HC Kobra Praha – SHC Klatovy 3:4p

Klatovy vlétly do utkání jako vítr a hned v první minutě se ujaly vedení. Střelu Hlaváčka dorazil za záda domácího gólmana Bílka Beneš. Bílek měl v první pětiminutovce více práce než Sochůrek v brance Klatov, přesto se domácím podařilo vyrovnat. Matějek nahodil puk zpoza brány před Sochůrka, odkud se odrazil do branky. I v dalším průběhu první třetiny byli střelecky aktivnější hosté, Bílek ale všechny jejich pokusy kryl.

Hosté pokračovali v aktivní hře i ve druhé části, do vedení se však dostali domácí. Ve 32. minutě mířil z mezikruží přesně do růžku klatovské branky Hlinka. O minutu později klatovská obrana chybovala a pustila Jedličku do samostatného úniku. Jedlička byl faulovaný, ale akci dokončil Jakeš, který poslal puk do odkryté branky – 3:1. Obrovskou šanci na snížení spálil ve 37. minutě klatovský Uhlík, když se Bílek stačil na poslední chvíli vymrštit a chytil puk, který už směřoval do sítě. Lépe si počínal Uhlík ve 39. minutě, kdy si Bílka položil a zakončil do prázdné brány.

Hosty gól do šatny povzbudil a po čtyřech minutách třetí třetiny zásluhou Pacandy srovnali. Obrovskou šanci strhnout vedení na svoji stranu měla Kobra v 55. minutě, kdy rozhodčí nařídil po faulu Špačka trestné střílení. Matějčkova střela však skončila na Sochůrkovo betonech. Tři sekundy před závěrečnou sirénou dostal domácí Jakeš trest za vysokou hůl a nabídl tak hostům do prodloužení dlouhou přesilovku 4 na 3. Tu po půl minutě využil střelou od modré Špaček a rozhodl o výhře Klatov.

„Dneska bych chtěl kluky za to, jak k zápasu přistoupili, pochválit. Odehráli zápas tak, jak si představujeme. Hráli jsme rychle a dostávali soupeře pod tlak. Je jen škoda, že jsme nevyužili těch spousty šancí, co jsme měli. Ve druhé třetině jsme z toho na chvíli vypadli, soupeř se dostal do několika šancí a odskočil na 3:1. Pořád jsme si ale věřili, měli jsme převahu, což bylo vidět hlavně ke konci zápasu a myslím, že jsme mohli vyhrát i v základní hrací době. Lukáš chytil penaltu, čímž nám hodně pomohl, v prodloužení jsme pak proměnili jedinou přesilovku, kterou jsme v zápase měli," byl s výkonem klatovských hráčů spokojen trenér Pavel Vostřák, kterého potěšil i výkon nového hráče v týmu Klatov, Daniela Kružíka, který přišel z Kladna na hostování do konce sezony.

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 – 0:1. Branky a nahrávky: 5. Matějek, 32. Hlinka, 34. Jakeš (Jedlička, Antončík) – 1. Beneš (Hlaváček), 39. Uhlík (Švarc), 44. Pacanda (Beneš, Němec), 61. Špaček (Topinka, Švarč). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Schopf. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 120.

SHC Klatovy: Sochůrek (Štekr) – Moravčík, Marcel, Hlaváček, Špaček, Houfek, Kubík – Topinka, Beneš, Švarc, Kružík, Presheva, Leština, Pacanda, Uhlík, Němec, Tulačka.

Ostatní výsledky: Klášterec nad Ohří – Bílina 8:7sn, Řisuty – Sokolov 3:2p, Trutnov – Děčín 3:1, Jablonec nad Nisou – Vrchlabí 5:3.

1. HC Kobra Praha⋌30 20 1 3  6 141:95  65
2. SHC Klatovy⋌31 19 2 1  9 128:95  62
3. HC Vlci Jablonec n. N.⋌29 15 7 0  7 129:102 59
4. HC Vrchlabí⋌30 14 2 3  11 143:104 49
5. HC Klášterec n. Ohří⋌30 14 2 2 12 119:115 48
6. HC Trutnov⋌31  9 5 7 10  101:98  44
7. HC Řisuty⋌31 12 2 2 15 118:121 42
8. HC Děčín⋌30  9 3 4 14  97:115 37