VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tanec, hudba, zábava a rauty. Jsou tady městské plesy

Klatovsko - Klatovy chystají letos novinku, vyfotí vás „smilebox" a přijede i Heidi Janků.

12.1.2016
SDÍLEJ:

Městský ples v Klatovech 2015.Foto: DENÍK/Daniela Loudová

Plesová sezona je tady a za hasičskými, sportovními a dalšími plesy pozadu nezůstanou ani města z Klatovska. Oslovení zástupci měst se shodli, že jde o dlouholetou tradici, která je mezi lidmi oblíbená.

Sušice – sobota 30. ledna, 20 hodin, 350/400 Kč

Horažďovice – sobota 16. ledna, 20 hodin, 260 Kč

Klatovy – sobota 13. února, 20 hodin, 250 Kč

Jako první se na městský ples mohou těšit Horažďovičtí. „Pořádáme již devatenáctý ročník Prácheňského reprezentačního plesu. Vždy o něj byl velký zájem. Na ples chodívá kolem tří set lidí," řekla Deníku Libuše Mužíková z kulturního střediska v Horažďovicích. Tento ples se uskuteční v sobotu 16. ledna od 20 hodin v kulturním domě v Horažďovicích. „Lístky jsou již v předprodeji a jejich cena je 260 korun. Část z hodnoty lístku bude použita k rautu, který na ples připravujeme," vysvětlila Mužíková. „Zahraje Taneční orchestr Miroslava Novotného z Plzně a vystoupí taneční skupina Avanti Domažlice," odhalila program večera Mužíková. Kromě rautu prý nebudou chybět ani míchané nápoje horažďovického rodáka Romana Staňka.

Tradiční je i klatovský městský ples. „Ten se konal v roce 2010 k oslavám výročí města, poté pravidelně od roku 2012. Před rokem 2010 byla v konání pauza. V minulosti ho však město pořádalo rovněž pravidelně," uvedl za organizátory místostarosta Klatov Martin Kříž. Lidé, kteří se zúčastní klatovského městského plesu, se mohou letos těšit nejen na hlavního hosta, kterým bude Heidi Janků, ale i na novinku plesu. „Letošní ročník bude obohacen o Smilebox v předsálí. Jde o zařízení, které umožní všem návštěvníkům plesu pořízení fotografie před připraveným pozadím, a to jednotlivcům, dvojicím i skupinkám přátel. Fotografii si můžou zájemci hned vytisknout a odnést s sebou," vysvětlil Kříž.

Ve velkém sále si lidé budou moci zatančit za doprovodu Tanečního orchestru Miroslava Novotného z Plzně. V malém sále si pak budou moci návštěvníci poslechnout Cimbálovou muziku pod vedením Petra Zetka, k dispozici tam bude i nabídka vína z Moravy. „Připravena bude také bohatá tombola, každý návštěvník si zdarma vytáhne při vstupu jeden lístek. Hlavní ceny pak budeme losovat v průběhu večera," dodal Kříž. Součástí plesu bude i několik tanečních vstupů souboru písní a tanců Šumava, který v letošním roce slaví šedesáté výročí," dodal Kříž. Na plese bude připravena i moderní zábava pro mladší hosty a to pod vedením DJ Jakuba Diviše v kavárně kulturního domu. Klatovský městský ples bude v sobotu 13. února od 20 hodin v kulturním domě. „Vstupné bude 250 korun a vstupenky jsou již v prodeji, který zajišťuje informační centrum Klatovy," doplnil Kříž s tím, že tento ples není určen jen pro bohatší lidi. „Ples je přístupný pro všechny a vždy se ho zúčastňují lidé napříč všemi profesemi," zakončil Kříž.

V sobotu 30. ledna pořádá již šestnáctý ročník reprezentačního plesu město Sušice. „Jeho začátek bude od 20 hodin, sál však otevřou již v 19 hodin. Vstupenky budou k dostání od pondělí 18. ledna," řekl ředitel sušického kulturního centra Karel Sedlecký. Tento ples je v Sušici prý už tradicí. „Je to vždy velmi navštěvovaný ples, kterého se může zúčastnit naprosto každý," dodal Sedlecký s tím, že velkou skupinu návštěvníků tvoří i sponzoři plesu.

I v Sušici si přijdou na své milovníci rautů. „K dispozici bude teplý i studený raut a celý večer bude laděn na téma Film festival," upřesnil Jakub Krakovčík z kulturního centra Sušice. Dodal, že lidé se nemusejí bát, že by na ples lístek nesehnali. Buď budou mít možnost jej koupit v předprodeji, nebo až na místě. „Cena lístku bude 350 korun v předprodeji a 400 korun na místě," doplnil Krakovčík.

Ne všechny města v regionu ale pořádají méstské plesy. Třeba v Nýrsku takový ples nemají. „Reprezentační ples města Nýrska jsme nepořádali nikdy. Jednou pořádal dům dětí a mládeže ples, který se jmenoval Ples města Nýrska, ale město jako takové ho nepořádalo," vysvětlila místostarostka Soňa Hladíková s tím, že o tom, že by město takový ples pořádalo, zatím neuvažují.

Autor: Barbora Zoubková

12.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ostružno – Fotografie z pátečního rána, které poslal Klatovskému deníku, nazval Jaroslav Koutenský z Ostružna (740 m n. m.) na Kašperskohorsku „Dubnové Vánoce v Ostružně“.
4

OBRAZEM: Dubnové Vánoce v Ostružně

Sraz trabantů,

Řidiči trabantů předvedou svou zručnost

FOTO: Řidička nabourala u Klatov autobus plný důchodců

Svrčovec – Autobus plný seniorů ze Sušicka nabourala ve čtvrtek v podvečer nedaleko Klatov mladá řidička. Auto je na odpis, ale nehoda se naštěstí obešla bez tragických následků.

Okresní fotbalové soutěže mládeže se nehrají

Klatovsko – Nepřízeň počasí ovlivnila naplánované víkendové zápasy. 

PODÍVEJTE SE: V Klatovech přivítali nové občánky

Klatovy - Sál klatovské radnice patřil ve středu opět novým občánkům.

V pátek začínají třídenní Barokní jezuitské Klatovy

Klatovy – Dnešním dnem začíná v Klatovech projekt Barokní jezuitské Klatovy, který potrvá až do neděle. Přichystán je pestrý program. Tématem historické konference bude tentokrát duchovní i světské cestování v době baroka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies