Hosté sice díky dvěma trefám Petra Lešky vedli ještě ve 36. minutě 2:0, ale Západočeši si s pomocí nedisciplinovanosti hráčů Zlína vytvořili tlak a třemi brankami během necelých deseti minut stav otočili. Zlínští přesto v přesilové hře znásobené odvoláním brankáře v 59. minutě vyrovnali. Druhý bod Indiánům přisoudil vítězným nájezdem Václav Pletka.

Zlínští vstoupili do utkání s pozornou defenzivní hrou, přesto jejich gólman Horčička musel záhy zastavit skákavé nahození Johnsona i jeho následnou dorážku. Zlín spoléhal na rychlé protiútoky, což dokumentoval ve vlastním oslabení únik Čajánka zakončený tvrdou střelou mířící těsně vedle. Hosté přežili i další nebezpečnou plzeňskou přesilovku během níž v 9. minutě Horčička skvěle zasáhl proti táhlé střele nekrytého Johnsona i voleji Straky do poloodkryté branky.

Vedení se ujal po nenápadné akci Zlín, když Svobodou vyražené Tesaříkovo nahození pohotově dostal do sítě na brankovišti zapomenutý Leška. Domácí se sice do konce první dvacetiminutovky tlačili směrem dopředu, ale Horčičku pořádně ohrozil až krátce po začátku druhé třetiny Andrašovského přesilovkový pokus z otočky. Hostům vyšla ve 26. minutě početní výhoda lépe a Leška zblízka pohodlně zvýšil na 2:0.

Snížit mohl tváří v tvář loňské brankářské jedničce Indiánů Kovář, ale zakončení mu ztížil faulem Řezníček. Vzápětí se navíc po špatném střídání Zlína početní výhoda domácích změnila na přesilovku pět na tři trvající 71 vteřin. Horčička ovšem dokázal vyrazit bombu Marušáka a Kovář zblízka odkrytou branku netrefil. Plzeňský tlak přesto narůstal a v další přesilové hře čtyři minuty před druhou pauzou Vykoukal svou premiérovou trefou v barvách Indiánů snížil.

Hosté sice po zahájení závěrečné třetiny přečkali další oslabení, ale po jeho skončení vyrovnal na 2:2 přesnou střelou z levého kruhu Duda. Nerozhodný stav vyburcoval Zlín k vetší aktivitě a ve 42. minutě uchránil Indiány od pohromy jen Svobodův zákrok lapačkou proti osamocenému Kubišovi. Vzápětí Čech v dobré pozici neprostřelil hradbu těl na plzeňském brankovišti.

Naopak udeřilo v přesilové hře na druhé straně, když po Marušákově ráně do břevna dokonal důrazný Straka obrat. Poté hosté ubránili oslabení tři na čtyři a v 53. minutě Svobodu pořádně protáhla bomba Čajánka. Dvě minuty před třetí sirénou znásobil zlínský kouč Vlach přesilovku odvoláním gólmana a Galvas svým úspěšným nahozením na 3:3 poslal utkání do prodloužení. V něm Horčička vychytal šanci Straky a následovaly nájezdy. Ty zvládli lépe domácí v poměru 2:1, když jim bonusový bod zajistil Pletka.

HC Plzeň 1929 – PSG Zlín 4:3 po sam. náj. (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Vykoukal (Duda), 42. Duda (Pletka, Kaberle), 45. Martin Straka (Marušák, Vlasák), rozhodující nájezd Pletka – 13. Leška (Tesařík), 26. Leška (Čajánek, Linhart), 59. Galvas (Hamrlík, Leška). Rozhodčí: Pešina, A. Jeřábek – D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 7064.

Sestavy:

Plzeň: A. Svoboda – Vykoukal, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Dan Růžička – Andrašovský, Martin Straka, Vlasák – Duda, Jan Kovář, Pletka – Michal Dvořák, Pitule, Johnson – Stránský, Havlíček, Lev (27. Mrňa). Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček – Důras, Leška, Köhler – Kubiš, Čajánek, Honejsek – Melenovský, F. Čech, Veselý – Finsterle, Fořt, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.