VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenáři zvolí sportovní hvězdu Deníku 2016 - Nominace

Klatovsko – Čtenáři Klatovského deníku mají opět možnost rozhodnout, který sportovec si ze slavnostního vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku okresu Klatovy odnese cenu pro sportovní hvězdu Klatovského deníku za rok 2016.

19.1.2017
SDÍLEJ:

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2015 v klatovském divadleFoto: DENÍK/David Kojan

Anketu pořádá společnost Sport Action s. r. o. ve spolupráci s Českou unií sportu zastoupenou Pošumavským sportovním sdružením a za mediální podpory Klatovského deníku.

Přehled nominovaných sportovců a hlasovací kupón vyšly nebo vyjdou v Klatovském deníku ve čtvrtek 19. 1., 26. 1., 2. 2. a 9. 2. 

Hlasuje se pomocí originálního kuponu, na který stačí vyplnit jména jednoho až tří nominovaných (sportovců, družstev, trenérů, rozhodčích) a zaslat ho nebo osobně doručit na adresu: Klatovský deník, Zlatnická 29/I, Klatovy, 339 01.

Hlasování bude ukončeno 13. února. Sportovní hvězdou Deníku se stane kandidát, který obdrží nejvíc bodů (1. místo = 3 b., 2. místo = 2 b., 3. místo = 1 b.).

Slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016 okresu Klatovy se uskuteční 22. února od 17 hodin v klatovském divadle.

NOMINACE

MLÁDEŽ – JEDNOTLIVCI

Antonie GALUŠKOVÁ, 15 let, vodní slalom, KVS Sušice, juniorská reprezentantka ČR, MS: 3. místo, 1. místo v týmech, ME: 4. místo, 1. místo v týmech, ČP seniorů: 11. místo, držitelka 1. VT seniorů.

Matěj SKRBEK, 16 let, tenis, LTC Sušice, 1. místo v okresním, 4. místo v krajském a 84. místo v celostátním žebříčku, finalista krajského přeboru, vítěz tří celostátních turnajů C ve dvouhře a tří ve čtyřhře.

Marek MÜLLER, 18 let, lyžování, SK Sokol Špičák, juniorský reprezentant ČR, MČR juniorů: 2. místo ve slalomu, 3. místo v obřím slalomu, Závody FIS Liberec: 2. místo slalom, 3. místo Super G, Albrechtice: 2. místo slalom, ČP ml. junioři: 2. místo.

Aneta JANEČKOVÁ, 15 let, kyokushin karate, KK Dolany, ME: 5. místo, MČR: 1. místo kumite, Pražský pohár: 1. místo kumite.

Tereza KOŽELUHOVÁ, 16 let, ski-golf, TJ SA Špičák, reprezentantka ČR, MS: 1. místo juniorky, ženy i dvojice, MČR: 1. místo juniorky, také juniorská reprezentanka ČR v golfu.

Barbora VLACHOVÁ, 15 let, jezdectví, JK chovu koní Bernartice, MČR parkur: 5. místo junioři, Západočeská Jump Tour: 1. místo junioři, členka Sportovního centra mládeže ČJF.

Barbora ZÍKOVÁ, 15 let, alpské lyžování, SK Sokol Špičák, vítězka Poháru České pošty, MČR žactva: 3 x 1. místo, olympiáda dětí a mládeže ČR: 3 x 1. místo, mezinárodní závody: 1. místo DSF – Schullercup Garmisch-Partenkirchen GS, 3. místo Trifeo Topolino GS, 1. místo Val d'Isere.

Nikola HODLOVÁ, 11 let, cyklistika, Cyklosport-Pitstop.cz, Pošumavská liga MTB: 1. místo, Loko MTB Cup: 3. místo, Talent Cup MTB: 3. místo, Becker Cup MTB: 4. místo, Český pohár MTB: 5. místo.

Kryštof RUŽA, 11 let, karate, KK Klatovy, ME WUKF: 3. místo, 2. místo v týmech, vítěz MČR ČSKe, MMČR ČABK, MMČR CAOKK, Slovakia Open, GP Ostrava, Odenwald Cupu, třetí na Budapest Open, GP Plzeň, GP Hradec Králové, účastník MS WUKF, člen české reprezentace asociace CAOKK.

