VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Protidrogové centrum chybí

KLATOVSKO - Do pěti let má mít Klatovsko celou profesionální síť sociálních služeb

6.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

V roce 2012 by v Klatovech a okolí měl fungovat i vylepšený systém protidrogové, psychologické a sociální prevence pro děti, mládež a rodiny.
Lidé zapojení do projektu Komunitní plánování sociálních služeb na Klatovsku nyní sestavili vizi rozvoje sociální oblasti v regionu do roku 2012. Podle ní ve městě a okolí chybí kromě protidrogového centra i dostatečně poskytovaná terénní pečovatelská služba pro nemohoucí seniory.
Podle vize by se Klatovsko mělo do pěti let stát regionem, kde mají profesionální sociální služby vysokou úroveň a jsou dostatečně finančně zajištěny. Tyto služby by měly umožnit seniorům možnost volby v tom, zda chtějí žít doma, či využívat pobytových zařízení rovnoměrně rozmístěných v regionu. K tomu by měl přispět zejména rozvoj terénní pečovatelské služby. „Z průzkumu mezi nemohoucími seniory a lidmi se zdravotním postižením vyššího stupně vyplývá, že chtějí zůstat doma. K tomu však potřebují pečovatelskou službu, která v současné době nemůže pokrýt potřeby všech zájemců. Zároveň je také třeba dořešit v některých oblastech stavbu domů s pečovatelskou službou, které chybí například v Plánici a v Dolanech,“ konstatovala metodička projektu Pavla Oriniaková.
Jedním z hlavních cílů je zlepšení protidrogové prevence v regionu. Konkrétně se jedná o znovuotevření protidrogového centra v Klatovech, které ve městě v minulosti už fungovalo, ale bylo zavřeno po zániku okresního úřadu. „Tato priorita vzešla od členů pracovní skupiny pro děti a mládež, kteří v tom vidí zásadní problém společně s tím, že na Klatovsku chybějí také nízkoprahová zařízení pro mládež. Jedná se o jakési kluby či prostory určené pro setkávání neorganizované mládeže, ve kterých by mohli mladí lidé trávit vhodným způsobem volný čas. Bližší specifikace představ nízkoprahových klubů na Klatovsku bude zpracována ve spolupráci se starosty, pedagogy a dalšími odborníky nejpozději do konce září,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních služeb a zdravotnictví klatovské radnice Hana Křivohlavá.
Ve vizi je mimo jiné konstatováno i to, že v Klatovech chybí koordinátor dobrovolníků, který by propojoval potřeby poskytovatelů sociálních služeb s možnostmi dobrovolníků. Dále se také plánuje větší podpora zaměstnávání osob s postižením.
Projekt Komunitního plánování sociálních služeb na Klatovsku je spolufinancován Plzeňským krajem a Evropskou unií v rámci Společného regionálního operačního programu – grantové schéma „Podpora sociální integrace v Plzeňském kraji. Projekt zahájilo město Klatovy spolu s dalšími 35 obcemi zhruba před rokem a končit bude letos v říjnu. Jeho cílem je zmapovat sociální služby poskytované občanům a naplánovat jejich další rozvoj. Prvním hmatatelným výstupem projektu byl Adresář sociálních a doprovodných služeb na Klatovsku, který zdarma dostala každá domácnost v regionu. Do projektu se mohli a stále můžou zapojit všichni zájemci.

6.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz socialistických vozidel v Hnačově 2016.

Na Hnačov se sjedou socialistické vozy

Jízdárna Světce
14

FOTO: Proměna Jízdárny sklízí ceny

Postrach klatovských obchodů opět kradl zboží

Klatovy – Postrach prodavaček opět udeřil. Jde o 19letého mladíka R. G. z Nýrska, který nepřestává krást v klatovských obchodech, i když mu reálně hrozí, že skončí za mřížemi.

Simona Kadlecová pojede na tenisové mistrovství ČR

Mariánské Lázně, Klatovy – O obrovské překvapení a velkou senzaci se v polovině května na dvorcích v Mariánských Lázních při oblastním přeboru dorostenek postarala tenistka LTK Klatovy Simona Kadlecová, kterou turnaj zastihl ve výtečné formě.

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Policie hledá muže z Klatov. Zmizel z domova pro seniory

Letiny - Senior byl naposledy viděn v úterý při večeři přibližně v 18 hodin v Domově pro seniory v Letinech.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies