Neděle, po RZ 15

Kresta vedl o půl minuty ještě po 13. rychlostní zkoušce z patnácti, poté však výrazně zpomalil a nakonec dojel druhý. Zatím není známo, zda ho brzdily technické problémy, nebo úmyslně zpomalil, aby „vrátil“ Pechovi to, že ho nepustil na 7. RZ před sebe, když měl defekt kola.

Třetí dojel Valoušek, čtvrtý je Běhálek, pátý Tarabus a šestý Trojan. Domácí Hozák uzavírá první desítku.

Zjišťujeme podrobnosti.

Neděle, po RZ 13

Plzeňskou RZ ve Štruncových sadech vyhrál domácí Václav Pech, který druhého Romana Krestu porazil o sedm desetin sekundy. V celkovém pořadí po 13. RZ stále vede Kresta před Pechem s náskokem 29,7 sekundy, třetí Pavel Valoušek ztrácí na druhé místo 12,4 s. Klatovský Petr Hozák je stále desátý se ztrátou 11,6 s na deváté místo.

Neděle, po RZ 12

Po 12 RZ vede 44. Mogul Šumava Rallye Klatovy stále Roman Kresta, svůj náskok zpřed druhým Václavem Pechem zvýšil na 30,4 sekundy. Na třetí pozici se drží Pavel Valoušek, který na Pecha ztrácí 7,2 s. Klatovský jezdec Petr Hozák se drží na 10. místě se ztrátou 16,9 sekundy na devátého Václava Arazima. Před nedělní II. etapou odstoupil Emil Triner, který byl po I. etapě na 12. místě.

Sobota, po RZ 10

Po 10. RZ vede 44. Mogul Šumava Rallye Klatovy stále Roman Kresta, ale na druhého Václava Pecha má náskok už jen 17,6 sekundy. Lídr závodu hodně ztratil v 7. rychlostní zkoušce, kde měl defekt pneumatiky a jen s vypětím sil se udržel na prvním místě. Stejná rychlostní zkouška byla osudná pro Jaroslava Orsáka, který se držel v první pětce, ale ze hry ho vyřadila technická závada. V 8. RZ skončil Vojtěch Štajf, který havaroval. Tato RZ byla zrušena, stejně jako dnešní druhá a čtvrtá rychlostní zkouška.

Na třetím místě jede Pavel Valoušek se ztrátou 22,2 sekundy na prvního Krestu, čtvrtý je Jan Běhálek (+41,8), na páté pozici je po poslední sobotní RZ Vladimír Barvík (+2:34,1).

Sobota, po RZ 6

Po dosavadních šesti rychlostních zkouškách Roman Kresta s Peugeotem207 S2000 i nadále vládne 44. Mogul Šumava Rallye Klatovy. Druhé místo drží s více než minutovým odstupem plzeňský pilot Václav Pech, ale na záda mu dýchají Pavel Valoušek (oba Mitsubishi Lancer Evo IX), Dan Běhálek (Subaru Impreza STI) a Jaroslav Orsák, jenž má stejný vůz jako lídr. Ti na stříbro ztrácejí 6, 12 a 16 vteřin. Další jezdci už mají na tuto pětici více než minutovou ztrátu.

Z dosavadních 6 RZ se musely dvě zrušit. Druhou erzetu ukončila havárie Libora Šaška se Škodou Fabia a čtvrtou zablokovaly auta Hermanna Gassnera, jenž havaroval a odstoupil, a Vojtěcha Štajfa. Ten by měl pokračovat. Všem posádkám, která rychlostní testy nemohly absolvovat, byly přiděleny náhradní časy.

Zatím žádné problémy nejsou s diváky, kterých přišlo méně, než se čekalo. „Kvůli bezpečnosti jsme žádnou RZ rušit nemuseli,“ potvrdil v sobotu po 15. hodině Jan Valeš z ředitelství rallye.

Pátek, RZ 1 -okruh

Očekávaný souboj o vítězství ve 44. Mogul Šumava Rallye Klatovy mezi obhájcem titulu Romanem Krestou a plzeňským pilotem Václavem Pechem zatím vyznívá pro vítěze prvního podniku českého šampionátu Krestu. Po jediné páteční rychlostní zkoušce vede nad Pechem o necelých pět vteřin.

„Máme super auto a závodit hodláme už od začátku,“ slíbil před startem Kresta a své slovo dodržel. Přestože museli závodníci kvůli odklízení jednoho z historických vozů, který havaroval v 18. Historic Vltava Rallye, jež se na stejné trati jela o hodinu dříve, čekat na start půl hodiny a navíc okruh skrápěl silný déšť, zdolal téměř 16 km dlouhou erzetu za 8 minut a 21 vteřin a Pecha udržel za svými zády. Na třetí příčku se vyhoupl v Klatovech oblíbený Karel Trojan, který stejně jako Pech jede s Mitsubishi Lancer Evo IX. Čtvrtý je Štajf s imprezou a pátý Orsák, který jede se stejným autem jako lídr závodu. Na záda mu ale dýchá s půlvteřinovým odstupem Valoušek. Do první desítky se prosadili i Triner a domácí Hozák, naopak za očekáváním zůstali Němec Gassner či Arazim, kteří jsou až ve druhé desítce. Celkem se na trať vydalo 61 vozidel, do cíle dojeli všichni.

Velmi zajímavé souboje nabídla i Historic Vltava Rallye, vede ji zatím Tichý s Opelem Kadett před Italem Rossim s Porsche 911 RSR.

Diváci, kterých přišlo méně, než je na činovském okruhu obvyklé, se museli vyrovnat s nezvyklými bezpečnostními opatřeními. Nad hlavou jim neustále kroužil vrtulník a pokud by nebyla zaručena bezpečnost, byli pořadatelé rozhodnuti RZ ukončit.