Anika DRAHEIMOVÁ, 12 let, karate, KK Klatovy, MS WUKF: 4. místo, 3. místo v týmech, MMČR CAOKK: 2 x 1. místo, 2 x 3. místo, MČR ČSKe: 3. místo, vítězka GP Ostrava, Odenwald Cupu, krajské ligy karate, druhá na NP v Lovosicích, třetí na Slovakia Open, členka české reprezentace asociace CAOKK.

Marek HOHLBERGER, 13 let, národní házená, TJ Vřeskovice, opora týmu starších žáků v krajském přeboru.

Luboš VANKA, 17 let, kickbox, Hammer's gym, 2 x 3. místo na MS WAKO, 1. a 2. místo na Světovém poháru v Maďarsku, 3. místo na Světovém poháru v Rakousku, 2. místo na Evropském poháru K1, 3 x 1. místo na MČR a 2 x 1. místo na mistrovství SR.

Lukáš DOLANSKÝ, 14 let, šachy, ŠK Sokol Klatovy, MČR U14: 2. místo, MČR U14 v rapid šachu: 1. místo, opora dorosteneckého extraligového družstva.

Tomáš HURDZAN, 15 let, šachy, ŠK Sokol Klatovy, mládežnický reprezentant ČR, MČR U16: 4. místo, ME: 51. místo, opora dorosteneckého extraligového družstva.

Lucie TŮMOVÁ, 17 let, požární sport, SDH Malechov, MS: 2. místo v požárním útoku, 3. místo v týmech, 6. místo v běhu na 100 m s př. vše dorost, MČR: 1. místo v běhu na 100 m s překážkami, 2. místo ve dvojboji, 3. místo ve výstupu na věž vše dorost, 8. místo v běhu na 100 m s př. ženy, 1. místo v soutěži družstev za SDH Chválenice.

Ondřej FLEISIG, 14 let, basketbal, BK Klatovy, klíčový hráč týmu žáků U14/U15, 7. místo na MČR U14, pravidelný člen krajských výběrů.

Vít POHANKA, 16 let, vodní slalom, KK Klatovy, MČR: 1. místo C2 ml. dorost, 3. místo K1 ml. dorost, ČP juniorů: 5. místo C2, 8. místo K1, Junior Cup ECA: 6. místo K1, 8. místo C2, vítěz finálového závodu, juniorský reprezentant ČR.

Blanka PRESLOVÁ, roč. 1998, volejbal, SK Volejbal Klatovy, smečařka ligových juniorek SK Volejbal Klatovy, hostuje v extraligovém týmu TJ Lokomotiva Plzeň.

Nikola HAMMEROVÁ, 17 let, kickbox, Hammer's gym, MS WAKO: 2 x 1. místo, mistryně ČR, vítězka Slovak Open, World cup Hungarian, Prag Open, Czech Open.

Lukáš JANOUŠEK, 12 let, tenis, LTK Klatovy, 1. místo oblastního žebříčku ml. žáků, 16. místo v ČR, reprezetoval západní Čechy na Junior Davis Cupu, kvalifikoval se na MČR.

Matyáš FIALA, 13 let, cyklistika, Cyklosport-Pitstop.cz, ME MTB: 10. místo, 3. místo v týmech, MČR MTB: 3. místo ve sprintu, 2. místo v cross country, ČP MTB: 2. místo, MČR dráha: 1. místo, ČP cyklokros: 1. místo, MČR cyklokros: 2. místo.

Jan FRÜHAUF, 12 let, cyklistika, Cyklosport-Pitstop.cz, MČR MTB: 4. místo, ČP MTB: 6. místo, mistr Plzeňského kraje MTB.
Lukáš MAREK, roč. 2002, fotbal, SK Klatovy 1898, opora týmu starších žáků hrajícího krajský přebor.

Tomáš HNÍDEK, roč. 2001, fotbal, FK Horažďovice, opora týmu dorostu hrajícího krajskou soutěž, nastupuje i v týmu mužů hrající 1. A třídu.

Jakub JAVORSKÝ, roč. 2004, fotbal, TJ Start Luby, střelec týmu mladších žáků hrajícího krajský přebor, člen krajského výběru žáků U13.

Andrea HNOJSKÁ, 13 let, stolní tenis, KST Klatovy, opora družstva žen ve 2. lize, desátá v celostátním žebříčku starších žákyň, reprezentantka ČR.

Andrea NUSHARTOVÁ, 10 let, plavání, PK TJ Klatovy, Zimní pohár ČR (MČR): 2 x 2. místo.

MLÁDEŽ – DRUŽSTVA

Šachklub Sokol Klatovy, dorost, šachy, 5. místo v extralize dorostu, průběžné 1. místo v extralize 2016/2017, skupině A.

Hammers's gym, kickbox, nejlepší klub v ČR v roce 2016, 50 zlatých, 15 stříbrných a 24 bronzových medailí z jednotlivých turnajů v ČR i v zahraničí.

TJ Vřeskovice, starší žáci, národní házená, účastníci krajského přeboru.

BK Klatovy, žáci U15, basketbal, MČR U14: 7. místo, v sezoně 2016/2017 se probojovali do extraligy U15 mezi 12 nejlepších týmů ČR.

TJ Sušice, starší žáci, fotbal, obsadili 3. místo v krajském přeboru.

TJ Start Luby, dorost, fotbal, účastníci krajské soutěže, v sezoně 2016/2017 ještě neztratili ani bod a soutěž vedou.

LTK Klatovy, starší žáci, tenis, 2. místo v nejvyšší západočeské soutěži družstev Junior Tour.

DOSPĚLÍ – JEDNOTLIVCI

Jiří BEŠTA, atletika, Atletika Klatovy, MČR v desetiboji: 2. místo junioři, vytvořil krajský juniorský rekord 6502 b., nejlépe bodující závodník v prvoligovém družstvu mužů.

Jan BENEŠ, cyklistika, Cyklosport-Pitstop.cz, ČP MTB: 14. místo, Král Šumavy MTB: 2. místo (105 km), 2. místo: Erzgebirge-Bike-Marathon, Trek Jistebnický maraton, KPŽ v Plzni.

Marek JOHÁNEK, basketbal, BK Klatovy, stabilní opora týmu mužů ve 2. lize.

Karolína GALUŠKOVÁ, vodní slalom, KVS Sušice, reprezentantka ČR, MČR: 2. místo, 1. místo U23, MS U23: 2. místo, 2. místo v týmech, ME U23: 2. místo v týmech, ČP seniorů: 2. místo, držitelka mistrovské VT seniorů.

Václav CHMELÍŘ, národní házená, TJ Vřeskovice, opora obranných řad týmu mužů ve 2. lize.

Tereza MARTÍNKOVÁ, kickbox, Hammer's gym, ME WAKO: 1. místo, mistryně ČR, vítězka Slovak Open a Prag Open, stříbrná na World cup Hungarian.

Miroslav VRHEL, fotbal, TJ Sušice, útočník divizního týmu mužů, nejlepší střelec ročníku krajského přeboru 2015/2016.

Jan KALAŠ, fotbal, TJ Start Luby, brankářská opora týmu mužů v krajském přeboru, který je v sezoně 2016/2017 na průběžném 4. místě.

Jan TOPINKA, lední hokej, SHC Klatovy, kapitán týmu hrajícího 2. ligu, svými výkony si řekl v závěru roku 2016 i o nominaci do extraligového mužstva Škody Plzeň.

Josef RŮŽIČKA, běh na lyžích, TJ Tatran Železná Ruda, MS veteránů: 1. místo nad 75 let.

Petra DOLEJŠOVÁ, atletika, Atletika Klatovy, Husqvarna Cup 2016: 1. místo, MČR ve skymaratonu: 11. místo, Škoda Fit půlmaraton Plzeň, Běh okolo Boleváku: 1. místa, Kilpi Trail Running Cup: 1. místo Český les, 5. místo Krkonoše, 11. místo Beskydy.

Otakar VÝBORNÝ, autokros, Level Czech National Team, ME: 2. místo v divizi TouringAutocross.

DOSPĚLÍ – DRUŽSTVA

Atletika Klatovy, muži, atletika, 7. místo a záchrana v 1. lize.

