OBRAZEM: Agropu ovládla finská posádka na tovární Škodě

Horažďovicko – S jedničkou na kapotě své tovární Škody Fabia S2000 vyjížděla v sobotu ráno finská posádka Esapekka Lappi – Janne Ferm na start XXXIV. EPLcond Rally AGROPA a jako první dojela i do cíle na Mírové náměstí do Horažďovic.

10.8.2013

Cíl XXXIV. EPLcond Rally AGROPA 2013.Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

„Kromě první rychlostní zkoušky, kde jsme udělali chybu, to bylo výborné. Byl to náš úspěšný test na Barum Czeczh Rally, takže jsme spokojeni," uvedl na cílové rampě Esapekka Lappi. On i jeho spolujezdec pochválili i pořadatele z AMK Pačejov s tím, že závod je lépe zorganizován než finská rallye.

Velcí favorité tak svoji roli splnili. Vyhráli čtyři rychlostní zkoušky z osmi a s náskokem 49.1 sekundy se stali vítězi rallye před českou posádkou Jan Sýkora – Martina Škardová, kteří se svým Fordem Fiesta R5 vyhráli dvě RZ. Sýkora se Škardovou slavili nejen celkové druhé místo, ale hlavně vítězství v závodě Timeseal Mistrovství České republiky ve sprintrally.

Celkové třetí místo vybojovala díky skvěle zajeté poslední rychlostní zkoušce německá posádka Matthias Kahle – Christian Doerr se Škodou Fabia WRC.

Na pačejovské rallye startoval s vysokými cíli v českém mistrovství i Roman Odložilík s Martinem Turečkem na Citroenu Xsara WRC. Ti vyhráli RZ1, ale museli po havárii v RZ2, která se naštěstí obešla bez zranění, odstoupit ze závodu.

Letošní Agropu nedokončilo z více jak stovky závodníků 33, ať už kvůli havárii, technickým problémům nebo diskvalifikaci. Nejhůře dopadla posádka Michal Hylán – Jiří Kulštejn, která měla v RZ2 vážnou nehodu, u které museli zasahovat záchranáři a pro zraněného řidiče musel přiletět záchranářský vrtulník. Druhá erzeta byla proto zrušena, ale v závodě se normálně pokračovalo.

VÝSLEDKY XXXIV. EPLcond Rally AGROPA

Celkově: 1. Esapekka Lappi – Janne Ferm (Škoda Fabia S2000), 2. Jan Sýkora – Martina Škardová (Ford Fiesta R5), +49,1 s, 3. Matthias Kahle – Christian Doerr (Škoda Fabia WRC 13), +1:12.9 min.

Mistrovství České republiky ve sprintrally: 1. Jan Sýkora – Martina Škardová (Ford Fiesta R5), 2. 4 Miroslav Jakeš – Jaroslav Novák (Mitsubishi Lancer Evo IX 3), 3. Karel Trněný – Václav Pritzl (Škoda Fabia WRC )

Mistrovství ČR v rally historických automobilů: 1. Jiří Kalista – Michal Šofr (Subaru Legacy RS D4), 2. Jiří Káňa – Martina Kalistová (Ford Sierra RS Cosworth D4), 3. Jiří Navrátil / Vít Kouřil (Ford Sierra RS Cosworth)

Pohár České republiky v rally: 1.Jiří Kašpar – Daniel Kabourek (Škoda Octavia SA/3), 2. Petr Šimurda – Milan Dlouhý (Škoda 130 LR V1), 3. Tomáš Macháček – Jiří Nedbal (Honda Civic Vti ).

Více informací a ohlasů z pačejovské rallye najdete v pondělním Klatovském deníku.

Autor: Jitka Kilbergerová

10.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

FC Viktoria Plzeň x AEK Larnaka

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Vysněné dětské postele

Ukrajinec, který řídil opilý, byl vyhoštěn

Klatovsko – Velmi rychlý proces udělali policisté a soud s pětatřicetiletým Ukrajincem, který jezdil opilý po Klatovech. Musel opustit Českou republiku.

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Plzeň, Strakonice – Zatím nejvyšší porážku v přípravě na extraligu utrpěli včera hokejisté Škody Plzeň, kteří ve Strakonicích podlehli prvoligovému Motoru České Budějovice 1:6.

Na klatovském letišti se zranila parašutistka

Klatovy – Na letišti v Klatovech museli opět zasahovat záchranáři. V úterý dopoledne se tam zranila mladá parašutistka, zřejmě Italka.

Zbyslav – Na šestinásobek běžného počtu obyvatel se v sobotu rozrostla Zbyslav. Vesnička na Plánicku se zhruba šedesáti obyvateli totiž hostila účastníky desátého ročníku Zbyslavského pochodu.