VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AKTUÁLNĚ: Za jízdu s ženou na kapotě vyšel německý řidič bez trestu

Domažlice - Zproštěn obžaloby. Takový rozsudek padl dnes ráno v případu Jürgena Wolfganga Josefa Schütze u domažlického soudu.

7.12.2012
SDÍLEJ:

Jürgen Wolfgang Josef Schütz byl zproštěn obžaloby.Foto: Deník/ Helena Bauerová

Dvaačtyřicetiletý Němec byl obviněn z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Senát domažlického soudu ho zbavil obvinění. „Na záznamu z parkoviště je odpověď na všechny otázky. Je tam jasně vidět, že obětí jsem byl já. Jasné byly i všechny důkazy. Paní Nöth od začátku jen lhala, lhala a lhala. Dnešní den je dobrým dnem pro spravedlnost," řekl bezprostředně po vynesení rozsudku Schütz.

O tom, že Simona N. nemluvila před soudem úplnou pravdu, je přesvědčena i Schützova obhájkyně. Zaznělo to i z úst soudce. „V průběhu dokazování před soudem vyšlo najevo, že poškozená účelově měnila verze o průběhu události," prohlásila obhájkyně Jiřina Švecová.

Záznam z kamerového systému z parkoviště před nočním klubem La Luna ve Folmavě, kde se incident začal, byl pro senát nezvratným důkazem, že poškozená Simona Nöth nasedla na kapotu sama, a že obviněný byl atakován jedním z přítomných svědků.

„Poškozená měla několik příležitostí z kapoty sesednout, ale nevyužila toho. Nebyla jí způsobena žádná újma na zdraví. Obžalovaný jednal tímto způsobem proto, aby odvrátil jemu hrozící nebezpečí. Proto soud došel k závěru, že jednání obžalovaného není trestným činem," odůvodnil rozhodnutí senátu soudce Milan Anderle s tím, že pokud tento rozsudek nenabude právní moci, bude se v trestním řízení zjišťovat, zda poškozená Simona N. uváděla nepravdivé verze v důsledku stresové poruchy nebo vědomě. Tím se mohla dopustit trestného činu křivého obvinění.

„Rozhodnutí soudu vůbec nechápu. Vůbec nebral na vědomí, že jsem trpěla. Spoustu důkazů jsem soudu předložila já. Schütz má dnes tedy zelenou a bude si dělat, co chce. Jsem unavená, nechápu českou justici," řekla s pláčem Nöth.

Státní zástupce se na místě proti rozsudku odvolal, žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak není pravomocný.

Incident se odehrál vloni 27. listopadu na parkovišti před nočním barem La Luna ve Folmavě. Simona Nöth se zde sešla s Schützem v obchodní záležitosti. Chtěla po něm 210 euro, které ji dlužil.

„Seděl v kuchyni a měl zvláštní náladu. Chtěl po mě potvrzení o předání peněz. Ještě jsem ho nestačila dopsat, když řekl, že u toho chce mít policii. Barmanka si nepřála, abychom to řešili před hosty. Šli jsme tedy ven. Měla jsem z něho strach," popisovala Nöth setkání se Schützem.

Na parkovišti nikdo jiný nebyl, a proto požádala známého, aby šel s ní. „Schütz se schoval v autě, kde už stál můj známý ještě s dalším člověkem. Když jsem k autu přišla, viděla jsem, že Jürgen s autem manévruje a přitom je zakousnutý do ruky toho neznámého muže. Proběhlo mi hlavou, že ho nepustí a bude ho vláčet za sebou. Stála jsem před autem a neměla jsem kam utéct, když zatúroval, nenapadlo mne nic jiného než vyskočit na kapotu. On se rozjel a nedbal na to, že tam má člověka. Jel se mnou jako šílenec," líčila Simona N. událost.

Byly tři stupně pod nulou a žena byla jen v lehkém svetříku. „Na ruce jsem měla kabelku, kde mám inhalátor, který potřebuji k životu, protože jsem těžká astmatička. Držela jsem se jako klíště za kapotu a byla jsem přesvědčená, že nastala moje poslední hodinka. Křičela jsem o pomoc, a i když to bylo velmi nepravděpodobné, věřila jsem, že mě někdo uslyší a zastaví ho. Po několika kilometrech šílené jízdy zastavil, přišel ke mně, chytil mě za límec a začal mě mlátit. Nevím, kolik jsem dostala ran. Pokoušela jsem se vstát a chytila ho za rukáv. To ho zřejmě rozzuřilo a dal mně ránu do obličeje. V tu chvíli jsem to vzdala a jen jsem čekala, až to skončí," popsala Nöth perné chvilky.

„Našla jsem v sobě poslední zbytek sil, sáhla po telefonu a stiskla tlačítko s navoleným číslem policie. Vydala jsem ze sebe jen jedu na kapotě. Uslyšela jsem spásnou odpověď Nebojte se, už jedou. Vůbec jsem nevnímala, že jsme zastavili. Vzpomínám si jen, že mě nějaký policista sevřel do náručí a říkal mi: „Nebojte se, už jsme tady," líčila událost Nöth.

„Jsem pouhou obětí násilného trestného činu. Měl jsem být zavražděn. Na krku jsem už měl vražednou ruku, která mě chtěla uškrtit," tvrdil Schütz soudu od samého začátku.

„Simona N. mi na kapotu vyskočila schválně, zatímco její komplic mne napadl oknem auta a začal mě škrtit.

„Abych se z této situace dostal, kousl jsem ho do ruky a rozjel se. Bál jsem se o svůj život. Se ženou na kapotě jsem jel pomalu, ale nechtěl jsem brzdit, aby nespadla pod kola. Po cestě jsem třikrát zastavil a přemlouval ji, aby slezla. Když neposlechla, chtěl jsem ji z auta sundat, ale nechtěla, tak jsem nasedl a jel dál. Seděla na kapotě a telefonovala. Protože za námi jel taxík, myslel jsem, že dává pokyny svým kumpánům," popsal svou verzi Schütz.

Autor: Helena Bauerová

7.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Štěpánka Krouparová z Vítně (2870 g, 47 cm) se narodila v klatovské porodnici 7. srpna v 0.40 hodin. Rodiče Aneta a Miroslav si nechali jako překvapení, zda jejich první dítě bude chlapeček nebo holčička.
14

Koukáme na svět

Venkovský fest v Buděticích.
27

OBRAZEM: V Buděticích měli veselo

Žulu na nový památník Díky, Ameriko! pořídí radnice sama

Plzeň – Žádné další hledání dodavatele nového pomníku Díky, Ameriko!. Po neúspěšném výběrovém řízení půjde radnice jinou cestou.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

FOTO: S německým soupeřem Klatovy prohrály o gól

Klatovy – S německým soupeřem EHC Lausitzer Füchse prohráli v pátek v dalším přípravném utkání na domácím ledě hokejisté SHC Klatovy.

Hacker okradl muže z Klatovska o tisíce

Velhartice – Policie pátrá po hackerovi, který se naboural do počítače 52letého muže z Velhartic a ukradl mu peníze z účtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení