Hosté nabuzeni nečekanou výhrou doma nad Sušicí byli i tentokráte hodně nepříjemným soupeřem favorizovanému Startu. Ten musel o body tvrdě bojovat. Nakonec ale z toho bylo jednoznačné vítězství.

Start VD Luby – HC Flóra Domažlice 10:1 (2:1,1:0,7:0)

První třetina přinesla tři branky a vyrovnaný souboj, ve kterém však měly více gólových šancí domácí Luby. Skóre otevřel domácí Karel Kašpar, ale hosté vzápětí Janem Krčmou srovnali na 1:1. Další příležitosti Lub likvidoval bravurně brankář Flóry Hrdlička, proti přízemní střele Radka Krse v závěru prvního dějství však byl krátký.

Houževnatý výkon podávali hosté i ve druhé třetině, čekalo se na rozuzlení. Lubský Kamil Pikhart zazvonil o tyč domažlické branky, další šance domácích likvidoval výborný Tomáš Hrdlička. Soupeř ale nelenil, hrozil především nebezpečnými brejky. Brankové šance hostů však bravurně vždy zlikvidovala domácí brankářská jednička Libor Krs. O dvoubrankový náskok Lub se postaral až ve 35. minutě Jan Hůla. Jeho tvrdou střelu od modré domažlický gólman v lapačce neudržel, propadla mu do sítě, domácí vedli 3:1.

Hned v úvodu třetí třetiny se mohlo skóre měnit na obou stranách. Štěstí stálo na straně Startu, když po dvou závarech byli hosté dvakrát blízko ke kontaktnímu gólu. Jejich vyložené šance však vždy skončily na tyčce lubské branky. Udeřilo však na druhé straně. Jan Hůla od modré prostřelil hostujícího brankaře, svojí důležitou druhou brankou v utkání hodně nahlodal klid a sebevědomí soupeře. Luby se naopak uklidnily, na domažlickou branku se začal valit jeden útok za druhým, přicházely i pěkné branky. Postupně se prosadili všichni tradiční střelci Startu, tu vytouženou desítku zaznamenal v 59. minutě tradiční střelec „desítek“ Karel Kašpar.

Zápas odřídila trojice rozhodčích Rubáš, Babka, Jindra. Vyloučení: 3:5. Branky : Kašpar a J. Hůla po 2, Musil, R. Krs, K. Pikhart, R. Pikhart, Malát a P. Hůla – Krčma.