VIDEO: Soutěž My a příroda zná vítěze

Klatovy – V kulturním domě v Klatovech rozdali pořadatelé ceny v dětské soutěži My a příroda. Chlapci a děvčata se utkali hned v několika oborech. Přímo na místě ve zpěvu a již předtím v malování a fotografování.

13.6.2017

FOTOGALERIE: Ve Švihově uspořádali železného hasiče v dětském provedení

Švihov – Bezmála pět desítek dětí ze Švihovska svedlo v sobotu souboj o titul Švihovský kabrňák. Malí hasiči, z nichž nejmladšímu bylo pouhých šest let, museli během soutěže zvládnout stejné disciplíny, jako musejí zvládnout dospělí, kteří usilují o titul železného hasiče. Jen byly přizpůsobeny jejich věku.

12.6.2017

Voda na koupání je zatím dobrá

Klatovsko – Letní počasí láká lidi k vodě. Na mnohých koupalištích už toho využili a otevřeli své brány.

12.6.2017

FOTO: Na hrad Švihov zavítali šermíři

Švihov - Na hrad Švihov zavítala v sobotu skupina historického šermu Fechtýři.

11.6.2017

Noc kostelů na Klatovsku lákala

Klatovsko - Páteční noc byla v celé republice zasvěcena kostelům. Klatovsko nebylo výjimkou, lidé tam mohli zavítat do mnoha svatostánků.

11.6.2017

Horažďovičtí se dočkají na konci září

Horažďovice – Už jen necelé čtyři měsíce by mělo obyvatele Horažďovic trápit rozkopané náměstí. Kompletní rekonstrukce centra města za cca 50 milionů korun začala už v srpnu 2014. Dokončena měla být už předloni, práce však zpozdily změna projektu a archeologický průzkum.

11.6.2017

FOTO: V Janovicích si děti užily Den s modrým majákem

Janovice nad Úhlavou – Parádní pátek prožily děti v Janovicích nad Úhlavou. V tamní základní škole se konal „Den s modrým majákem", kde se kluci i děvčata pořádně vyřádili.

11.6.2017

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo - 375

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto let.

10.6.2017

Sportovní kluby a svazy volily nový výbor

Klatovy – Volba členů nového výkonného výborů a revizní komise byla hlavním bodem valné hromady Pošumavského sportovního sdružení (PSS), která se konala ve středu v Klatovech. PSS, které sdružuje kolem 80 tělovýchovných jednot, sportovních klubů a svazů okresu Klatovy je okresní sdružení České unie sportu.

10.6.2017

Louky, lesy... a munice. Dobrá Voda se jí už nezbaví, Brdy ano

Šumava, Brdy – Dělostřelecké granáty ve dvou bývalých vojenských újezdech vytlačují ze země kořeny nových stromů.

9.6.2017

Plechovou skluzavku v parku alespoň otočí

Klatovy – Rodiče malých dětí se těšili na nové hřiště v Mercandinových sadech v Klatovech u Kolonády, ale jakmile bylo dokončeno, nadšení je přešlo.

9.6.2017

V Klatovech zazpívá Marta Jandová i Vilém Čok

Klatovy – Na sobotu 24. června se mohou těšit opět příznivci hudby a piva. Na sokolském stadionu se bude konat Rock´n´Beer music festival.

9.6.2017

V Uhlišti chystají na sobotu 17. června žehnání koní

Uhliště – Už počtyřiadvacáté od obnovení tradice v roce 1994 se v sobotu 17. června pojede v Uhlišti nedaleko Nýrska jízda svatého Linharta.

8.6.2017

Chirurgii se v Sušici snaží udržet

Sušice – Poté, co dostala jednodenní chirurgie v sušické nemocnici na konci dubna od zastupitelstva města stopku, muselo vedení tohoto zařízení řešit, jak udržet v nemocnici obor chirurgie.

8.6.2017

U Kašperku už rostou křemenáče

Kašperk - Houbařská sezona už začala. Svědčí o tom i úlovek rodiny Potužákových ze Sušice. „Na houby jezdíme okolo hradu Kašperk, kde je krásně i bez hub.

8.6.2017

Za smrt dítěte rodiče vinu nenesou. Zabil ho SIDS

Klatovsko – Za smrt miminka, které zemřelo v únoru na Sušicku, nikdo nenese vinu. K tomuto závěru došli policisté z oddělení obecné kriminality v Klatovech, kteří případ ve středu odložili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení