VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Protidrogové centrum chybí

KLATOVSKO - Do pěti let má mít Klatovsko celou profesionální síť sociálních služeb

6.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

V roce 2012 by v Klatovech a okolí měl fungovat i vylepšený systém protidrogové, psychologické a sociální prevence pro děti, mládež a rodiny.
Lidé zapojení do projektu Komunitní plánování sociálních služeb na Klatovsku nyní sestavili vizi rozvoje sociální oblasti v regionu do roku 2012. Podle ní ve městě a okolí chybí kromě protidrogového centra i dostatečně poskytovaná terénní pečovatelská služba pro nemohoucí seniory.
Podle vize by se Klatovsko mělo do pěti let stát regionem, kde mají profesionální sociální služby vysokou úroveň a jsou dostatečně finančně zajištěny. Tyto služby by měly umožnit seniorům možnost volby v tom, zda chtějí žít doma, či využívat pobytových zařízení rovnoměrně rozmístěných v regionu. K tomu by měl přispět zejména rozvoj terénní pečovatelské služby. „Z průzkumu mezi nemohoucími seniory a lidmi se zdravotním postižením vyššího stupně vyplývá, že chtějí zůstat doma. K tomu však potřebují pečovatelskou službu, která v současné době nemůže pokrýt potřeby všech zájemců. Zároveň je také třeba dořešit v některých oblastech stavbu domů s pečovatelskou službou, které chybí například v Plánici a v Dolanech,“ konstatovala metodička projektu Pavla Oriniaková.
Jedním z hlavních cílů je zlepšení protidrogové prevence v regionu. Konkrétně se jedná o znovuotevření protidrogového centra v Klatovech, které ve městě v minulosti už fungovalo, ale bylo zavřeno po zániku okresního úřadu. „Tato priorita vzešla od členů pracovní skupiny pro děti a mládež, kteří v tom vidí zásadní problém společně s tím, že na Klatovsku chybějí také nízkoprahová zařízení pro mládež. Jedná se o jakési kluby či prostory určené pro setkávání neorganizované mládeže, ve kterých by mohli mladí lidé trávit vhodným způsobem volný čas. Bližší specifikace představ nízkoprahových klubů na Klatovsku bude zpracována ve spolupráci se starosty, pedagogy a dalšími odborníky nejpozději do konce září,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních služeb a zdravotnictví klatovské radnice Hana Křivohlavá.
Ve vizi je mimo jiné konstatováno i to, že v Klatovech chybí koordinátor dobrovolníků, který by propojoval potřeby poskytovatelů sociálních služeb s možnostmi dobrovolníků. Dále se také plánuje větší podpora zaměstnávání osob s postižením.
Projekt Komunitního plánování sociálních služeb na Klatovsku je spolufinancován Plzeňským krajem a Evropskou unií v rámci Společného regionálního operačního programu – grantové schéma „Podpora sociální integrace v Plzeňském kraji. Projekt zahájilo město Klatovy spolu s dalšími 35 obcemi zhruba před rokem a končit bude letos v říjnu. Jeho cílem je zmapovat sociální služby poskytované občanům a naplánovat jejich další rozvoj. Prvním hmatatelným výstupem projektu byl Adresář sociálních a doprovodných služeb na Klatovsku, který zdarma dostala každá domácnost v regionu. Do projektu se mohli a stále můžou zapojit všichni zájemci.

6.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Babybox. Ilustrační foto.

Čtvrté děťátko z plzeňského babyboxu dostalo jméno Pavel

Dobový inzerát z klatovských novin z let 1900 - 1910

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 381

Vítězem turnaje v Nalžovských Horách se stal strakonický 3D Team

Nalžovské Hory – Devátý ročník turnaje v malé kopané „Hledá se! …vítěz memoriálu Vojtěcha Marka“ našel minulou sobotu opět své vítěze.

FOTO: Koukáme na svět

Klatovsko - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník.

Tip pro vás: Poběžovice se vrátí do dob baroka

Poběžovice – V letošním roce si Poběžovice připomínají dvě významná výročí osobností související s barokem.

Klatovům stojí v cestě třetiligové Domažlice

Klatovy – Pohádky z minulých dvou ročníků národního fotbalového poháru MOL Cupu, kdy přivítali na svém hřišti prvoligové týmy Mladé Boleslavi a Jihlavy, si chtějí v letošní sezoně zopakovat fotbalisté divizního SK Klatovy 1898.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení