Potrestané Horažďovice bodovaly

Klatovsko – Ze všech zástupců Pošumaví jen hokejisté HC Horažďovice naplno bodovali v sedmém kole strakonického hokejového přeboru.

22.11.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Sidorják

Hráli ale bez svého obránce Jana Kašpara, který vyfasoval od disciplinární komise OSLH stop na tři soutěžní zápasy za likvidační faul na lubského Pavla Hůlu v minulém derby v Klatovech, které nakonec nebylo ani dohráno, a to pro napadení rozhodčího. Viníka, kapitána hostů z Horažďovic Františka Fingera, stihl za inzultaci tvrdý trest – zákaz činnosti do konce soutěžního ročníku 2012/2013, utkání bylo kontumováno výsledkem 5:0 ve prospěch Lub a horažďovický klub navíc dostal pokutu 2000 Kč.

Cenný bodík si ze strakonického zimního stadionu přivezl Start Luby, který k zápasu s Katovicemi odjel v neúplné sestavě. Start vedl, ale v závěrečné třetině se bránil velké přesile, když přišel o dva do konce zápasu vyloučené hráče (Maláta a Jindru). Utkání nakonec skončilo remízou, v samostatných nájezdech ale byly úspěšnější domácí Katovice a připsaly si do tabulky druhý bonusový bod.

Bez bodů se domů vrátili ze Strakonic hokejisté TJ Sušice. Se silným soupeřem – Sokolem Cehnice – drželi krok a šanci na zisk nějakého bodu prakticky celé dvě třetiny. Těsně před jejím ukončením však smolně inkasovali, v té závěrečné pak již dominovala jen domácí Cehnice.

Cehnice – Sušice 7:3

Úvod vyšel lépe domácím, kteří od 9. minuty vedli brankou Čadka až do 17. minuty. To dostal ideální nahrávku od Zahálky Petr Šašek, který srovnal na 1:1. V závěru úvodní třetiny se však znovu prosadili gólově domácí, zásluhou Bažata vedli 2:1. Druhou třetinu začali lépe hosté a vyrovnat se jim podařilo po devíti minutách, kdy po dlouhé přihrávce od gólmana Martina Šlaise se trefil do horního růžku domácí branky Štěpán Brože a srovnal na 2:2. Cehničtí odpověděli Cérem v 35. minutě, ale po kombinaci Blažka a P. Lembergera vyrovnal R. Zahálka. Jenže deset sekund před koncem druhé třetiny Sušičtí znovu inkasovali, znovu prohrávali a v závěrečné třetině již neměli sílu na obrat. Domácí Cehnice, která hrála na tři kompletní útočné řady v čele s exligovým hráčem Jihlavy Jaroslavem Marešem, přidala další tři branky a nakonec hladce vyhrála.

Třetiny: 2:1, 2:2, 3:0. Branky Sušice: Šašek, Broža, Zahálka.

Horažďovice – Drahonice 5:2

Ve slušně hraném zápase patřil k nejlepším na strakonickém ledě drahonický gólman Horžďovský, který svůj tým několikráte podržel. Od začátku udávaly tempo domácí Horažďovice, Drahonice se zaměřily na defenzivní taktiku, hrozily však z rychlých brejků. Svoji převahu v úvodní třetině využili domácí k dvoubrankovému náskoku a to bylo málo. Drahoničtí totiž ve druhé třetině z ojedinělého nájezdu snížili na 1:2 a pak se jim dokonce podařilo vyrovnat. V závěrečné minutě druhé třetiny se však prosadil Sýkora a Horažďovice znovu vedly. I poslední třetina se hrála ve stejném duchu. Domácí měli výraznou převahu, hosty držel skvělými zákroky brankář Horažďovský. Tlak však sílil, Horažďovice přidaly dva góly a zaslouženě vyhrály.

Třetiny: 2:0, 1:2, 2:0. Branky Horažďovic: Sýkora 2, Dlouhý, Panský, Vovčko.

Katovice – Luby 4:3 SN

Úvodní třetina vyšla lépe Katovicím, které ji vyhrály 2:0. Lubští hokejisté její značnou část odehráli v oslabení, několik minut i 3 na 5, Malát navíc neproměnil dva sólové nájezdy a i další šance útočníků Lub vychytal katovický gólman. První polovina druhé třetiny ale již patřila hostům, kteří otočili na 3:2. Domácí se s tím ale nesmířili, znovu zapnuli a zatlačili lubský Start do defenzivy. V cestě za body jim však stála pevná lubská obrana a hlavně gólman Krs, který čaroval. Lubští hráči chtěli mírný náskok udržet až do konce utkání, ale ve třetí třetině se nevyvarovali faulů a tím i vylučování. Z velkých šancí dokázaly domácí Katovice vyrovnat až pět minut před koncem z přesilovky Krůčkem. Více Luby domácím nedovolily, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich z Lubských neuspěli postupně Jakub Spurný, Jan Hůla a Radek Pikhart, a tak o bodu navíc pro Katovice rozhodl až jejich poslední střelec, když procedil puk mezi betony Krse.

Třetiny: 2:0, 0:3, 1:0. Branky Lub: Topinka, Pikhart, Jindra.

V dalším kole strakonického přeboru odehrají zástupci Klatovska své zápasy v neděli 25. listopadu. Na zimním stadionu v Klatovech hraje Start VD Luby od 12.30 hodin se Sokolem Cehnice, na zimním stadionu v Sušici se bude hrát od 17.00 hodin derby TJ Sušice – HC Horažďovice.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Klatovy – S německým soupeřem EHC Lausitzer Füchse prohráli v pátek v dalším přípravném utkání na domácím ledě hokejisté SHC Klatovy.

Hacker okradl muže z Klatovska o tisíce

Velhartice – Policie pátrá po hackerovi, který se naboural do počítače 52letého muže z Velhartic a ukradl mu peníze z účtu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Klatovy hostí nováčka z Rakovníka

Klatovsko – Druhé zápasy čekají o víkendu fotbalová mužstva hrající divizi, krajský přebor, 1. A třídu, okresní přebor a III. třídu.