LIGA JUNIORŮ, SKUPINA ZÁPAD

HC Klatovy – HC Letci Letňany 4:1

Utkání začalo s patnáctiminutovým zpožděním, jelikož hosté čekali na trase Praha – Klatovy v koloně. Hosté tedy vstoupili do zápasu bez rozcvičky a bez rozbruslení. V první třetině měli domácí možná i díky tomu převahu a dostali se do vedení. Do druhé třetiny vstoupili domácí poněkud ledabyle a nebýt Štekra hosté by se dostali do vedení. I přes mizerný výkon ve druhé třetině vstřelili jedinou branku domácí. Ve třetí periodě se výkon Klatov o něco zlepšil, přesto klatovští hráči tahali za kratší provaz. Ale Letňanští recept na Štekra nenašli ani když celých pět minut před koncem odvolali brankáře.

Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 11. Vondrák (Michel, Jabůrek), 13. Martykán (Smejkal), 22. Jabůrek (Michel, Šmíd), 57. Vondrák (Michel) – 20. Husák (Poljanička).

Sestava HC Klatovy: Štekr (Plánička) – Smejkal, Šimůnek, Martykán, Šmíd, Vlček, Mužík, Kučera, J. Jakubec, O. Jakubec, Jabůrek, Michel, Truchlý, Vondrák, Jůda.

HC Kobra Praha – HC Klatovy 2:5

První třetina nebyla na pohled příliš atraktivní, jelikož oba týmy hrály spíše silový hokej. „Přesto jsme odcházeli po této třetině z ledu radostnější, když jsme vedli 3:0. Do druhé třetiny jsme vstoupili dlouhou přesilovkou 5 na 3, kterou jsme však nedokázali využít. Poté domácí zatopili pod kotlem a my jsme začali zaostávat, což jsme řešili zbytečnými fauly a ve druhé třetině jsme nasbírali dvanáct trestných minut. Oslabení jsme však bránili zodpovědně. Domácí udeřili při hře 5 na 5, když se trefil Jakub Mužík. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:3. Ve třetí třetině jsme opět přidali z čehož vzešly domácí nedovolené zákroky, dva góly v brance Kobry, ale bohužel i jeden v brance naší. Negativem utkání bylo zranění Filipa Michela," uvedl za klatovský tým Václav Plánička.

Třetiny: 0:3, 1:0, 1:2. Branky a nahrávky: 36. Mužík (Vencl), 52. Jobek – 8. Jůda (Šimůnek), 15. Jakubec O. (Smejkal, Jakubec J.), 19. Vondrák (Smejkal), 48. Jakubec J. (Kučera), 49. Kučera (Jakubec J.).

Sestava HC Klatovy: Holub (Plánička) – Smejkal, Šimůnek, Šmíd, Kosnar, Kučera, Jakubec J., Jakubec O., Michel, Mužík, Jabůrek, Truchlý, Jůda, Vondrák.

HC Klatovy B – HC DDM České Budějovice 9:3

Třetiny: 1:1, 4:2, 4:0. Branky a nahrávky: 3. Koranda (Fořt), 22. Krs (Vávra), 26. Řehák (Sulan, Vávra), 29. Řehák (Brtník, Prokop), 31. Sulan, 41. Fořt (Prokop, Šefl), 52. Řehák (Fořt), 54. Šefl (Vlasák I), 54. Párecký (Pluhař) – 6. Rákosník (Šafář), 21. Michalec (Ruprecht), 24. Michalec (Rákosník).

Sestava HC Klatovy: Pluhař (Smolík) – Vlasák, Vlasák II, Párecký, Krs, Prokop, Šperl, Šefl, Brtník, Vávra, Koranda, Fořt, Sulan, Řehák.

HC Klatovy B – HC Strakonice 3:5

Třetiny: 0:1, 2:0, 1:4. Branky a nahrávky: 21. Šefl (Fořt, Sullan), 28. Šefl (Vávra, Fořt), 41. Fořt (Vlasák II) – 5. Kursch (Švec), 43. Vlček (Zadamský, Řehoř), 47. Hozman (Hřebíček), 57. Řehoř (Mikeš, Petele), 60. Mikeš.

HC Příbram – HC Klatovy 0:2

Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0. Branky a nahrávky: 26. Mužík (Vágner), 38. Mužík (Valeček).

Sestava HC Klatovy: Čech (Jiří Brtník) – Párecký, Valeček, Pechr, Kaiser, Šmíd, Staněk, Grosskopf, Moravec, Procházka, Koryťák, Straka, Vajner, Jan Brtník, Pikhart, Janda, R. Mužík, Vágner.