Sušičtí malí judisté sklízejí jeden úspěch za druhým

SUŠICE - Hala oddílu TJ Sokol Mohelnice s pověřením Českého svazu judo hostila účastníky domácího šampionátu mladších žáků

28.7.2008

Sušičtí mladí judisté mají za sebou hned několik úspěšných vystoupení. Na snímku jsou po Velké ceně města Prachatice.Foto: Archiv klubu

Do dějiště odjeli i členové Judoclubu Sušice, o.s., v čele s Janem Pichlerem, který si zcela zaslouženě vybojoval postup na mistrovství Plzeňského kraje.

Mohelnice

V tamní sportovní hale se prezentovalo a na třech tatami se představilo 196 judistů ve věku od 11 do 12 let z 82 oddílů z Čech a Moravy. Jan Pichler neudržel svoji váhu 42 kg o necelý jeden kilogram, proto musel nastoupit ve váze do 46 kilogramů (kde startovalo 19 závodníků). Po úvodním volném losu v KO-systému změřil své síly s Vojtěchem Novákem (Slavia Kroměříž). Jednoznačnou výhrou 10:0 postoupil do dalšího kola, kde se utkal s velmi dobře připraveným Václavem Černým (EMĚ Mělník). Těsným výsledkem prohrál 3:0 a to ho posunulo do oprav, kde velmi dobrým výkonem porazil Petra Mlynáře (TJ Sokol Žďár n./S.), dalším skvělým zápasem a výhrou 10:0 byl s Dominikem Bednářem (TJ VTŽ Chomutov), rozhodující souboj o bronzovou medaili svedl s Petrem Bednaříkem (Frenštát), Honzík nedal soupeři sebemenší šanci a s přehledem utkání vyhrál 5:0 – 3. místo a bronzová medaile.

„Honzíku, skvělý výkon. Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu, města Sušice a Plzeňského kraje,“ vysmekl poklonu závodníkovi předseda a trenér Judoklubu Sušice, o.s., Petr Hejplík. Vzhledem k mládí Judoclubu Sušice, o.s. (vznik 13.2.2007, předtím SK Juda při ZŠ Dlouhá Ves vznik 1.10.2004) jsou tento výkon a úspěch neuvěřitelné i ke skutečnosti, že s jediným judistou jsme z 82 oddílu skončili na 21. místě. Plzeňský kraj na tomto šampionátu reprezentovali: JC Plzeň (7), dvakrát 3. místo, jedenkrát 2. místo, dvakrát 5. místo, v hodnocení oddílů skvělé druhé místo společně s judisty z Kaplice. Dále pak DDM Sušice (1) bez umístění a Judoclub Sušice, o.s. (1) 3. místo.

Týn nad Vltavou

Dalším velkým domácím turnajem s mezinárodní účastí (Rakousko, Německo a Polsko) byl dvoudenní mega turnaj v Týnu nad Vltavou CUP 2008, kde náš klub v kategorii mláďat (zastupovalo 530 závodníků z 32 oddílů) reprezentoval Daniel Pichler (ve váze do 40 kg, 14 závodníků) – 1. místo, Petr Tomšík (ve váze do 28 kg, 21 závodníků) – 3. místo, a Petr Věneček (ve váze do 28 kg, 21 závodníků) – 5. místo. Petr Tomšík byl vyřazen až v semifinále a v opravách v boji o 3. místo narazil na Petra Věnečka. V neděli v kategorii mladších žáků se představilo 210 závodníků, náš klub reprezentoval Jan Pichler (ve váze do 46 kg, 12 závodníků) – 2. místo. V hodnocení oddílů v kategorii mláďat obsadil náš Judoclub Sušice z 32 oddílů s třemi závodníky skvělé 7. místo.

„Vychováváme velmi skvělé sportovce, o tom svědčí fakt, že bratři Jan a Daniel Pichlerovi, kteří podávali skvělé výkony ať na domácích či zahraničních turnajích, přestoupili do JC Plzeň. Doufáme a přejeme jim, ať se jim daří stejně dobře a úspěšně jako u nás a ať to dotáhnou co nejdál. Stále zůstanete odchovanci Judoclubu Sušice, o.s.,“ dodal Hejplík.

Prachatice

Dalším velkým turnajem sušického klubu byla Velká cena města Prachatice, též s mezinárodní účastí Rakouska a Německa, kde se sušičtí judisté neztratili. „Naše devítičlenná výprava přivezla pět medailí a to i vzhledem k tomu, že Kristýna Čáslavská (mladší žákyně) a její bratr Ladislav (mláďata) byli na tento velmi těžký turnaj přihlášeni před sedmi měsíci a za předvedený výkon se rozhodně nemuseli stydět stejně jako Jaroslav Šimáček, který měl ve skupině dva judisty, kteří na nedávných přeborech ČR v Mohelnici skončili na 3. místě. Pro zajímavost jeden z nich, Jan Pichler, náš odchovanec (2. místo) nyní hájící barvy JC Plzeň, se třetím soupeřem svedl velmi vyrovnaný souboj, ale nakonec prohrál 5:0.

Dalším z našich bojovníků bez medaile byl Jonáš Bárta, kterému chyběl jen krůček do semifinále, kdy mohl jako druhý ze skupiny postoupit. Zvítězil nad německým závodníkem, druhý zápas ho čekal s Danielem Pichlerem, naším odchovancem (1. místo), který již na tomto turnaji hájil barvy JC Plzeň Jonáš prohrál a v rozhodujícím zápase o postup ze skupiny svedl velmi vyrovnaný souboj s judistou z Dragons Praha. Po chybě kterou v závěru zápasu udělal, prohrál 10:0,“ dodal sušický trenér. Sušičtí medailisté byli: Petr Tomšík (ve váze do 28 kg, 9 závodníků), který v semifinále narazil na Petra Věnečka, kterého porazil 7:0, tím postoupil do finále, kde narazil na kaplickou judistku, po velmi vyrovnaném zápase prohrál, a obsadil tak skvělé 2. místo. Petr Věneček – 3. místo.

Denisa Lašková - (mladší žákyně ve váze do 48 kg) měla pouze jednu soupeřku, proto spolu zápasily na dva vítězné zápasy. I když bojovala velmi dobře, nepovedlo se jí judistku z Domažlic porazit a skončila na 2. místě. Radek Nový (mláďata do 33 kg, 8 závodníků) vyhrál skupinu, v semifinále narazil na kaplického judistu, nad kterým prohrál nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 a obsadil skvělé 3. místo. Martin Nový – (mladší žáci ve váze do 34 kg, 5 závodníků) nenašel přemožitele a zaslouženě po skvělém výkonu obsadil 1. místo. „Chtěli bychom tímto požádat všechny příznivce sportu v Sušici o pomoc v našem snažení uspořádat judistický turnaj v Sušici. Na ten zatím chybí žíněnky. Zároveň děkujeme všem sponzorům, závodníkům, rodičům a členům klubu za jejich obětavost,“ dodal Hejplík.