Lídr nadělil béčku dvanáct gólů

Klatovy - Pořádnou předčasnou nadílku, na kterou ale hokejisté HC Klatovy B nebudou rádi vzpomínat, jim nadělil v neděli HK Rokycany.

21.12.2011 2

HC Klatovy B - HK Rokycany 2:12Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

Dosud neporažený lídr tabulky Plzeňské krajské ligy z Rokycan si odvezl z klatovského ledu oba mistrovské body za vysokou a jednoznačnou výhru.
Klatovské béčko přezimuje v tabulce na druhém místě s 11 body. Na záda už mu ale dýchají se ztrátou jednoho bodu Kaznějov a Ekonomické stavby Plzeň.

HC Klatovy B - HK Rokycany 2:12

V týmu hostů hraje řada bývalých druholigových hráčů SHC Klatovy a Rokycany v letošním ročníku zatím nenašly přemožitele. „Hosté dorazili pouze s deseti hráči, což nám dávalo naději na dobrý výsledek. Kádr Rokycan je však natolik silný a zkušený, že i tak dokázal vyhrát rozdílem třídy,” uvedl Václav Nauš z klatovského mužstva.

O osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto po první třetině. Ta skončila jednoznačně 4:0 pro hosty, ale obraz hry byl více než vyrovnaný. Klatovští si dokázali v první třetině vytvořit několik slibných šancí a závarů před rokycanskou brankou, ale vstřelit gól nedokázali. Naproti tomu hosté vyučovali v produktivitě a z minima šancí dokázali vytěžit čtyři branky. A to ještě hned v prvních minutách nevyužili trestného střílení, klatovský gólman Šproch nájezd vychytal.

Do druhé třetiny nastupovali domácí s cílem vyvarovat se hrubých chyb v obranném pásmu a pokusit se zápas zdramatizovat. Do poloviny třetiny se tato taktika dařila. Pak se hostům podařilo vstřelit dva rychlé góly v přesilové hře (nejprve v přesilovce 5 na 3 a pak i v 5 na 4) a bylo po zápase.
Třetí třetina se dohrávala jen z povinnosti. Hosté zápas kontrolovali, domácí se snažili alespoň vstřelit branku, což se jim před koncem zápasu dvakrát podařilo.

Třetiny: 0:4,0:5,2:3. Branky za HC Klatovy: Turhobr Pavel, Vraný.

Sestava Klatov: Šproch - Šimsa, Turhobr Petr, Kuželík Kamil, Plánička, Turhobr Pavel - Janoušek, Fišar, Hochmann – Babka, Dvořák, Kuželík Roman – Jindra, Horejš, Vraný

1. HK Rokycany ⋌7 7 0 0  76:18  14
2. HC Klatovy B ⋌8 5 1 2  44:42  11
3. TJ Apollo Kaznějov⋌ 8 5 0 3  50:36  10
4. HC ES Plzeň ⋌8 4 2 2  41:43  10
5. KHL Třemošná ⋌8 4 0 4  32:30    8
6. KLH Božkov⋌ 8 4 0 4  35:39    8