VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.10.2015

Marek Ztracený vydává novou desku, chystá pět koncertů

Železná Ruda - Rozhovor s Markem Ztraceným o nové desce, klipu a dalších plánech.

21.10.2015

FOTO: Děti si zatancovaly s Míšou na pódiu

Klatovy - Sál kulturního domu v Klatovech patřil v neděli dětem, které si chtěly zatančit s Míšou Růžičkovou, která má pravidelné pořady pro děti v televizi.

17.10.2015

HaXna pokřtí nové CD. Chystáme soutěž o ceny včetně nové desky

Klatovy – Skupina HaXna z Klatov vydává nové CD s názvem „Poslední večeře přeživších".

29.9.2015

PODÍVEJTE SE: Týnec žil václavskou poutí

Týnec u Horažďovic - Svatováclavskou poutí žil v sobotu Týnec u Horažďovic. Tradici poutí obnovili Týnečtí v loňském roce po opravě tamní kapličky sv. Václava na návsi.

28.9.2015

FOTO, VIDEO: Plánické náměstí ožilo zpěvem i tancem

Plánice - Už v neděli oslavili v Plánici pondělní Den české státnosti.

28.9.2015

OBRAZEM: Do Velhartic se vrátil Bušek

Velhartice - Do středověku se o svatováclavském víkendu vrátil hrad Velhartice. Účastníci divadelních prohlídek „Buškova číše" se mohli setkat přímo s věhlasným Buškem, který se i s družinou vrátil na svůj hrad. Na nádvoří hradu si pak mohli prohlédnout tábor středověkého šlechtice včetně ukázek dobového vaření nebo řemesel.

20.9.2015

Po pěti letech vydávají první desku

Klatovy - Rozhovor s členem skupiny HaXna Radkem Šilhavým o jejich novém CD.

6.9.2015

PODÍVEJTE SE: Lázně rozbouřily Tři sestry. Zahráli i Horkýže Slíže

Klatovy – Bouřlivá atmosféra, davy lidí, fronty na pivo, ale i strkanice, které mnohdy končily fackou či pěstmi. Tak to vypadalo na koncertě skupiny Tři sestry, která jede letošní turné s kapelou Horkýže Slíže a zavítala v pátek do klatovských lázní.

1.9.2015

GALERIE: Metal Madness zatřásl Santosem

Sušice - Druhý ročník open air metalového koncertu na Santosu v Sušici si v sobotu užívala spousta příznivců metalové hudby.

28.8.2015

PODÍVEJTE SE: Klatovské náměstí znělo rockem

Klatovy - Desítky posluchačů si přišly ve středu v podvečer na klatovské náměstí poslechnout plzeňskou kapelu Maelström. Seriál středečních koncertů na náměstí Míru uzavřou ve středu 2. září klatovští Head Down.

25.8.2015

GALERIE: Kurzem pro dobrodruhy nás provedl Mstivý Mečoun

Kašperk – Kurzy pro dobrodruhy – začátečníky nabídl v pátek a v sobotu při letošní druhé sérii nočních prohlídek hrad Kašperk. Jednoho z nich jsem se zúčastnil i já.

20.8.2015

FOTO: Děti vystavují díla starých mistrů

Klatovy - Hned dvě výstavy mohou ještě do konce srpna zhlédnout návštěvníci Městské knihovny Klatovy.

10.8.2015

OBRAZEM: Katapult zaplnil klatovské náměstí

Klatovy - Sobotní koncert známé rockové kapely Katapult přilákal na náměstí Míru v Klatovech i přes horko velké množství lidí, kteří celé náměstí doslova zaplnili.

2.8.2015

OBRAZEM: Na Hradech CZ to pořádně žilo i v sobotu

Švihov – Tisíce lidí, plné louky aut, stovky stanů, kolony aut, zábava, masky, hudba různých žánrů, bohaté občerstvení. To vše bylo součástí letního festivalu Hrady CZ ve Švihově, který se konal v pátek a v sobotu.

1.8.2015

PODÍVEJTE SE: Na Hrady CZ dorazily tisíce lidí

Švihov - Letní festival Hrady CZ pro letošní rok připravil novinku, která, jak bylo vidět, měla úspěch.

30.7.2015

Festival Kloktání byl zrušen

Klatovy – Druhý ročník charitativního festivalu Klok-tání, který se měl v září konat v Klatovech a jehož výtěžek měl být věnován na podporu dětí z Klokánků, se neuskuteční. A to přesto, že organizátoři měli velké plány.

