Vřeskovické áčko stále válí

Vřeskovice – Házenkáři TJ Vřeskovice A jsou na jaře k nezastavení, vyhráli i v Nýřanech.

11.5.2011

Házenkáři vřeskovického béčka (v červených dresech) si připsali do tabulky oblastní soutěže mužů I. třídy body za domácí výhru 20:16 nad týmem Litohlavy B. Foto: DENÍK/Milan Kilián

I v dalším mistrovském kole oblastních soutěží v národní házené byli úspěšní muži TJ Vřeskovice. Áčko vyhrálo v Nýřanech a stále vede tabulku oblastního přeboru, béčko porazilo doma o čtyři branky Litohlavy, z výhry se radovali i vřeskovičtí starší žáci.

Oblastní přebor mužů

Nýřany B - Vřeskovice A 14:25 (7:11)

Papírově slabší Nýřany na podzim loňského roku prohrály ve Vřeskovicích jen o jednu branku, a tak se čekal velký boj. Jenže vřeskovické áčko má na jaře formu jako hrom, poráží jednoho soupeře za druhý a cílevědomě jde za svým velkým cílem - za titulem přeborníka Plzeňského kraje a za postupem do vyšší soutěže.

Vyrovnaných bylo jen prvních patnáct minut, pak si hostující útočníci vytvořili do poločasu čtyřbodový náskok a po změně stran ho ještě navýšili. Branky Vřeskovic: Vogeltanz 8, Štych 7, M. Černý 6, Brejcha 4.

Oblastní soutěž mužů I. třídy

Vřeskovice B - Litohlavy B 20:16 (10:10)

Soupeř přijel s hodně úzským kádrem, a to nakonec rozhodlo o jeho porážce. Litohlavy vedly již 9:6, ale pak se jim zranil jeden z obránců, utkání však musel dohrát, protože neměl kdo vystřídat. Od tohoto momentu se domácí dostali do hry, skóre vyrovnali a ve druhém poločase přidali i vítězné branky. Branky Vřeskovic: Jánský 10, Míka 7, T. Blohmann 2, Milas 1.

Oblastní přebor starších žáků

Vřeskovice - Tymákov 21:12 (12:7)

O jasné výhře domácích žáků rozhodli tito střelci branek: Krs 11, D.Tureček 5, Rada 3, Bešta 2

Oblastní přebor starších žaček

Vřeskovice - Tymákov 24:26 (11:13)

Ve vyrovnaném zápase se spoustou šancí na obou stranách domácí hráčky stále dotahovaly náskok svého soupeře. Vyrovnat se jim podařilo pět minut před koncem, ale závěr se jim nepovedl. Neproměnily několik brankových šancí, soupeř toho využil, vyhrál o dva goly. Branky Vřeskovic: Babková 9, Hergelová 6, Císařová 5, M. Seklová a Matoušková po 2.

O víkendu čekají vřeskovické týmy další zápasy. V sobotu 14. května jedou muži TJ Vřeskovice B do Přeštic, kde hrají od 16.00 hodin s místní zálohou. V neděli 15. května zajíždí na hřiště do Dobříva vřeskovičtí žáci a žákyně do Tymákova), doma se představí v 9.15 hodin muži TJ Vřeskovice B proti Žerovicícm, vřeskovické áčko pak od 10.45 hodin hostí Litice.

Karel Šot

11.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Do autobusu plného seniorů nabourala řidička u Dolan

Karatisté KK Klatovy Kryštof Ruža a Anika Draheimová přivezli z ME v rumunské Kluži kompletní sadu medailí. Ruža vybojoval mistrovský titul v kumite a bronz v kata, Draheimová získala stříbrnou medaili v kumite družstev.