SHC Klatovy – HC Draci Bílina 11:1

Klatovy začaly ve velkém stylu. Po gólu volaly šance Leštiny a Uhlíka, který se ale radoval až v 9. minutě, kdy mu stačilo po přihrávce Chalupy před bránou nastavit hůl. Ještě předtím ale mohli jít do vedení hosté. Po lehkovážné ztrátě Indráka na obranné modré čáře neproměnil samostatný nájezd Petráš. To byla jedna z mála hostujících šancí, herně jasně dominovali domácí, kteří si vypracovávali další šance a přidávali i branky. Na 2:0 zvýšil ve 12. minutě Chalupa, když přebruslil obránce a poslal puk pod břevno bílinské branky. O dvě minuty později měl obrovskou šanci Indrák, ale z gólu se radoval až Uhlík, který tečoval střelu Moravčíka mimo dosah Spěšného lapačky. Uhlík mohl v 19. minutě završit hattrick, ale v samostatném nájezdu mířil vedle. Klatovy ještě do přestávky stihly vstřelit dva góly, když se po rozebrání bílinské obrany prosadili Tulačka a Švarc.

Domácí se ale s náskokem neuspokojili a tlačili se za dalšími góly. Šestý přidal ve 23. minutě po obrovském zámku v bílinském obranném pásmu Beneš. V polovině zápasu Klatovy vystřídaly gólmana a na led místo Sochůrka nastoupil Rückl. „Byla to pro Zdeňka taková odměna za to, že s námi chodí trénovat. Momentálně nám chyběl druhý gólman, do Vrchlabí jsme jeli dokonce jen s Lukášem Sochůrkem," vysvětlil změnu v brance trenér Klatov Pavel Vostřák. Ve 35. minutě předvedl perfektní uvolnění Houfek, ale hostujícího gólmana nepřekonal. Stejně dopadl o chvíli později i domácí Švarc, který přestřelil odkrytou branku. Sedmý gól tak krásnou střelou z kruhu přidal ve 37. minutě Pacanda. Během druhé třetiny opustil led Indrák, který v úvodním dějství utrpěl bolestivý náraz.

V první minutě třetí třetiny prostřelil Spěšného Marcel, a bylo to už 8:0. Na rozdíl devíti gólů zvýšil v přesilovce Tulačka, který tečoval Moravčíkovo nahození mezi betony hostujícího brankáře. Diváci se dožadovali desátého gólu. Blízko k němu měl Švarc, ale puk do sítě dopravit nedokázal, i když ho už někteří fanoušci viděli v brance. V 54. minutě si připsali čestný úspěch i hosté, když jejich jediný gól vstřelil kapitán Nedrda. Domácí se "desítky" přeci jen dočkali, jubilejní gól dal dvě a půl minuty před koncem Švarc. Gólový účet pak uzavřel po Marcelově přihrávce zpoza brány Leština. V poslední minutě si ještě vysloužil aplaus tribun domácí brankář Rückl, který předvedl svou zázračnou lapačku.

„Kluky jsme připravovali na to, aby zápas nepodcenili, protože je to motivace i pro soupeře, když proti němu nastoupí extraligoví hráči. Kluci k tomu přistoupili perfektně, hráli rychle a důrazně a snažili se akce zakončovat a nepřekombinovávat. Dneska nám to tam padalo, dali jsme i pěkné branky, a od toho se odvíjel celý zápas. Hodně si cením toho, že i za vysokého vedení hráči hráli nadoraz a blokovali střely," byl s přístupem svých svěřenců spokojen Vostřák.

Třetiny: 5:0, 2:0, 4:1. Branky a nahrávky: 9. Uhlík (Chalupa, Kaňák), 12. Chalupa (Moravčík), 14. Uhlík (Moravčík, Tulačka), 20. Tulačka (Moravčík, Uhlík), 20. Švarc (Topinka, Špaček), 23. Beneš, 37. Pacanda (Chalupa, Tulačka), 41. Marcel (Švarc), 47. Tulačka (Moravčík, Špaček), 58. Švarc (Tulačka, Chalupa), 58. Leština (Marcel, Kubík) – 54. Nedrda (Procházka, Baránek). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:0. Diváci: 225.

SHC Klatovy: Sochůrek (Rückl) – Špaček, Kaňák, Moravčík, Houfek, Slavík, Kubík, Marcel – Švarc, Topinka, Indrák , Uhlík, Tulačka, Chalupa, Pacanda, Beneš, Kantner, Jakubec, Leština, Němec.

Ostatní výsledky: Kobra Praha – Vrchlabí 4:3, Jablonec nad Nisou – Děčín 5:3, Trutnov – Sokolov 7:2, Řisuty – Klášterec nad Ohří 3:4.

10. HC Baník Sokolov⋌22  4 1 2 15  53:109  16

V dalším utkání nastoupí klatovští hokejisté opět doma už tuto sobotu v 17.30 hodin proti lídrovi tabulky Kobře Praha.