VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Klatovsko

včera 18:23

Starosta: Správa parku nás tahala za nos

Železná Ruda – Nová lanovka v železnorudském lyžařském areálu Samoty se pravděpodobně stavět nebude. Správa Národního parku Šumava (NPŠ) totiž nepřistoupila na výměnu pozemku o rozloze necelého jednoho hektaru v národním parku, na kterém by měla část lanovky stát, za pozemek nabídnutý městem, které je majitelem areálu.

včera 12:41

FOTO: Malí i velcí předvedli, co se za rok naučili

Klatovy - Mažoretky a taneční skupina Modern, tanečnice z kroužku orientálních a břišních tanců, členové kroužku společenského tance i dalších kroužků Městského kulturního střediska Klatovy ve čtvrtek předvedli veřejnosti v klatovském kulturním domě v tradičním pořadu „Představují se", co se za uplynulý rok naučili.

23.6.2017

FOTO: Děti nadchla přestřelka, ale i vojenská technika

Klatovy – Stovky nadšených dětí byly ve středu k vidění v klatovských dragounských kasárnách. Tamní 142. prapor oprav totiž uspořádal již tradiční den otevřených dveří a nabídka byla bohatá.

23.6.2017

V Nýrsku budou slavit tři dny

Nýrsko – Třídenní oslavy výročí 690 let od první písemné zmínky začnou v pátek 23. června v 18 hodin na náměstí v Nýrsku vyprávěním o historii města spojeným s divadelními skeči „Živé obrazy z historie města Nýrska".

23.6.2017

OBRAZEM: Soutěžili škodováci i jedlíci

Běšiny – Na dvě stovky škodovek se sjelo o víkendu do kempu v Běšinech, kde se konal již 31. celostátní sraz vozů této značky, dalo by se říci i mezinárodní. Nebyl totiž problém narazit na Moraváky, Slováky, Němce, Maďary, trochu raritou už byli Chorvati, Srbové a Bulhaři.

23.6.2017

Andrea Nushartová je nejlepší v České republice

Plzeň, Klatovy – Ozdobena zlatou medailí se vrátila v sobotu z nejvyšší republikové soutěže jedenáctiletých plavců, Letního poháru ČR – Čechy, která se konala v Plzni, reprezentantka Plaveckého klubu TJ Klatovy Andrea Nushartová.

23.6.2017

Horažďovice zaplaví kaše

Horažďovice – Tradičním Slavnostem kaše bude v sobotu patřit parkán a nádvoří zámku v Horažďovicích.

22.6.2017

Skluzavku v parku nakonec přestěhují, nahradí ji síť

Klatovy – Po stížnostech rodičů, že nová plechová skluzavka v parku v Klatovech je na špatném místě a rozpaluje se, se město rozhodlo, že ji přestěhuje.

22.6.2017

Klatovští hasiči otevřou lidem stanici, ukáží i vyproštění

Klatovy – V první den prázdnin, v sobotu 1. července, se na požární stanici v Klatovech koná od 9 do 12 hodin den otevřených dveří.

22.6.2017

Kalendář ukazuje šumavskou divočinu

Šumava - Už třetí společný kalendář vydaly na rok 2018 národní parky Šumava a Bavorský les.

21.6.2017

Policisté dopadli dealery pervitinu, rozjeli to ve velkém

Sušicko – Policisté dopadli 29letou ženu ze Sušice a 32letého muže z Plzně, kteří na Sušicku a Horažďovicku dlouhodobě distribuovali pervitin. Vydělali si tím nemalé částky.

21.6.2017

Národní parky spočítají jeleny i návštěvníky

Šumava – Na společných přeshraničních projektech za téměř šest milionů euro pracují v současnosti Národní park Šumava a Národní park Bavorský les.

21.6.2017

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

20.6.2017

Tereza z Klatov se prosadila mezi nejlepší recitátory v ČR

Klatovy – Velkého úspěchu dosáhla o druhém červnovém víkendu Tereza Radová, žačka klatovské ZŠ v Plánické ulici a ZUŠ J. Kličky Klatovy.