26.7.2015

FOTOGALERIE, VIDEO: Dlouhoveským zahráli i Babouci

Dlouhá Ves – Stovky lidí dorazily v sobotu na dechovkový festival, jehož čtvrtý ročník pořádali v sobotu v Dlouhé Vsi tamní dobrovolní hasiči. Návštěvníkům zahrály čtyři kapely. Téměř domácí Solovačka, horažďovická Otavanka, Myslivecká kapela Atlas z jihoplzeňských Horšic a celý program zahájili legendární jihočeští Babouci.

21.7.2015

PODÍVEJTE SE: Lázně se otřásaly bigbítem

Klatovy – Příznivci bigbítu se sešli v sobotu v kempu městských lázní v Klatovech, kde si zavzpomínali, zatančili a zazpívali s tamními skupinami v rámci akce „50 let bigbítu tentokrát v Klatovech".

14.7.2015

Chystají novinky přímo pro Hrady CZ

Švihov – Tisíce lidí, stovky stanů, známé kapely a zpěváci. Tak to vypadá každý rok na festivalu Hrady CZ ve Švihově a nejinak tomu bude i letos. Tentokrát se hudba na loukách nad železničním nádražím rozezní 31. července v podvečer a hrát bude i téměř celý následující den.

12.7.2015

FOTO, VIDEO: V Klatovech tančili Kypřané i Baskové

Klatovy - Čtyři dny, deset souborů z pěti zemí, desítky vystoupení po celých Klatovech a dokonce i v Sušici a tisíce diváků. To byl XXII. mezinárodní folklorní festival Klatovy 2015, který se už tradičně konal o uplynulém pouťovém víkendu.

5.7.2015

PODÍVEJTE SE, VIDEA: Koncert skupiny Turbo zahájil pouť v Klatovech

Klatovy - Klatovská pouť neformálně odstartovala koncertem skupiny Turbo, který se v sobotu večer uskutečnil na tamním náměstí.

29.6.2015

FOTOGALERIE: Krasoduch bavil Švihov

Švihov – Krasoduch aneb Tancem, písní a divadlem proti trudnomyslnosti byl název akce, jejíž čtvrtý ročník se konal v sobotu na nádvoří hradu ve Švihově. Diváky i přes nepříznivé počasí lákaly ochotnické a hudební soubory i regionální pivo.

28.6.2015

OBRAZEM: Strýc of Klatovy diváky lákal

Klatovy - Čtrnáct kapel na pěti pódiích nabídl v sobotu první ročník multižánrového hudebního festivalu Strýc of Klatovy, který přilákal několik stovek návštěvníků.

23.6.2015

OBRAZEM: Klatovy žily o víkendu divadlem

Klatovy – Během třídenních divadelních slavností v Klatovech vystoupily divadelní soubory z Klatovska a blízkého okolí.

16.6.2015

GALERIE: Nádvoří hradu zaplnil koncert Lenky Filipové

Klenová - Vystoupení kytaristky a zpěvačky Lenky Filipové zaplnilo v sobotu v podvečer nádvoří hradu Klenová. Zájemci z Klatovska mohli její koncert vidět i v neděli, tentokrát v kostele sv. Mořice na Mouřenci u Annína.

12.6.2015

PODÍVEJTE SE, VIDEA: Malí i velcí předvedli, co se za rok naučili

Klatovy – To nejlepší, co se za uplynulý rok naučili, předvedli ve čtvrtek v podvečer v klatovském kulturním domě svým rodičům, babičkám, dědečkům, sourozencům, ale i manželům či dětem členové kroužků klatovského městského kulturního střediska. Stalo se tak při akci s názvem Představují se.

5.6.2015

OBRAZEM: Příběh jednoho hradu pobavil divadlo

Klatovy - Komedie Příběh jednoho hradu, odehrávající se sice v době dávno minulé na jednom hradě, ale jinak veskrze moderní a plná jadrných českých slov, byla jedním z posledních děl, která pobavila publikum klatovského divadla před tím, než v tomto kulturním stánku začne rozsáhlá rekonstrukce.

1.6.2015

FOTO: Obrys kostela na Bolfánku vytvořily svíčky

Klatovsko – Hudební vystoupení i komentované prohlídky nabídla v pátek večer v rámci Noci kostelů řada církevních památek a muzeí na Klatovsku.

1.6.2015

PODÍVEJTE SE: Klatovské náměsti patřilo ZuškaFestu

Klatovy - Souborům z klatovské základní umělecké školy Josefa Kličky patřilo v pátek odpoledne klatovské náměstí, kde se konal už pošesté ZuškaFest.

31.5.2015

OBRAZEM: Klatovské divadlo vířilo tancem

Klatovy - Tanci folklornímu i modernímu patřilo v pátek klatovské divadlo, kde se konal tradiční pořad „Ve víru tance aneb Na křídlech snů".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies