VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V plánu je také školka pro důchodce

KLATOVSKO - Rok trvala práce na dokumentu Komunitní plán sociálních služeb mikroregionu Úhlava. Tento dokument je koncepcí rozvoje sociálních služeb v mikroregionu na období let 2007 – 2010.

11.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

„Cílem projektu komunitního plánování nebylo však pouze vytvoření tohoto strategického dokumentu, který pojmenovává nejvýznamnější cíle, opatření a aktivity v oblasti sociálních služeb, které je potřebné v příštích několika letech uskutečnit. Záměrem bylo také nastartovat trvalý proces vzájemné spolupráce, výměny informací a zjišťování potřeb mezi lidmi, organizacemi a úřady, kterých se sociální oblast týká. Hnací silou tohoto procesu doposud bylo naše Centrum pro komunitní práci západní Čechy. Nyní již bude vše v rukou místních,“ uvedla manažerka projektů centra Ivana Gracová. Bude podle ní záležet zejména na uživatelích a poskytovatelích služeb, představitelích měst a obcí a dalších zájemcích, zdali spolu budou i nadále komunikovat a spolupracovat a usilovat o naplnění svých plánů, vyhodnocovat aktuální změny a potřeby v sociální oblasti a reagovat na ně.
A na co mohou v případě úspěšné realizace plánu uživatelé služeb v mikroregionu těšit? „V Nýrsku je na spadnutí výstavba malometrážních bytů pro seniory s možností využívat pečovatelskou službu. Kromě toho se zde plánuje zřízení tzv. „školky pro důchodce“ (denní stacionář). V Janovicích nad Úhlavou zase vzniklo nové občanské sdružení Centrum sociálních a zdravotních služeb, které plánuje vybudovat Penzion klidného stáří,“ řekla Gracová. Domov pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou podpoří vytvoření chráněného bydlení a také rozvoj pracovních příležitostí pro své klienty s mentálním postižením (mimo jiné bude usilovat o zřízení internetové kavárny či prodejny výrobků svých klientů). V rámci prevence sociálního vyloučení dětí a mládeže plánuje Oblastní charita Klatovy zavést v mikroregionu nízkoprahové služby. „Některé iniciativy zahrnuté v plánu ovšem přesahují oblast sociálních služeb a budou tak přínosem nejen pro uživatele služeb, ale pro všechny občany. Takovou iniciativou je např. záměr vybudování pěší komunikace propojující Bystřici nad Úhlavou s Nýrskem,“ dodala Gracová.

11.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Ilustrační foto

Na klatovském letišti se zranila parašutistka

FOTO: Zbyslavský pochod láká stovky turistů

Zbyslav – Na šestinásobek běžného počtu obyvatel se v sobotu rozrostla Zbyslav. Vesnička na Plánicku se zhruba šedesáti obyvateli totiž hostila účastníky desátého ročníku Zbyslavského pochodu.

Napadal hosty, číšníkovi roztrhl sako

Klatovsko – Policie začala nyní trestně stíhat dva muže, kteří řádili v červenci na Klatovsku. Jeden z nich zbil mladíka v Klatovech, další se popral v sušické hospodě.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Horažďovičtí budou jednat o revitalizaci kina Otava

Horažďovice – Například o revitalizaci kina Otava budou v pondělí 28. srpna jednat na veřejném zasedání zastupitelé Horažďovic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení