VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

15.5.2017

Dirigentskou taktovku KuFru třímá Kubaň už čtyřicet let

Klatovy – Neuvěřitelných 40 let s KuFrem, což je dechový orchestr Základní umělecké školy Josefa Kličky Klatovy, slaví letos dirigent František Kubaň. A oslavil to stylově – pátečním koncertem v klatovském kulturním domě.

14.5.2017

Pačejovskou náves pobavily Šikbaby

Pačejov - Tradiční posezení pod májkou na pačejovské návsi uspořádal Spolek pro obnovu památek v krajině pod Slavníkem.

14.5.2017

PODÍVEJTE SE: Na hrad zavítal slavný pán Menhart

Velhartice – Píše se rok 1448 a na hrad Velhartice zavítal mocný a bohatý pan Menhart z Hradce, který tu ukryl české korunovační klenoty a celý královský poklad.

14.5.2017

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 372

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto let.

13.5.2017

S kočárky se pokusí o rekord

Chudenice – Zámek Chudenice chystá na 3. června velkou akci, kterou se bude snažit zapsat do knihy rekordů.

13.5.2017

Vytiska míří na mistrovství světa do Litvy

Sušice – Strongman Jiří Vytiska ze Sušice se v březnu zúčastnil mistrovství světa strongmanů v Americe Arnold Amateur Strongman World Championships 2017 a nyní už se chystá na další světovou soutěž. Je jí mistrovství světa v Log Liftu Strongman Champions League a overhead disciplínách v Litvě, které se uskuteční 20. května.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2017

FOTO: Obnovený křížek požehná farář

Špičák – Místo původně plánovaného biskupa Tomáše Holuba požehná křížku nýrský farář Ryszard Potęga.

12.5.2017

FOTOGALERIE: Vysvlékli hraběte a hraběnku ze šatů

Chudenice – Zámek plný módy. Tak zněl název prohlídek, které se konaly v neděli na zámku v Chudenicích a opět byly zcela vyprodané.

11.5.2017

Firma překopla v Měčíně plynové potrubí, případ šetří policie

Měčín – Hasiči i policisté vyjížděli ve středu odpoledne do Měčína, kde pracovníci firmy při výkopových pracích porušili středotlaké plynové potrubí.

11.5.2017

Ostrov Santos ožije majálesem

Sušice – Ostrov Santos v Sušici bude 13. května od 15 hodin patřit studentům gymnázia. Bude se tam konat majáles s bohatým programem.

11.5.2017

Bezdomovec s titulem močil, kde se dalo. Před lidmi

Klatovy – Není dne, aby klatovští městští strážníci nemuseli vyjíždět k bezdomovcům dělajícím problémy. Nejvíce je v tomto ohledu v posledních dnech zaměstnává 58letý místní muž.

11.5.2017

Panel Deníku: Pacienti v kraji využívají dvanáct nemocnic

Plzeňský kraj – Šest krajských, jedna fakultní a pět soukromých nemocnic. Pacienti v Plzeňském kraji si mohou péči vybírat.

10.5.2017

FOTOGALERIE: Hasiči v Dehtíně oslavili 90. výročí a odhalili nový znak

Dehtín – Sbor Dobrovolných hasičů v Dehtíně oslavil v sobotu 90 let od svého založení.

10.5.2017

FOTO: V Hrádku slavili osvobození

Hrádek - U kostela na Zdouni u Hrádku se konala oslava prvního výročí odhalení pamětní desky 244. praporu polního dělostřelectva 3. armády USA.

9.5.2017

FOTOGALERIE: Oslavy na Kašperku předčasně ukončil déšť

Kašperk – Davy lidí se o víkendu vydaly na hrad Kašperk, kde se konaly historické slavnosti nazvané Kašperk za Karla IV. aneb O tom žití gotickém.

9.5.2017

FOTO, VIDEO: Na Klenové slavili hasiči 115. výročí

Klenová – Zástupci téměř tří desítek sborů dobrovolných hasičů se sjeli v sobotu na Klenovou. Konaly se tam totiž hned dvě oslavy, a to 115. výročí od založení tamního sboru a oslavy svatého Floriána.

9.5.2017

Cukráři ze "zemědělky" byli třikrát stříbrní

Klatovy – Tři stříbrné medaile získali zástupci Střední školy zemědělské a potravinářské (SŠZP) Klatovy na národní soutěži kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí Gastro Hradec 2017.

9.5.2017

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

8.5.2017

Lidé na Klatovsku slavili 72. výročí konce druhé světové války

Klatovsko – Pokládání věnců a květin, kolony historický vojenských vozidel, proslovy zástupců měst či obcí a koncerty. Tak by se daly stručně shrnout oslavy osvobození, které se konaly v pátek a v sobotu na Klatovsku.

8.5.2017

Velká voda v neděli zaplavila Spůli

Spůle – Velká voda se v neděli odpoledne prohnala obcí Spůle u Janovic nad Úhlavou, kde se vylilo koryto potoka a zaplavilo celou náves. Do obce se sjelo devět jednotek hasičů, které na místě zasahovaly několik hodin. Průtrž mračen zaměstnala hasiče i ve Veselí a v Janovicích nad Úhlavou.

7.5.2017

OBRAZEM: Plzní projel osvoboditelský Convoy of Liberty

Plzeň - O hlavní bod třetího dne Slavností svobody se postaraly stovky vozidel a lidí, kteří na ně čekali.

7.5.2017

OBRAZEM: Klatovy slavily 72. výročí osvobození

Klatovy – Páteční odpoledne patřilo v Klatovech oslavám osvobození. Na náměstí se sjela historická vojenská vozidla, která obdivovaly děti, ale zavzpomínat si přišli i mnozí pamětníci. Před radnicí se sešli zástupci města a různých spolků a organizací, aby tam položili věnce či květiny.

7.5.2017

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 371

Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto a více let.

AKTUALIZOVÁNO
6.5.2017

FOTO: V areálu železničního depa v Plzni nalezli munici z války

Plzeň - V areálu železničního depa u teplárny na Jateční ulici v Plzni byla v sobotu odpoledne nalezena munice. Podle našich informací se jedná o leteckou pumu z druhé světové války.

6.5.2017

FOTOGALERIE: Hasiči se dočkali ocenění, nejvíce jich sesbíral sušický Uldrych

Plzeň, Klatovsko – Jaroslav Uldrych, který jako profesionální hasič působí na požární stanici v Sušici, kde vykonává funkci velitele družstva, je v posledních dnech sběratelem ocenění. V úterý jeho práci ocenil hejtman Plzeňského kraje, ve středu pak sami hasiči. Poděkování se ale dostalo i dalším hasičům z Klatovska.

5.5.2017

Zákazy parkování u nemocnice někteří řidiči ignorují

Klatovy – Od 1. dubna platí v areálu Klatovské nemocnice nová pravidla parkování, která ale někteří řidiči i po měsíci stále ignorují a parkují, kde se jim zachce. A to i přesto, že tam jezdí na kontrolu městská policie a rozdává pokuty.

4.5.2017

Klatovsko slaví osvobození

Klatovsko – První květnové dny vždy na Klatovsku patří oslavám osvobození a nejinak tomu je i letos.Město Klatovy připomene 72. výročí konce druhé světové války a uctí památku položením věnců na významná místa 5. května.

4.5.2017

Policie nezjistila, kdo zveřejnil výpovědi svědků

Klatovy – Za zveřejnění výpovědí svědků v cause drogového dealera Viktora Klingera z Klatov na jeho facebookovém profilu nebude nikdo potrestán. Policie totiž nezjistila, kdo fotokopie z policejního spisu na sociální síť umístil, a případ odložila.

3.5.2017

Na Kašperk se vrátí Karel IV.

Kašperk – Během prvního květnového víkendu zavítá král český a císař římský Karel IV. s doprovodem na svůj hrad Kašperk, kde se při této příležitosti odehrají velkolepé oslavy.

3.5.2017

FOTO, VIDEO: V bolešinském průvodu nechyběli jezedáci, dělníci ani hlídka VB

Bolešiny - Po třech letech slavili v Bolešinech na Klatovsku první máj průvodem obcí. V jeho čele byl nesen transparent „Ať žije dělnická třída – vedoucí síla budování socialismu", sešlo se v něm několik desítek lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies