FOTOGALERIE: Na čínovském okruhu zvítězil Jan Beneš

Klatovy – Do města pod Černou věží se minulou neděli přesunul cyklistický peloton závodů Šumavské unie amatérských cyklistů (ŠUAC) na šestý díl letošního ročníku, Velkou cenu Stavmal Klatovy, která se letos konala už poosmnácté.

18.6.2017

Velká cena Stavmal Klatovy v silniční cyklistice.Foto: Deník / Kilián Milan

Na závodníky, kterých se dohromady ve všech kategoriích sešlo 49, čekal 4,3 km dlouhý čínovský okruh, který jezdci měli obkroužit šestnáctkrát. Ti závodníci, kteří absolvovali všechny okruhy, tak zvládli 69 km.

Všechny kategorie startovaly hromadně. V první skupině byli klasifikováni junioři (16 – 18 let), muži A (19 – 29 let) a muži B (30 – 39 let). V této skupině zvítězil Jan Beneš z týmu Cyklosport-Pitstop.cz. Na druhém místě dojel Michal Greguš z týmu Sweep sport. Oba nejrychlejší muži startovali jako příchozí. Třetí dojel nejrychlejší člen ŠUAC Jiří Voráček z CK Kramolín, který se tímto výsledkem bodově vyrovnal v čele šampionátu s Richardem Löblem, který dojel v Klatovech pátý.

Ve druhé skupině byli hodnoceni muži C (40 – 49 let), muži D (50 – 59 let), muži E nad 60 let a ženy. Mezi těmito jezdci byl nejrychlejší Kamil Koprnický z Axon sport teamu. Za ním dojel jeho stájový kolega Kamil Ackermann a třetí skončil Jiří Halamka z CK Petřín Plzeň. Halamka je po šesti závodech vedoucím jezdcem druhé skupiny.

„Závod se vydařil, počasí nám přálo, nikomu se nic nestalo a i řidiči byli ohleduplní,“ byl spokojen ředitel závodu Petr Kobylka, který sám závod v barvách CK Stavmal Klatovy absolvoval.

Výsledky Velké ceny Stavmal Klatovy: Skupina 1: 1. Jan Beneš (Cyklosport-Pitstop.cz), 2. Michal Greguš (Sweep sport), 3. Jiří Voráček (CK Kramolín), 4. Petr Malán (AC Sparta Praha), 5. Jakub Vyplel (Author Team Stupno). Skupina 2: 1. Kamil Koprnický, 2. Kamil Ackermann (oba Axon Sport Team), 3. Jiří Halamka (CK Petřín Plzeň), 4. Pavel Kopáč (Axon Sport Team), 5. Kamil Ježek (CK Kramolín).

Sedmým letošním podnikem závodů ŠUAC bude v sobotu 24. června v Kašperských Horách Kašperská 66.

Autor: Tomáš Kanta

18.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nechal ho u sebe bydlet, odvděčil se mu tím, že mu ukradl věci

ME ve vodním slalomu juniorů a U23 2017: Karolína Galušková.
15

Sestry Galuškovy vyjely tři kovy v jedné lodi

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.