VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Miroslav Bártek slaví šedesátku

DLOUHÁ VES - Šedesáté narozeniny právě dnes slaví Miroslav Bártek, člen výboru TJ Tatran Dlouhá Ves

6.8.2008
SDÍLEJ:

Miroslav BártekFoto:

V roce 1964 v Dlouhé Vsi František Marek založil oddíl národní házené. Byl složen z družstev žáků, žákyň a dorostenek. V tomto období byl tento druh sportu plně podporován dobře pracující okresní sekcí, hrálo se na několika místech v okrese, jak v TJ, tak i na školách.


Postavením nového kulturního a sportovního zařízení v Dlouhé Vsi vznikly velmi dobré hrací podmínky pro národní házenou zejména v zimním období. Po odchodu F. Marka dlouhoveský oddíl vedly K. Sperlová a E. Bernidová. V tomto období dosáhl oddíl řady úspěchů v turnajích a soutěžích nejen v rámci Klatovska, ale i celého regionu.


V roce 1971 se do Dlouhé Vsi po skončení vojenské služby přiženil Miroslav Bártek, dřívější ligový hráč Sokola Albrechtičky. Převzal vedení oddílu a trenéra družstva žen. Se svými svěřenkyněmi, po stálém doplňování, byl hrán západočeský krajský přebor, vždy s velmi dobrým umístěním.
Dlouhoveští také vybudovali nové hřiště na házenou s asfaltovým povrchem. Pro zajištění činnosti oddílu bylo nutno věnovat mnoho volného času, poněvadž mnoho družstev bylo z Přešticka a okolí Plzně.


Ovšem oddíl národní házené v Dlouhé Vsi v důsledku ubývající a nedostatečné hráčské základny, též na základě ekonomické a společenské přeměny v roce 1990 zanikl.


Miroslav Bártek ale zůstal sportu věrný a přesedlal ke kopané. Je aktivním funkcionářem a členem výboru, který Mírovi k jeho dnešnímu významnému životnímu jubileu děkuje za odvedenou práci a do dalších let mu přeje především mnoho zdraví a spokojenosti.

Miloslav Kopa, Sušice

6.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nehoda osobního auta u Bezděkova a nehoda autobusu v Klatovech.
5

FOTO: Řidič autobusu nedal přednost

Žáci 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice s třídní učitelkou Ivanou Katrušákovou.

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice

FOTOGALERIE: Pohádkový les na Klenové si děti užily

Klenové – Nedělní odpoledne patřilo na Klenové dětem, pro něž skautský oddíl Radost Janovice nad Úhlavou ve spolupráci s janovickou radnicí uspořádal pohádkový les.

V Měčíně už potřetí překopl pracovník plynové potrubí

Měčín – Už potřetí museli do Měčína vyjet hasiči a policisté kvůli prokopnutému plynovému potrubí.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení