VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sušická firma dostala ocenění

Sušice – Za kvalitní a dobrou práci byla odměněna firma zaměstnávající zdravotně postižené.

8.9.2011
SDÍLEJ:

Sušická společnost 2P SERVIS s. r. o. získala ochrannou známku Práce postiženýchFoto: DENÍK/Daniela Loudová

První společnost zaměstnávající zdravotně postižené v Plzeňském kraji získala včera ochrannou známku Práce postižených. Touto známkou se může pyšnit sušická společnost 2P SERVIS s. r. o. Jde o firmu, která se zabývá výrobou profesních oděvů a textilu především pro zdravotnictví, pečovatelské a záchranné služby a potravinářství. Na zakázku vyrábí oděvy pro veškeré průmyslové obory, oděvy pro volný čas a podobně. V současné době zaměstnává 77 zaměstnanců, z toho je 69 zdravotně postižených.

Představení firmy

„Jsme rádi, že jsme vybudovali firmu a máme možnost jít za nějakou vizí. Budujeme si nějakou značku firmy, nějakou tradici a máme nastavené přátelské vztahy se všemi zaměstnanci, neděláme rozdíly. A to je to, co nás baví, lidský přístup k práci. Po třech letech, kdy jsme se přestěhovali z paneláku, kde jsme začínali, tak máme prosperující firmu a zázemí, i když ne naše. Chtěli bychom ještě do budoucna vybudovat bezbariérové přístupy pro vozíčkáře,“ informoval jednatel společnosti Petr Malcát.

Tato firma by mohla zaměstnávat zdravé lidi jako každá jiná firma, ale rozhodli se pro zdravotně postižené. Prvotním impulsem byla rodina. „Zvolili jsme právě tuhle variantu, protože máme vysoké sociální cítění. Začínalo to tím, že já mám od malička postiženého bratra a od něj začalo i zaměstnávání invalidů. Právě on byl prvním zaměstnancem. Pak jsme se snažili pomoci dalším, protože vidíme, jak těžko mohou u nás v republice sehnat práci, která by vyhovovala ne zaměstnavatelům, ale zdravotnímu stavu zaměstnanců,“ vysvětlil druhý jednatel společnosti Petr Pajma.

Společnost si ocenění váží a cení si ho. Popostrčí je prý k dalšímu rozvoji společnosti. „Myslíme si, že to přinese jiný pohled na firmy zaměstnávající zdravotně postižené. Čekáme, že zákazníci, kteří s námi spolupracují, si řeknou: „Ano, děláme dobře, že s nimi spolupracujeme.“ Doufáme, že nám to přinese také nové zákazníky, kteří si uvědomí, že děláme kvalitní výrobky. Určitě je pro nás ocenění známkou kvality výrobků, které nabízíme. Pro nás osobně je to nejvyšší ocenění, které jsme mohli dostat. Ocenění patří nejen nám, ale samozřejmě i všem zaměstnancům,“ dodal Malcát.

Slovo zaměstnanců

Zaměstnanci si možnost pracovat v této firmě nemohou vynachválit. Bez této firmy by těžko sháněli práci. „Pracuje se mi tady moc hezky. Jsem zde zaměstnaná už skoro rok, strašně moc se mi tady líbí, jsem vážně spokojená. Jsem ráda, že mě přijali, protože jsem hledala práci a nikde mě nechtěli zaměstnat,“ řekla Deníku jedna ze zaměstnankyň Milena Kourová ze Sušice.

„Příští rok v dubnu už zde budu pracovat dva roky. Jsem po úrazu, po kterém jsem byla nejdříve doma, poté jsem docházela na pracovní úřad. Práci, kterou jsem dělala dříve, jsem už dále dělat nemohla, tak jsem hledala jinou. A přes úřad jsem se dostala sem a jsem tady moc spokojená. Kdyby tady tato firma nebyla, asi bych hodně těžko sehnala s mým omezením nějakou práci. Je tady skvělý kolektiv, mistrové jsou hodné, tak co více bychom si mohli přát. Pracuji tady jako kontrola výrobků a poté je zabalím a připravím k expedici,“ sdělila zaměstnankyně Květoslava Kolářová ze Sušice.

Ochranná známka Práce postižených je od loňského roku součástí národní politiky kvality. „Známka opravdu garantuje kvalitní a konkurenceschopnou práci firem, které ji získají. Zároveň musí splnit podmínku, že minimálně ze 75 % se na výrobku nebo službě podílejí zdravotně postižení lidé. Firma 2P SERVIS se přihlásila sama, že by chtěla projít hodnocením známky postižených. Hodnotitelská komise má dva členy, jedním je hodnotitel kvality podle ISO norem a druhý hodnotí přístup zaměstnavatele k zaměstnancům, kteří jsou zdravotně postižení. Účelem je zviditelnit dobrou a kvalitní práci postižených spoluobčanů,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením Hana Potměšilová.

Ochrannou známku má v této době 18 zaměstnavatelů v celé České republice a v současné době se hodnotí dalších 12 zaměstnavatelů.

Autor: Daniela Loudová

8.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Oživené prohlídky Klatov se líbily.
23

OBRAZEM: Oživené prohlídky Klatov měly úspěch

FOTO, VIDEO: V Olšanech požehnali obecní symboly

Olšany - U příležitosti 790. výročí první písemné zmínky obce a udělení obecního znaku a vlajky v únoru letošního roku se v Olšanech v sobotu uskutečnil sraz rodáků a přátel obce.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda v Plzni. Muž zaútočil na druhého mačetou

Plzeň - Policie vyrazila v neděli ráno ohledat místo činu.

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo - 385

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto let.

Koukáme na svět

Klatovsko - Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti do života přeje Deník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení