VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Mochtín slavil dvě významná jubilea

Mochtín – Na tři sta spokojených účastníků přihlíželo v sobotu v Mochtíně oslavám 100. výročí založení TJ Sokol Mochtín a 40 let fotbalu v Mochtíně.

28.6.2011
SDÍLEJ:

Oslavy 100 let TJ Sokol MochtínFoto: DENÍK/Milan Kilián

S velkým zájmem se setkala výstava trofejí a fotodokumentace o činnosti TJ i fotbalového oddílu, stejně tak i tři vystoupení děvčat skupiny Krok z TJ Sokol Klatovy.

Ve slavnostní části programu přednesla Marie Nováková, dlouholetá předsedkyně TJ, slavnostní projev o 100leté historii TJ Sokol Mochtín, fotbalovou zprávu o 40leté činnosti přečetl Jiří Dolejš.

Následovalo oceňování zasloužilých funkcionářů TJ i fotbalového oddílu současné doby, pořadatelé však nezapomněli ani na ty z dřívějších let. A byla jich pěkná řádka. Všichni odcházeli s upomínkovým dárečkem a čestným uznáním za jejich záslužnou, dobrovolnou práci, od přítomných diváků sklidili navíc velký potlesk.

V závěru této slavnostní části byli dekorováni starší žáci Sokola Mochtín, kteří vyhráli letošní okresní fotbalový přebor a postupují do krajské soutěže. Zlaté medaile jim předal za OFS Klatovy Vladimír Peksa a za PSS Klatovy Josef Skála. Pohár za druhé místo v okresním přeboru převzali následně i mochtínští fotbaloví dorostenci.

Pak již všichni účastníci oslav netrpělivě očekávali přílet letadla, které mělo mít na palubě dvanáct parašutistů z Plzně, mezi nimi i dvě ženy. Letadlo dvakrát zakroužilo nad Mochtínem, nabralo výšku a postupně vypustilo svůj náklad. Byl to velký zážitek, hlavně pro děti. Všem pořádně zatrnulo, když desátý parašutista v pořadí nepřistál na hřišti, ale „zapadl“ někam do části obce Mochtín, ale jak se ukázalo, vše bylo bezpečnostně jištěno.Ve sportovní části programu, který následoval, byla odehrána dvě fotbalová utkání. Přinesla zajímavou podívanou i pěkné branky.

V úvodním zápase, který odřídil 78letý vynikající rozhodčí Jan Veverka ze Sušice, který všechny přítomné udivoval svým pohybem a citem pro hru, remizovali mochtínští svobodní hráči se ženatými 3:3. V následujícím utkání pak Stará garda Sokola Mochtín uhrála remízu 4:4 s okresním výběrem žen. Tento duel rozhodoval místní arbitr Jiří Dolejš.

Všichni se dobře bavili, a to se naplnilo beze zbytku, třeba i při následné soutěži „O krále mochtínského trávníku“ ve střelbě pokutových kopů. V ní se do závěrečného finále probojovalo deset kanonýrů. Vítězem se stal a poukaz na sele získal domácí fotbalista Petr Švátora.


Pěkné ceny byly i ve večerní tombole, která se losovala jeden a půl hodiny a přinesla spoustu cenných i legračních cen. Spokojenost všech účastníků byla evidentní, oslavy význačných výročí tělovýchovy v Mochtíně se zkrátka povedly. (š)

28.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Žáci 1. B ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice s třídní učitelkou Ivanou Katrušákovou.

Naši prvňáci ze ZŠ Sušice, Lerchova ulice

Pohádkový les na Klenové.
22

FOTOGALERIE: Pohádkový les na Klenové si děti užily

V Měčíně už potřetí překopl pracovník plynové potrubí

Měčín – Už potřetí museli do Měčína vyjet hasiči a policisté kvůli prokopnutému plynovému potrubí.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Opustili nás...

Klatovsko – Na Klatovsku, Sušicku a Horažďovicku jsme se v minulém týdnu rozloučili:

Muži, který pořezal souseda, hrozí deset let vězení

Klatovy – Dlouhodobé sousedské spory, které vyvrcholily v pátek v noci v Masarykově ulici v Klatovech, dostaly jednoho z aktérů do vězení. Jeden muž pořezal druhého a teď mu hrozí až deset let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení