Klatovští hokejisté těsně porazili pražskou Kobru

Klatovy – Druhé přípravné utkání měli v pátek na programu druholigoví hokejisté Klatov.

6.8.2017

Přátelským utkáním s fanoušky se hokejisté SHC Klatovy rozloučili se sezonou 2016/2017.Foto: Deník / Kanta Tomáš

Po středeční prohře s prvoligovou Kadaní v Třemošné tentokrát zvítězili nad pražskou Kobrou.
HC KOBRA PRAHA – SHC KLATOVY 4:5

První branku vstřelili v 10. minutě ve hře 4 na 4 domácí. Hosté dokázali odpovědět na konci 15. minuty vyrovnávací brankou Jakuba Kantnera, který ve druhé třetině svou druhou brankou minutu a dvacet sekund před polovinou zápasu poslal Klatovy do vedení. Kobra zásluhou Antončíka v polovině 33. minuty využila přesilovku a srovnala na 2:2, jenže ve 38. minutě poslal hosty opět do vedení Váchal a půl minuty před koncem druhé třetiny završil Kantner hattrick. Do poslední třetiny tak Klatovy vstupovaly s dvoubrankovým náskokem.

Domácí se však nedali. Ve 46. minutě nejdříve snížil Slanina a když v 53. minutě Čurda využil podruhé domácí přesilovku, bylo opět srovnáno. Využité přesilovky se ale nakonec dočkali i hosté, gól Tomáše Chalupy minutu a půl před závěrečnou sirénou znamenal pro Klatovy vítězství.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání. Ke konci nás Kobra tlačila, ale kluci do toho šli s velkou obětavostí, blokovali střely a podařilo se nám na Kobře vyhrát. Což je pozitivní, počítám, že Kobra bude v sezoně opět patřit k nejlepším manšaftům soutěže, v tomto zápase bych řekl, že ve hře dopředu byla lepší než Kadaň v našem prvním přípravném utkání. Některým hráčům se utkání povedlo výborně, viz Matyáš Kantner, který dal tři góly, což se v sebevědomí hráče odrazí, a doufám, že dostane šanci i v plzeňském áčku,“ pochválil své svěřence trenér Klatov Pavel Vostřák.

Třetiny: 1:1, 1:3, 2:1. Branky a nahrávky: 10. Jedlička (Verbík), 33. Antončík (Tuma), 46. Slanina (Vlach), 53. Čurda (Šteiner), – 15. Kantner (Vracovský, Tulačka), 29. Kantner (Vavříčka, Houfek), 38. Váchal (Piovarči, Houfek), 40. Kantner (Slavík, Němec), 59. Chalupa. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1.

V dalších dvou přípravných utkáních se představí klatovští hokejisté tento týden na domácím ledě. V úterý 8. srpna proti HC David servis České Budějovice a ve čtvrtek 10. srpna přijede do Klatov HC Baník Sokolov. „Chtěli bychom dát šanci všem klukům, kteří s námi trénují. Každý zápas chceme vyhrát, hrajeme doma a hráči se budou chtít předvést a bojovat o šanci hrát za Klatovy,“ pozval Vostřák. Oba zápasy začínají na klatovském zimním stadionu v 18 hodin.

Autor: David Kojan

6.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

ME ve vodním slalomu juniorů a U23 2017: Karolína Galušková.
15

Sestry Galuškovy vyjely tři kovy v jedné lodi

Jaroslav Kracík

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.