Klatované na středočeském ledě dvakrát prohrávali, v poslední třetině zápas otočili ve svůj prospěch, ale pět vteřin před koncem normální hrací doby si domácí vyrovnáním při power play vynutili prodloužení. V jeho druhé minutě zajistil dva body Nymburku Toma.

NED Jockey Nymburk – SHC Maso Brejcha Klatovy 6:5 po prodloužení

Úvod utkání patřil domácím, kteří se už v šesté minutě hry Šimkovou dorážkou střely od modré ujali vedení. Klatovští ale odpověděli vzápětí, když po několika vteřinách přesilové hry střelou od modré srovnal obránce Mainer. O minutu později svůj tlak domácí korunovali dalším gólem, tentokrát z hole Martince. Nymburský obránce Sem v 7. minutě dostal domácí do dvougólového vedení střelou od modré. Klatovští ve 13. minutě korigovali Geltnerem, který se dostal do brejku nádherným pasem od Hauera a akci úspěšně zakončil střelou pod víko klece domácího gólmana Jágra.

Klatovští se ve druhé třetině nedělního utkání za nepříznivého stavu probudili, ale jejich gólman Jež musel nejprve čelit nájezdu Kadeřábka, než přišlo vyrovnání. Ve 26. minutě se ve vlastním oslabení prosadil Setikovský po spolupráci s Hoblem. Strážce klatovské klece Jež vzápětí svůj tým podržel, když vyzrál na zkušeného Zelenku, ale na další jeho pokus už byl krátký a Nymburk opět vedl. Další dva nájezdy domácích v podání Kadeřábka a Turínského mohly Nymburk uklidnit, ale Jež v klatovské bráně doslova čaroval.

Úvod třetí třetiny zásluhou hlavního rozhodčího Würtherleho začali domácí hokejisté dvouminutovou dvojnásobnou přesilovkou. V oslabení se ale vyznamenali klatovští hráči, kteří domácí vůbec k ničemu nepustili. Sportovní trest v podobě vyrovnávacího gólu přišel po vyrovnání sil na ledové ploše klatovským Hauerem, kterému asistoval Michal Straka. Klatovští se dostali do tempa a výsledkem bylo zasloužené vedení. Podruhé v utkání skóroval Setikovský opět po spolupráci s Hoblem v 58. minutě utkání. Nymburk se ale nevzdal. Dorňák s Keplem dobře drželi útočné pásmo, ale při založení útoku odjel z brány gólman Jágr a domácí po závaru v obranném pásmu Klatov vyrovnali a pět vteřin před koncem třetí třetiny zápasu si Nýčem vynutili prodloužení.

Nedělní prodloužení trvalo jen bez pěti vteřin dvě minuty. Domácí hráč v brankovišti atakoval hostujícího gólmana Ježe, který jen bezmocně zíral na skórujícího Toma. Přes protesty Petra Ježe hlavní rozhodčí Würtherle branku uznal.

Třetiny: 3:2, 1:1, 1:2 - 1:0. Branky: 6. Šimek (Sem), 6. Martinec (Zelenka, Škaloud), 7. Sem (Vondrlík, Toma), 34. Zelenka (Martinec, Šafář), 60. Nýč (Martinec), 62. Toma (Martinec) – 6. Mainer (Hauer, Dorňák), 13. Geltner (Hauer), 26. Setikovský (Hobl), 45. Hauer (M. Straka), 58. Setikovský (Hobl, Dvořák). Rozhodčí: Würtherle – Frodl, Ledinský. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 250. Střely na bránu: 26:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5.

Sestava Klatov: Jež, (připraven byl Tvrdík) - Mainer, Holub - Hauer, Plánička - J. Straka - Švík, M. Straka, Maxa - Kepl, Dorňák, Geltner - Holý, Setikovský, Hobl, Dvořák.