BK Klatovy, muži, basketbal, 5. místo ve 2. lize, sk. A v sezoně 2015/2016.

SK Klatovy 1898, muži, fotbal, 4. místo v divizi, sk. A v sezoně 2015/2016.

TJ Start Luby, muži, fotbal: 4. místo po podzimní části krajského přeboru 2016/2017.

TJ Vřeskovice, muži, národní házená, 5. místo po podzimní části 2. ligy, sk. A 2016/2017.

KST Klatovy, ženy, stolní tenis, v sezoně 2016/2017 vedou 2. ligu a budou bojovat o postup do 1. ligy.

HC Klatovy, muži, lední hokej, v sezoně 2015/2016 vyřazeni ve čtvrtfinále play-off 2. ligy.

TRENÉŘI

Miloš MARTÍNEK, Hammer's gym, kickbox, trenér mládeže i dospělých.

Jaroslav KABÁT, předseda TJ SA Špičák, lyžování, trenér sjezdového lyžování.

Radomír BILÍČEK, SK Klatovy 1898, fotbal, trenér starších žáků.

Oldřich JUŘINA, TJ Start Luby, fotbal, trenér mladších žáků.

Milan JANOUŠEK, LTK Klatovy, tenis, trenér starších žáků.

Petr ŠTICH, TJ Vřeskovice, národní házená, trenér starších žáků.

Václav SVOBODA, TJ Sušice, atletika, trenér mládeže.

Petr FLEISIG, BK Klatovy, basketbal, trenér žáků U14/U15.

Vítězslav ŠKLEBENÝ, Cyklosport-Pitstop.cz, cyklistika, trenér a sportovní manažer týmu.

Petr KÄMPF, Judoclub Sušice a Judoclub Klatovy, judo, šéftrenér klubů.

Václav ŠELMÁT, Atletika Klatovy, atletika, trenér Jiřího Bešty a mládeže.

Zdeněk CHALUPECKÝ, BK Klatovy, basketbal, asistent trenéra mužů.

Vladislav BABKA, TJ Vřeskovice, národní házená, trenér žen.

Vladislav SMOLÍK, TJ Start Luby, fotbal, trenér mužů.

ROZHODČÍ

Jan CIHLÁŘ, fotbal.

Zuzana ŠPINDLEROVÁ, fotbal.

Miloslava JÍCHOVÁ, sportovní gymnastika, zároveň trenérka oddílu sportovní gymnastiky TJ Klatovy.

Pavel HRDLICA, šachy, řídí ligové zápasy i mezinárodní turnaje.

Irena STAHLOVÁ, atletika, vedoucí rozhodčích Atletiky Klatovy.

Pavel SOUČEK, národní házená, řídí prvoligové zápasy.

Jiří MUŽÍK, basketbal.

Pavel ČIHÁK, tenis, rozhodčí celostátních turnajů vyšší kategorie a 2. ligy.

Čtěte také: Sušičanka reprezentovala na mistrovství světa

Autor: Tomáš Kanta

19.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tip pro vás: Poběžovice se vrátí do dob baroka

Předkolo MOL Cupu 2016/2017: Sušice (bílé dresy) - Klatovy 0:5

Klatovům stojí v cestě třetiligové Domažlice

Tyran z Nýrska půjde již brzy před soud

Nýrsko – Před soud půjde 63letý invalidní důchodce z Nýrska, který týral o 18 let mladší ženu. Ta s ním podle svých slov prožila peklo. Nejprve ji výhrůžkami přiměl, aby se za něj vdala, a pak ji zavíral v bytě, mlátil ji a vyhrožoval jí smrtí.

Zábrany u výkopů znemožňovaly vstup na hřiště

Klatovy – Někteří rodiče si stěžovali, že se nedostanou na Rákosníčkovo hřiště v Klatovech. Mohly za to zábrany okolo výkopů. Město už to ale vyřešilo.

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Severák se dočkal, Velký s malýma obhájily

Svrčovec – Jubilejní 40. ročník volejbalového turnaje O pohár Splavu – memoriál Antonína Janečka, který se konal minulý víkend na celkem šesti kurtech ve Svrčovci, Dolanech a Tajanově, zná své vítěze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení