Jediný gól zápasu vstřelil už v osmé minutě domácí Přikryl. Plzeň dohrávala utkání bez vyloučených Hořavy a Ďuriše.

Sparta nastoupila do zápasu s velkou agresivitou v osobních soubojích, byla důraznější a rychlejší po ztrátě míče a hlavně kombinovala přesněji než její soupeř.
Aktivnější hra přinesla domácím brzy ovoce. Matějovský vysunul Costu, kterého Tecl nedokázal pokrýt, a z jeho přihrávky překonal Přikryl střelou ke vzdálenější tyči brankáře Bolka – 1:0.
Neuběhly ani čtyři minuty a Sparta mohla vést o dvě branky. K odraženému míči se před plzeňskou brankou dostal domácí kanonýr Lafata, vypálil k tyčil, kde naštěstí pro Viktorii balon vyrazil tělem na brankové čáře Řezník.
Sparta v prvním poločase předčila Plzeň ve všech ukazatelích. Zahrávala pět rohových kopů, zatímco Viktoria žádný. Také držení míče vyznělo výrazně lépe pro Spartu (69/31), stejně jako střely na branku – domácí vystřelili šestkrát a Plzeň jen jednou. Tři minuty po přestávce dostala Plzeň další těžký úder. Hořava zbytečně fauloval zezadu Matějovského a po druhé žluté kartě byl vyloučen.
Až v početním oslabení se Plzeň dočkala první velké příležitosti. Ocitl se v ní Wágner, ale jeho střelu hlavou odvrátil na brankové čáře Costa.
Trenér Viktorie Dušan Uhrin pak poslal na trávník Jana Rezka, kterého Plzeň získala dva dny před utkáním se Spartou. Pražané ale byli včera lepším mužstvem, ve velké šanci vychytal výborný Bolek střídajícího Bednáře.
Domácí si už jednobrankový náskok pohlídali, i když Plzeň, která dohrávala zápas o devíti mužích bez vyloučeného Ďuriše, v samém závěru dvakrát velice nebezpečně zahrozila po standardních situacích Horvátha.
„Sparta byla v prvním poločase agresivnější a vstřelila brzy důležitý gól. Na začátku druhého poločasu, kdy jsme se rozjížděli, nás přibrzdilo vyloučení Hořavy," viděl první část hry kouč Viktorie Dušan Uhrin.
„I když jsme zápas dohrávali o devíti, byli jsme v závěru nebezpečnější než soupeř, měli jsme dvě velké příležitosti. Škoda, že jsme je nevyužili," litoval trenér Viktorie.
Sparta Praha – Viktoria Plzeň 1:0 (1:0).
Branka: 8. Přikryl. Rozhodčí: Jech – J. Paták, Zelinka. ŽK: Vácha, Přikryl, Lafata – Hořava, Řezník, Ďuriš, Procházka, Limberský. ČK: 48. Hořava, 84. Ďuriš (oba Plzeň). Diváci: 18 712.
Sparta: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Hušbauer (89. Mareček), Vácha, Matějovský – Dočkal, Přikryl (90. Vacek) – Lafata (76. Bednář). Trenér: Lavička.

Viktoria: Bolek – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth – Tecl (89. Hejda), Kolář (80. Bakoš), Ďuriš – Wágner (65. Rezek). Trenér: Uhrin ml.