20.6.2017

FOTO/VIDEO: Lidé tleskali šmoulům i všem ostatním

Klatovy – Na pódiu předvádějí svůj um tanečníci od nejmenších špuntů až po dospělé a publikum jim nadšeně aplauduje.

20.6.2017

PODÍVEJTE SE: Divadelní slavnosti si užili děti i dospělí

Klatovy – Po tři dny bavili ochotníci z Klatovska návštěvníky letního kina a Hůrky v Klatovech.

19.6.2017

OBRAZEM: V Uhlišti požehnali koním

Uhliště – Žehnání koní v Uhlišti mělo opět velkou účast koňáků i diváků. Jde již o tradiční akci, která se konala již po čtyřiadvacáté od obnovení tradice.

19.6.2017

OBRAZEM: Hřiště v Horažďovicích patřilo dětem

Horažďovice – Místo fotbalistů pobíhaly po fotbalovém hřišti v Horažďovicích děti. V sobotu se tam totiž konal dětský den plný soutěží.

18.6.2017

OBRAZEM: Společně se bavili Na jedné lodi

Klatovy - Na jedné lodi. Tak se jmenovala akce, která se konala ve čtvrtek na klatovském náměstí. Společně se tam pobavili zdraví i handicapovaní.

18.6.2017

FOTOGALERIE: Sportovní den si všichni užili

Bystřice nad Úhlavou – Sportovní den, již dvanáctý v pořadí, si užili v domově pro osoby se zdravotním postižením v Bystřici nad Úhlavou.

18.6.2017

FOTOGALERIE: Nýrští už se radují z nového koupaliště

Nýrsko – Od pátečního odpoledne se Nýrští, ale i lidé z okolí, mohou těšit z nově otevřeného koupaliště, které nechalo město zrekonstruovat na své náklady.

18.6.2017

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 376

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto let.

17.6.2017

FOTO: Při střetu tří aut se zranili dva dospělí a dvě děti

Nýrsko – Čtyři zraněné si vyžádala čtvrteční odpolední srážka tří aut nedaleko Nýrska.

17.6.2017

FOTO: Park v Klatovech láká ke svatbám

Klatovy – Po velkých úpravách, kterých doznaly Mercandinovy sady v Klatovech, se zalíbil tento prostor i párům, které chystají svatbu. Jedna z nich se tam konala v sobotu a další bude následovat.

16.6.2017

FOTOGALERIE: Děti dostaly dárek – nové hřiště

Pačejov – Dárek v podobě nového sportovního hřiště pro volnočasové aktivity, které vybudovala obec Pačejov za finanční podpory Nadace ČEZ, dostala pačejovská omladina k letošnímu Dni dětí.

16.6.2017

Fotbalisty o víkendu čeká poslední kolo

Klatovsko – V posledním kole divizních, krajských a okresních fotbalových soutěží si již celá řada týmů může závěr ročníku 2016/2017 užívat.

16.6.2017

POKOCHEJTE SE: Jízda Klatovskem nabídla řadu skvostů

Klatovsko – Již 15. ročník Jízdy Klatovskem, který se konal o víkendu, byl tradičně zážitkem nejen pro samotné účastníky, ale především pro diváky, kteří obdivovali řadu unikátních historických automobilů a motocyklů. Zpestřením akce byly parní automobil a parní motocykl.

16.6.2017

Cirkusový klaun dostal za zmlácení seniora podmínku

Klatovsko – Cirkusový klaun Karel Kaiser (48) z Prahy, který v dubnu zbil v Klatovech 79letého řidiče jen proto, že zastavil na kruhovém objezdu, dostal od klatovského soudu podmínku.

15.6.2017

Panel Deníku: Na opravy čeká katedrála, statek, zámek i sídlo opata

Plzeňsko – Některé se už opravy dočkaly, jiné se dočkají. Památkám Plzeňska, které potřebovaly zásah restaurátorů či stavařů, se v poslední době docela daří.

15.6.2017

V Klatovech uzavřou část Domažlické ulice

Klatovy – Řidiči projíždějící Klatovy ve směru na Domažlice se budou muset o letních prázdninách opět obrnit trpělivostí. Bude se totiž opravovat část Domažlické ulice a půjde o úplnou uzavírku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies