Luby se zachránily deset sekund před koncem

Klatovsko – Hokejový přebor Strakonicka byl v neděli zakončen posledním kolem.

17.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Kojan

V něm se hrálo o hodně v Sušici, kde hostovaly Luby. Ty nakonec uhrály remízu a „Černého Petra“ v závěrečné tabulce přenechaly domácím hokejistům TJ Sušice. Šťastné vyrovnání hosté zařídili pouhých deset sekund před koncem při hře bez brankáře.

Sušice - Luby 4:4 (2:0, 0:3, 2:1). Utkání, ve kterém šlo oběma celkům o hodně, se hrálo v rychlém tempu, tvrdě, ale v rámci fair play. Šlo vlastně o poslední místo. Sušice by v případě vítězství poslala Luby na chvost tabulky, protože při rovnosti bodů Lub, Horažďovic a Sušice rozhodovaly vzájemné zápasy, a ty měly Luby nejhorší.

Domácí začali lépe a již ve 2. minutě šli do vedení. Po přihrávce Martina Vávrů skóroval Luboš Pokorný. A stejný hráč ve 13. minutě zvýšil na 2:0.
Jenže lubský Start má ve svém středu řadu šikovných hráčů a navíc bojovníků, kteří ve druhé třetině výsledek zcela otočili ve svůj prospěch. Nejdříve snižoval Radek Pikhart po přihrávce Maláta, stejná dvojice pak zařídila vyrovnání. Autorem gólu byl tentokrát Petr Malát. Do vedení pak poslal v prostřední třetině Luby opět Radek Pikhart, kterému u gólu asistovali Malát s R. Krsem.

Sušičtí hokejisté se s tímto stavem ale nesmířili a v následných přesilových hrách udeřili. Již v 1. minutě závěrečné třetiny srovnal stav na 3:3 Martin Vávrů (asistence Blažek) a o tři minuty později Sušice opět vedla, když se po přihrávce Vávrů trefil Jarmil Murcko. Velké šance si vytvořily oba týmy, ale na obou stranách je likvidovali brankáři, domácí Šlais i hostující L. Krs. Luby nechtěly Černého Petra, a tak se v závěru utkání odhodlaly ke hře bez brankáře. A vyšlo jim to. Pouhých deset sekund před závěrečným klaksonem zachoval na modré čáře přehled Martin Šimek, uvolnil Jana Hůlu, jehož střela se šťastně pro Lubské odrazila od domácího hráče do branky. Luby slavily, na domácí zbyla poslední příčka v tabulce.

Rozhodovali: Peksa (Klatovy), Štěrba, V. Svoboda (oba Sušice). Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. Diváků: 50. Branky: Luboš Pokorný 2, Martin Vávrů, Jarmil Murcko - Radek Pikhart 2, Petr Malát, Jan Hůla.

Ve středu 24. března se bude ve Strakonicích konat aktiv zástupců tohoto hokejového přeboru, který zhodnotí celou soutěž i sezónu. Klatovští zástupci, HC Horažďovice, Start VD Luby a TJ Sušice, v něm sehráli v řadě zápasů důstojnou roli, přesto jim patří poslední tři příčky v tabulce. Vítězem se stali hokejisté TJ Drahonice.

Pro Sušici sezóna prakticky skončila, hokejisté Lub si ji ještě prodlužují. O tomto víkendu ještě odehrají přátelský zápas ve Strakonicích s Volyní, ve dnech 27. a 28. března pak startují na dvoudenním turnaji v Příbrami.