Klatovy – Kvalifikaci o ligu staršího dorostu, druhou nejvyšší soutěž této kategorie, rozehráli skvěle hokejisté HC Klatovy v neděli na domácím ledě, když porazili Veselí nad Lužnicí.

28.2.2010

Dorostenci HC Klatovy vyhráli první zápas v kvalifikaci o ligu staršího dorostu. Porazili Veselí nad Lužnicí 6:3.Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

Klatovští dorostenci vyhráli základní část krajské ligy dorostu Jihočeského kraje a jako vítěz Plzeňského kraje postoupili do kvalifikace.

O postup si zahrají s vítězem Jihočeského kraje Veselím nad Lužnicí a Karlovarského kraje Sokolovem. Kvalifikace se hraje systémem každý s každým na dvě utkání, doma a venku. Do ligy staršího dorostu pak postupuje pouze přímo vítěz kvalifikace.

HC Klatovy – HC Veselí nad Lužnicí 6:3

„Tento zápas rozhodla až třetí třetina. Hráli jsme na tři kompletní útoky a soupeř fyzicky odpadl. Jinak to bylo hodně vyrovnané utkání, v první třetině jsme vedli 1:0, ale soupeř srovnal a ve druhé se dostal do jednobrankového vedení on. My jsme ale z přesilové hry skóre srovnali, a tak po dvou třetinách byl výsledek nerozhodný 2:2. Ale ve třetí třetině jsme soupeře rozstříleli. Hned na jejím začátku během jedné minuty jsme se dostali do dvoubrankového vedení a v 53. minutě jsme vstřelili další dva góly. Soupeř pak už jen dokázal korigovat na 3:6. My máme výhodu širokého kádru, kdy můžeme postavit čtyři útoky a tři obrany, takže kluci zápas zvládli dobře i fyzicky. Odehráli dobrý zápas, splnili všechno, co jsme si řekli v kabině. Přeju jim, ať jim forma vydrží, kvalifikační zápasy mohou skončit všelijak, ale máme dobře našlápnuto. S výkonem úplně všech hráčů i gólmana jsem byl velice spokojen,“ pochválil mužstvo trenér dorostu HC Klatovy Luboš Reiniger.

Třetiny: 1:1, 1:1, 4:1. Branky a nahrávky: 13. Bastl, 24. Švihla (Nauš, Babka), 42. Kodýtek (Reiniger, Mach), 43. Švihla (Nauš, Soupír), 53. Kodýtek (Budweiser), 53. J. Hořký (Babka) – 18. Perina (Formánek), 22. Perina (Formánek), 55. Čech (Mizera). Vyloučení: 3:4. Diváků: 88.

Sestava HC Klatovy: V. Hořký, Soldán – Kulhánek, Rajal, Nejdl, Mach, Stupka, Soupír, Nauš, J. Hořký, Hrdlička, Reiniger, Kodýtek, Klika, Musílek, Mergel, Babka, Budweiser, Švihla, Matějka, Bastl.

Autor: Jitka Kilbergerová