OBRAZEM: Bidlo otočilo v prvním finálovém zápase z 0:4 na 6:5

Klatovy – V prvním finálovém duelu krajské soutěže, skupiny A přivítali v úterý hokejisté HC Bidlo Malá Víska na zimním stadionu v Klatovech HC Pubec Plzeň.

16.3.2017

Krajská soutěž 2016/2017 - 1. finálový zápas: HC Bidlo Malá Víska (šedé dresy) - HC Pubec Plzeň 6:5Foto: DENÍK/Tomáš Kanta

HC Bidlo Malá Víska – HC Pubec Plzeň 6:5 (0:3, 2:2, 4:0; branky a nahrávky Bidla: Kosohorský (Hošťálek), Petruška (Hošťálek), Hošťálek (Petruška), Hošťálek (Petruška), Kosohorský (Petruška), Petruška (Hošťálek)).

První třetina se domácím vůbec nevydařila a prohráli ji 0:3. V brance Bidla nahradil do druhé třetiny Siku Tvrdík. V úvodu druhé části nevyužilo Bidlo přesilovku 5 na 3 a naopak inkasovalo počtvrté. V té chvíli by na Bidlo nikdo nevsadil ani korunu, ale naštěstí má v kádru Petrušku s Hošťálkem. Ti připravili první gól domácích pro Kosohorského a v závěru třetiny se sami postarali o snížení na 2:4. Hosté ale ještě do přestávky po chybné rozehrávce domácích znovu odskočili na rozdíl tří gólů. Druhou přesilovku 5 na 3 hráli domácí na začátku třetí části a tentokrát výhodu využili stoprocentně. Na 3:5 snížil Hošťálek a v pokračující přesilovce 5 na 4 přidal stejný hráč kontaktní gól. Ve 42. minutě v další přesilovce vyrovnal svým druhým gólem Kosohorský a o minutu později dokonal obrat Petruška. Hosté ještě sáhli k power-play, ale ani přes tlak puk za Tvrdíka už nedostali.

HC Bidlo Malá Víska: Sika (16. Tvrdík) – Kotěšovec, Zahálka, Kosohorský, Nauš, Hošťálek, Zhvakin, Petruška, Hanák, Rašek, Chalupa, Kopidlanský, Šimsa, Kuželík, Král.

Odveta se hraje v pátek 17. 3. od 18.30 hodin v Plzni na ČEZu v malé hale.

Autor: Tomáš Kanta

16.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Silnice spolkly miliony korun

Vít Pohanka (KK Klatovy) a Antonie Galušková (KVS Sušice) vyhráli ČP juniorů 2017 ve vodním slalomu.
27

FOTOGALERIE: Antonie Galušková a Vít Pohanka vyhráli ČP juniorů

Jablek je letos méně a mohou zdražit

Plzeňský kraj – Úrodu poškodily mrazy a později i velké sucho.

Výpravy zpět aneb Co se kdysi psalo 390

Klatovsko – Přinášíme seriál o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých i sto let.

Klatovy – Ve druhém domácím zápase 2. ligy, skupiny Střed přivítali hokejisté SHC Klatovy tým Písku, za který chytá ještě v minulé sezoně hráč Klatov, Jonáš Štekr. Souboj klatovských střelců s bývalým spoluhráčem se však nekonal, neboť hostující trenéři poslali do brány Kříže. Klatovům to ale nevadilo a pěti vstřelenými góly si zajistily tři body.

Viktoria válí, vyhrála poosmé v řadě

Plzeň – Vítězná série pokračuje. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v Mladé Boleslavi 2:0 a v osmi kolech neztratili dosud ani bod. Oba góly vstřelil útočník Michael Krmenčík po přihrávkách Davida Limberského.