Nejmladší členové Atletiky Klatovy se v hale v Praze na Strahově zúčastnili mistrovství Plzeňského kraje předžactva. Akce a jejích závodů se absolvovalo celkem 242 atletů z patnácti oddílů.

Klatovskou atletiku v hlavním městě reprezentovalo patnáct závodníků. V kategorii mladších přípravek (ročníky 2010 a 2011) bojovali klatovští Lada Kalounerová a Marek Rendl. V kategorii přípravky (ročníky 2008 a 2009) závodili Magdaléna Cariková, Lucie Chalupová, Martina Chalupová, Sofie Kislingerová, Kateřina Matějková, Klára Sýkorová, Ladislava Vernerová, Vojtěch Bartoš, Maxim Čišecký, Michal Hampl, Tadeáš Kalouner, Kryštof Kotiš a Václav Zub.

Mladí klatovští atleti se ve velké konkurenci ostatních závodníků jiných klubů neztratili a odvezli si domů na západ Čech celkem pět cenných kovů. Nejúspěšnějším závodníkem klatovského atletického klubu byl Kryštof Kotiš, který nastoupil ve třech disciplínách a v každé získal stříbrnou medaili. Cenný bronz svými skvělými výkony vybojovali Michal Hampl a Václav Zub.

Děvčata si z Prahy bohužel žádný cenný kov neodvezla. Nejblíže ke stupňům vítězů měla Martina Chalupová v běhu na 600 metrů, kde vybojovala čtvrté místo. „Chtěli bychom všechny děti pochválit za bojovnost a chuť závodit. Mnozí z nich si vytvořili osobní rekordy a většina se umístila v některé disciplíně do desátého místa, což považujeme za úspěch. Věříme, že to bude pro mladé závodníky motivací a budou mít stále chuť se v atletice zlepšovat,“ zaznělo z klatovského tábora.

Zlatý Mochtín si připsal nejvyšší výhru sezony

VÝSLEDKY DO DESÁTÉHO MÍSTA

Minipřípravka – chlapci: Marek Rendl (7. místo v běhu na 600 metrů – 2:19,5 minuty a 6. místo – plný míč – 1 kg – 6,12 metrů).

Minipřípravka – dívky: Lada Kalounerová (5. místo skok do dálky – 2,78 metrů).

Přípravka – chlapci: Kryštof Kotiš (2. místo v běhu na 60 metrů – 8,97 sekundy, 2. místo – plný míč 1 kg – 8, 68 metrů, 2. místo ve skoku do dálky – 4,24 metrů), Michal Hampl (3. místo v běhu na 60 metrů překážek 10,32 sekundy, 9. místo ve skoku do dálky – 3,44 metrů), Václav Zub (3. místo v běhu na 600 metrů 1:54,57 minuty a 4. místo ve skoku dalekém – 3,67 metrů), Tadeáš Kalouner (7. místo v běhu na 600 metrů – 2:05,06 minuty).

Přípravka dívky: Kateřina Matějková (5. místo v běhu na 60 metrů překážek – 10,87 sekundy a 7. místo – plný míč 1 kg – 8,17 metrů), Magdaléna Cariková (6. místo v běhu na 60 metrů překážek – 10,96 s.), Martina Chalupová (4. místo v běhu na 600 metrů - 2:05,98 minuty a 9. místo – plný míč – 1 kg – 8,06 metrů).

Přípravka mix: Běh, štafeta na 4x 200 metrů: 8. místo – Vernerová, Hampl, Lucie Chalupová a Matějková (2:21,62 minuty).